Ostatnia aktualizacja Starfielda wprowadza pełnoprawnie AMD FSR 3 ze sporym skokiem wydajnościowym!

lubiegrac newsy hardware Ostatnia aktualizacja Starfielda wprowadza pełnoprawnie
Ostatnia aktualizacja Starfielda wprowadza pełnoprawnie AMD FSR 3 ze sporym skokiem wydajnościowym!redakcja | 23 lutego 2024, 23:50

Oficjalnie za sprawą współpracy Bethesdy oraz AMD, znana zeszłoroczna gra RPG - Starfield doczekała się oficjalnego wsparcia AMD FSR 3. Gracze mogą już skorzystać z technologii optymalizacyjnych, bazujących na algorytmach i dążeniu do zapewnienia jeszcze lepszej wydajności działania.

Bethesda Game Studios kilka dni temu wydała aktualizację do gry Starfield, która wprowadza obsługę AMD FidelityFX Super Resolution 3 (FSR 3), umożliwiając graczom wykorzystanie tej zaawansowanej technologii do zwiększenia liczby klatek na sekundę (FPS).

AMD FSR 3 to połączenie technologii temporalnego skalowania rozdzielczości i zaawansowanego generowania dodatkowych klatek animacji, co przekłada się na znaczący wzrost liczby FPS-ów oraz doskonałą jakość obrazu we wspieranych tytułąch, takich jak Starfield właśnie. Co więcej, jest to technologia kompatybilna z szerokim zakresem sprzętu komputerowego, w tym z konkurencyjnymi rozwiązaniami.

Dzięki generowaniu dodatkowych klatek, gracze mogą uzyskać niemalże 2-krotnie wyższą liczbę klatek na sekundę w Starfield, co, w połączeniu ze zwiększoną wydajnością wynikającą ze skalowania przez FSR 3, przynosi im rewelacyjny wzrost płynności. Pojawiła się również możliwość dostosowania tej funkcji w ustawieniach, wystarczy wybrać pożądaną jakość skalowania i włączyć opcję "Frame Generation".

Todd Howard, dyrektor ds. gry Starfield powiedział - Współpraca z AMD przy Starfield była świetna i cieszy nas możliwość rozwijania jej wprowadzając FSR 3 z generowaniem klatek. Techniki takie jak ta, gdzie sprzęt i oprogramowanie współdziałają tak dobrze na rzecz przeniesienia rozgrywki na nowy poziom płynności i immersji, sprawiają, że doświadczamy nowej ery gier. -

Premiera Starfield odbyła się kilka miesięcy temu, 6 września 2023 roku na Xbox Series S i Xbox Series X oraz komputerach osobistych. Tytuł od dnia premiery jest dostępny w Xbox Game Pass bez dodatkowych opłat.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners