Świat przygodówek #180 - Hauma po debiucie, Under The Waves aktualizacja, We Stay Behind oraz The End of the Sun w nowościach

lubiegrac news Świat przygodówek #180 - Hauma po debiucie, Under The
Świat przygodówek #180 - Hauma po debiucie, Under The Waves aktualizacja, We Stay Behind oraz The End of the Sun w nowościachAgata Dudek | 15 września 2023, 18:55

Twórcy i wydawcy zapraszają graczy do swojego świata przygodówek, który my przybliżamy cyklicznie pojawiającym się newsem, w którym informujemy Was co dzieje się w owym świecie. Dziś informacje o czterech grach: Haumie, Under The Waves, We Stay Behind oraz The End of the Sun. Co wiemy o tych produkcjach? Co mają nam do przekazania ich twórcy?

Kolejny odcinek "świata przygodówek" zabiera nas w podróż do przygodowej, wypełnionej zagadkami przygody. Dziś opisujemy cztery przygodówki, w różnych klimatach, informując o premierze jednej z nich, pierwszej poważnej aktualizacji kolejnej przygodówki, zakończeniu kampanii kolejnej na Kickstarterze i poprawkach w wersji demo polskiej gry inspirowanej mitologią słowiańską. 

Przeczytaj również: Wyruszyła wyprzedaż gier Dragon Age na Steam! Za ile możemy nadrobić klasyki we wrześniu 2023 roku?

Zaczynamy od premiery gry Hauma, niezależnej przygodówki w narracyjnym stylu wizualnej powieści, z kryminalną, pełną spisków fabułą. Gra, która została stworzona i wydana przez zespół studia SenAm Games. Przy okazji premiery gra została pokazana przez deweloperów na premierowym zwiastunie. 

Opowieść, o której mieliśmy okazję już wspominać na stronie, skupia się na historii byłej detektyw Judith i jej zafiksowaniu na sprawie morderstwa, które jak się okazuje sięga poważnego spisku w wyższych sferach. 

Gra zadebiutowała na platformie Steam, na PC oraz Mac 11 września 2023 roku. Przygodówkę Hauma - A Detective Noir Story można nadal sprawdzać w wersji demonstracyjnej na tej samej platformie. 

Parallel Studio poinformowało o nowej aktualizacji, obejmującej sporej wielkości patch, który poprawia działanie, i nieco zmienia przygodową grę eksploracyjną, rozgrywającą się w oceanie, o tytule Under the Waves, której wydaniem zajęło się Quantic Dream i Spotlight by Guantic Dream. Twórcy uwzględnili sugestie mediów i graczy i po aktualizacji gry na komputerach, teraz wprowadzili patch także na konsole Xbox i PlayStation. 

Nowa aktualizacja o numerze 1.02 jest już dostępna na platformach Steam i Epic Games Store, a także na PlayStation i Xbox, rozwiązując wiele problemów związanych z błędami wizualnymi w grze.

Przeczytaj również: Ad Infinitum, studio NACON i Hekate prezentują zwiastun zapowiadający historię w grze, z okazji Fear Fest

Patch rozwiązuje wiele błędów pojawiających się do tej pory na konsolach, a w tym:

Na PS5: Naprawiono rozdarcie ekranu.

Na wszystkich konsolach:

  • Naprawiono zapisywanie zdjęć wykonanych aparatem.
  • Naprawiono nieskończoną ilość tlenu w trakcie czternastego dnia.
  • Naprawiono błędnie umieszczony znacznik celu podczas aktywacji związanej z wiertarką.
  • Naprawiono brak możliwości interakcji po ukończeniu gry (łóżko, meduza przy oknie).
  • Naprawiono błąd związany z niemożnością zdobycia trofeum galeonu.
  • Naprawiono misję kontenerów, która wcześniej nie była uruchamiana po ponownym wczytaniu gry w trakcie trzeciego dnia.
  • Naprawiono błąd powiązany z brakiem możliwości wejścia Stana na Księżyc podczas misji związanej z kontenerami w trakcie trzeciego dnia.
  • Naprawiono zacinanie się Księżyca w pętli wybuchów.
  • Naprawiono błąd krytyczny podczas użycia miny na Transit Street.

Under the Waves zadebiutowało 29 sieprnia 2023 roku na PC, Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 4 i PlayStation 5. 

Zakończyła się kampania finansowa Kickstarter przygodowej gry niezależnej, stworzonej przez Backwoods Entertainment, wydana dzięki Application Systems Heidelberg, zatytułowana We Stay Behind. Twórcy osiągnęli podstawowy cel. Projekt został w pełni sfinansowany po kilku dniach. Dzięki celowi ukończyli pierwszy Stretch Goal, dodatek DLC Hiking i ogłosiliśmy nagrania głosowe w języku niemieckim i angielskim.

Gra opowiada historię rozgrywającą się w niewielkim miasteczku Laburnum Creek, które wkrótce ma być zniszczone przez kometę. Do miasteczka przybywa znana pisarka Laura Tanner, która odwiedza uzdrowisko, by przeprowadzić wywiad z kilkoma mieszkańcami, którzy nie chcą go opuścić. 

Gra zadebiutuje na komputerach PC. Na ten moment nie ma daty premiery. 

Kończymy informacjami na temat The End of the Sun, przygodowej gry stworzonej przez niezależne polskie studio The End of the Sun Team, która to gra przygotowała ważne ulepszenia di pełnej wersji gry, stworzone na podstawie sugestii graczy grających w wersję demonstracyjnej, której wrażenia z demo znajdziecie na naszej stronie. 

Opowieść skupia się na na historii opowiedzianej w niewielkiej, słowiańskiej osadzie, w której pewnego dnia pojawia się Żerca, mężczyzna posiadający dar podróżowania w czasie. W wiosce, w której nikogo nie znajduje, będzie przemieszczać się między światem rzeczywistym a minionym czasem. 

Gra nie ma jeszcze dokładnej daty premiery. Zadebiutuje na platformie Steam, na PC.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners