Świat przygodówek #165 - Anemoiapolis: Chapter 1 debiut, The Last Worker z datą premiery, Papetura na Xbox i PlayStation

lubiegrac news Świat przygodówek #165 - Anemoiapolis: Chapter 1 debiut
Świat przygodówek #165 - Anemoiapolis: Chapter 1 debiut, The Last Worker z datą premiery, Papetura na Xbox i PlayStationAgata Dudek | 8 marca 2023, 19:00

Świat przygodówek #165 - Anemoiapolis: Chapter 1 debiut, The Last Worker z datą premiery, Papetura na Xbox i PlayStation. Co wydarzyło się w przygodówkach?

Zapraszamy do kolejnego artykułu z cyklu "Świat przygodówek", w którym pojawiły się dziś informacje o trzech tytułach z tego gatunku, choć każda z gier wymienionych w tym wpisie, reprezentuje zupełnie różny styl i formę. 

Zapoznaj się również z: Zaułek koszmarów - recenzja dramatu kryminalnego. Del Toro w nieco innym, bardziej psychologicznym stylu

W kolejnym odcinku cyklu, w którym przedstawiamy tytuły przygodowe, twórcy dzielą się informacjami na temat premiery dwóch swoich tytułów oraz zapowiadają zdradzają datę premiery kolejnego. Co zatem zadziało się w świecie przygodowym? 

Zaczynamy od premiery Anemoiapolis: Chapter 1, gry w klimacie horroru, jednocześnie dającej relaksujące doświadczenie, pełnej zagadek i wyzwań umysłowych, trzymającej w napięciu. Gra autorstwa niezależnego twórcy Andrewa Quista, zadebiutowała na komputerach osobistych. 

Gra stawia na wyzwania, w których będziemy musieli przezwyciężyć swój strach, i odnaleźć grozę w tym co jest już znane, by na zawsze nie utknąć w pętli czasowej. Wraz z premierą gry zadebiutował także jej premiowy zwiastun. 

Gra zadebiutowała na komputerach PC, na Steam oraz na itch.io. 

Swoją premierę, i to już nie długo będzie mieć także The Last Worker, gra, która została stworzona przez scenarzystę/reżysera Jörga Tittela oraz pionierskie studio gier niezależnych Wolf & Wood, a wydana dzięki Wired Productions. Przy okazji zapowiedzi gry, pojawił się także jej zupełnie nowy zwiastun o polskim tytule  "Nie bądź robotem", który zaprasza do przyłączenia się do Kurta (Ólafur Darri Ólafsson) i Skew (Jason Isaacs) na ich zmianie, gdy będą wysyłać sny, jednocześnie zyskując wgląd w naturę ich związku.

           Przeczytaj również:

Tak jak pandemia uzależniła nas wszystkich od dostaw do domu, tak i nam zajęło to całą pandemię, aby dostarczyć tę grę, powiedział scenarzysta, reżyser Jörg Tittel, którego firma, Oiffy, również zajmuje się produkcją gry. Często czuliśmy się jak Kurt, przepracowani, samotni i zmęczeni, przy czym Skew przypominał nam, że będzie zabawa i światło na końcu tego spełnienia. Mam nadzieję, że wszyscy uczynicie The Last Worker swoim następnym natychmiastowym zakupem.

W samym sercu jest historia Kurta, kogoś, kto stawia swoją pracę przed wszystkim innym, a my odbieramy to jak on, raczej bez współpracy, jest wrzucony w scenariusz, który wymaga od niego przejęcia kontroli. Od zaspokajania dziennego kontyngentu, do momentów satyry, skradania się i The Last Worker zawsze porusza się w płynnym strumieniu przygody i absurdalnej narracji, przygody i absurdalnej narracji - powiedział Ryan Bousfield, dyrektor kreatywny w Wolf & Wood.

The Last Worker zostanie wydany na Meta Quest 2, PSVR2, PS5, Nintendo Switch, Xbox Series S|X i PCVR obok wydania na PC na Steam, Epic Games Store, GOG i Utomik.

Kończymy również premierą, tym razem przygodowej gry point-and-click, o tytule Papetura, która została stworzona przez niezależnego twórcę znanego jako Petums, z papieru, a wydana, tym razem na PlayStation i Xbox przez studio Feardemic. Z okazji swojej premiery, która niedawno, za sprawą tegoż samego wydawcy, miała miejsce na Nintendo Switch, zaprezentowany został nowy zwiastun.

O grze mieliśmy okazji już wspominać. Jutrzejsza premiery tej przygodówki, pozwoli graczom nowych platform poznać wyjątkowy świat, stworzony całkowicie z papieru, w którym będziemy podążać za dwoma małymi stworzeniami Pape i Tura, którzy ruszą na ratowanie świata, któremu grozi spalenie. 

Gra zadebiutuje na PlayStation i Xbox dnia 9 marca 2023 roku. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners