Świat przygodówek #198 - The Lullaby of Life, Still Joking i DESOLATIUM z datami premier i zwiastunami

lubiegrac news Świat przygodówek #198 - The Lullaby of Life, Still Joking
Świat przygodówek #198 - The Lullaby of Life, Still Joking i DESOLATIUM z datami premier i zwiastunamiAgata Dudek | 22 marca 2024, 19:00

Zapraszamy was do kolejnego newsa, z przygodowego cyklu "świat przygodówek", w którym przybliżamy informacje o trzech grach. Dziś o The Lullaby of Life, Still Joking i DESOLATIUM, zupełnie różnych grach, które łączy jednak to, że wiemy kiedy pojawią się w sprzedaży. Twórcy podzielili się z nami zarówno zwiastunami swoich projektów, jak i konkretnymi datami ich premier.

W kolejnym odcinku naszego cyklicznie pojawiającego się artykułu, mamy dwa Was informacje o trzech przygodówkach, czyli dość tradycyjną ich ilość. W tym artykule poznamy daty premier, a także zwiastuny gier, które mocno się od siebie różnią, nie tylko stylem graficznym, sposobem rozgrywki, ale także formą opowiadania ich fabuły. Co tym razem wydarzyło się w świecie przygodówek? Na co wkrótce możemy liczyć? 

Przeczytaj również: Urnique Studio zapowiedziało Guardian Tactics Deck of the Chosen

Zaczynamy od gry, której premiera nastąpi najwcześniej. Mowa tu o przygodowym horrorze point-and-click, opartym na twórczości Lovecrafta, stworzonym przez hiszpańskie studio Superlumen, wydana dzięki Soedesco. Gra nosi tytuł Desolatium i zabiera gracza w pierwszoosobową, przerażającą przygodę w Innsmouth, w której zadaniem gracza będzie zbadanie co stało się z jego najlepszym przyjacielem. 

W przypadku tego horroru, to gracze kształtować będą, poprzez rozgrywkę, jak potoczy się bieg wydarzeń, grając aż czteroma różnymi postaciami, odkrywając nadprzyrodzone wydarzenia, oparte na mitach Lovecrafta. Będą to robić poprzez dokonywanie wyborów, potencjalnie zapobiegając kolejnym morderstwom lub unikając końca świata, wśród innych możliwych zakończeń.

Gra zadebiutuje 5 kwietnia 2024 roku na PC - Steam i Epic Games Store. 

Kolejna gra również swoją premierę będzie mieć w kwietniu, w ostatnim jego dniu. Jest to gra o tytule The Lullaby of Life, przygodowy tytuł logiczny, z muzycznymi akcentami, stworzony przez studio 1 Simple Game, wydany dzięki Midwest Games.

W grze przenosimy się na spokojne fale nowo rozwijającego się świata, gdzie jako Bambo, niewielka cząsteczka gotowa do wydania wielu dźwięków, będziemy tworzyć fale dźwiękowe i przebijać się przez bariery, aż do nowych miejsc. Rozgrywka skupiać się będzie na zagadkach rytmicznych, do których rozwiązania posłuży Ohmies, pływy i inne stworzenia. Celem jest obudzenie Starszych istot, postęp i nowe życie. 

Lullaby of Life umożliwia realizację naszych najbardziej abstrakcyjnych pomysłów o cegiełkach wszechświata – wspomniała Dyrektor studia 1 Simple Game, Francisco Lara Sikorski. Wierzymy, że ciekawość, podobnie jak sztuka, to dwie rzeczy, które mogą połączyć wszystkie ludzkie istoty. Mamy nadzieję, że ta historia, którą stworzyliśmy, zachęci ludzkość do powszechnego pragnienia wiedzy o tym, co nieodkryte.

Lullaby of Life będzie dostępne na całym świecie na PC za pośrednictwem Steam, Epic Games Store, GOG i Fanatical we wtorek, 30 kwietnia 2024 roku, także w języku polskim. W późniejszym terminie zadebiutuje też na Xbox Series S, Xbox Series X, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Kończymy grą, która swoją premierę będzie mieć najpóźniej z tych trzech. A jest nią powieść wizualna z elementami rozgrywki detektywistycznej, zatytułowana Still Joking, stworzona i wydana przez studio Purple Brick Games. Gra została przez twórców pokazana na zwiastunie premierowym. Tytuł jest równie dostępny w wersji demonstracyjnej na platformie Steam. Zapisy, jakie dokonane będą w demo, zostaną przeniesione do pełnej gry. 

W tym tytule, stworzonym w rysunkowym stylu graficznym, będziemy próbować rozwikłać zagadkę morderstwa pewnej aktorki, oglądając jej życie poprzez lustro, odbicie w nim. Poznajemy Iris i jej życie. Bohaterką jest właśnie ona, młoda aktorka, którą zamordowano przed lustrem, a jego refleksje są tym samym co ona. Oderwana gwałtownie z życia, stanie w punkcie zwrotnym, kształtując je poprzez decyzje, bardzo różne, a często skrajne decyzje. 

Gra zadebiutuje na PC - Steam, GOF, Epic Games Store w maju 2024 roku. Dokładniejsza data nie jest podana. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners