Świat przygodówek #193 - Banishers: Ghosts of New Eden z nowym zwiastunem, Hauntii na XBox i Game Pass

lubiegrac news Świat przygodówek #193 - Banishers: Ghosts of New Eden
Świat przygodówek #193 - Banishers: Ghosts of New Eden z nowym zwiastunem, Hauntii na XBox i Game PassAgata Dudek | 10 lutego 2024, 18:00

Kolejny cykliczny odcinek "świata przygodówek" tym razem wraca do Banishers: Ghosts of New Eden, przygodowej gry akcji RPG, która została pokazana na nowym filmowym zwiastunie, gry, które już za trzy dni będzie miała swoją premierę. Nowy wpis wraca także do przygodowo-platformowej Hauntii, która to, jak ogłaszają twórcy będzie dostępna także na Xbox i Game Pass.

Przyszedł czas na nowe informacje, tym razem o dwóch grach, o których mieliśmy okazję już wspominać na stronie. Twórcy Banishers: Ghosts of New Eden dzielą się zupełnie nowym zwiastunem prezentującym wszystkie szczegóły rozgrywki, zaś autorzy Hauntii ogłaszają, że ich projekt zadebiutuje już nie tylko na komputerach, ale i na konsolach Xbox i w Game Pass, przy okazji dzieląc się także zwiastunem. 

Przeczytaj również: Wynonna Earp: Vengeance, serial akcji fantasy o łowczyni demonów powraca w filmowej odsłonie

Banishers: Ghosts of New Eden, przygodowa gra akcji, z elementami RPG, która stworzona została przez studio DON'T NOD, zaś wydana dzięki Focus Entertainment, gra nastawiona przede wszystkim na emocjonalną rozgrywkę, jest także bogata w dynamiczny system walki.

Zaprezentowany niedawno zupełnie nowy zwiastun przedstawia wszystkie najważniejsze funkcje rozgrywki, i pokazuje jak wcielając się w rolę dwojga utalentowanych łowców duchów i zarazem partnerów, nie tylko stajemy przed trudnymi decyzjami, mającymi głębokie konsekwencje, zarówno dla żywych, jak i umarłych, ale i toczymy walki. Wszystko w Nowym edenie, w roku 1695, jako Antea i Red. Zwiastun obejmuje ponad cztery minuty rozgrywki w nadchodzącej już za trzy dni grze. 

Autorzy pokazują jak przemierzamy Nowy Eden, poznając cel jako ma Pogromca, ale także o tym jak zdjąć klątwę ciążącą na lokalnych mieszkańcach, jednocześnie borykając się z własną tragedią, w związku żywego i martwej. Deweloperzy odsłaniają łączenie stylów walki z karabinem, mieczem i pochodnią Reda z eterycznmi atakami Antei. Dzięki niej poznamy to, co nie da się zobaczyć gołym okiem, wyzwolimy niszczycielskie ataki duchowe, od teleportacji po widmowe strefy obrażeń. Możemy zmieniać się między postaciami, tworzyć kombinacje i synergie, która mogą być bardzo potężne. Wszystko, by stawić czoła potężnemu wrogowi.

Gra Banishers: Ghosts of New Eden ukaże się już 13 lutego 2024 roku na platformach PlayStation 5 i Xbox Series X w polskiej wersji językowej (z napisami). Będzie dostępna także w DLC z Zestawem Tułacza.

Firestoke i Moonloop ogłaszają, że gra Hauntii, pojawi się także na Xbox Series X|S i będzie dostępna w ramach Game Pass na konsole i komputery PC w momencie premiery. Jest to tytuł dość wyjątkowy, wysublimowany estetycznie, czarujący gracza równowagą, tajemniczością i melancholią, z łamigłówkami, minimalizmem jeśli chodzi o narrację, ale i elementami akcji. Gra jeszcze do niedzieli, do 19-tej dostępna jest w ramach Steam Next Festiwal w wersji demonstracyjnej

Przeczytaj również:

Rozgrywka skupia się na duchu, i koncentruje się na kreatywnym nawiedzaniu, które pozwoli władać otoczeniem i mieszkającymi w nim stworzeniami. Gdy się to uda, możemy wtedy stawiać czoła wrogom, wymyślając jednocześnie pomysłowe rozwiązanie kolejnym zadaniom. Gra miesza eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz strzelanie z  dwóch drążków. Wszystko toczy się w Wieczności, poza kosmosem, gdzie ostatecznie trafiają dusze. Żadna dusza tu nie umrze, ale może pogrążyć się w piekielnej wersji siebie. 

Hauntii to projekt, którego tworzenie naprawdę sprawiało nam przyjemność i jesteśmy szczęśliwi, że możemy udostępnić go wszystkim w ramach Game Pass – powiedział założyciel Moonloop Games, Leo Dassa. Mamy nadzieję, że spodoba ci się styl graficzny i muzyka tak samo jak nam, Odtwórz historię tego małego, zagubionego ducha.

Hauntii nie przypomina niczego, co widziałeś, słyszałeś lub grałeś wcześniej. Wierzymy, że niezależnie od tego, czy grasz na konsoli Xbox, czy na komputerze, tak będzie, że przeżyjesz coś wyjątkowego! - Dyrektor Generalny Firestoke, Paul Farley.

Premiera gry na komputerach PC, na Steam oraz na Xbox i Games Pass przewidziana w drugim kwartale 2024 roku. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners