W nowym odcinku "świata przygodówek" już siódmy dziennik deweloperski Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest, wieści o Attentat 1942 i Svoboda 1945.
Nowy odcinek "świata przygodówek" to kolejne wideo prezentujące siódmą już wideo prezentację w dzienniku deweloperskim gry Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest. Są też wieści od czeskiego studia Charles Games o Attentat 1942, które trafiło na urządzenia mobilne oraz o ich kolejnym przygodowym, projekcie o tytule Svoboda 1945.
Zaczynamy od wspomnianego dziennika deweloperskiego, który cyklicznie prezentuje dla nas wydawca gry Werewolf: The Apocalypse — Heart of the Forest, studio Walkabout. Tym razem jeden z twórców tej przygodowej grze typu RPG, stworzonej w literacko, poetyckim, papierowym stylu visual novel, Different Tales, Artur Ganszyniec omawia wyzwania i ograniczenia, które programiści muszą wziąć pod uwagę dostosowując system do innego medium. Wspomina wszystko to co może zdarzyć się podczas tworzenia gry, jak kształtuje się własna historia i wiele innych.
Na debiut tejże przygodowej produkcji jeszcze troszkę poczekamy. Tymczasem można sprawdzić ją w wersji demonstracyjnej, która dostępna jest na platformie Steam.
Gra zadebiutuje na platformie Steam oraz GOG.com w wersji na PC w czwartym kwartale tego roku.
Wieści płyną także od czeskiego studia Charles Games, które informuje o swoich dwóch przygodowych projektach, o tematyce wojennej i tuż po wojennej, łączących elementy przygodowe, w rysunkowej formie, z autentycznymi wywiadami z osobami, które przeżyły ten tragiczny, traumatyczny i trudny czas II wojny światowej.
Pierwszym tytułem jest Attentat 1942, przygodowa gra narracyjna, rozgrywająca się w czasie II wojny światowej, stworzona na osobistych wspomnieniach, interaktywnych komiksach i autentycznych materiałach filmowych. Gra, której recenzję znajdziecie na łamach naszego serwisu, dostępna na platformie Steam, teraz jest już do pobrania na urządzeniach mobilnych. Gra trafiła na smartfony i tablety. Jednocześnie twórcy informują o dużej jej aktualizacji na Linux i Mac, na których to systemach także możemy w nią zagrać.
Druga grą, o której dowiedzieliśmy się czegoś nowego jest przygodowo-historyczna Svoboda 1945, która także stworzona jest przez to samo studio i która podobnie jak poprzednie ich dzieło łączy klasyczną, przygodową rozgrywkę z wywiadami, relacjami osób, które przeżyły te trudne czasy, a nawet dokumentalnymi filmami.
Rozgrywka tym razem przenosi nas do niewielkiej wioski, położonej na graniczy Czech i Niemiec, w której mieszkańcy zostali dotknięci piętnem wojennym, starają się wyleczyć rany, które pozostawiała wojna, choć nie jest to wcale takie łatwe.
Twórcy pracuję wytrwale, by ich nowy tytuł, mający za zadanie niesienie prawdy historycznej, zadebiutował pod koniec roku, w grudniu.
Premiera gry Svoboda 1945 planowana jest na czwarty kwartał 2020 roku, w wersji na PC, Mac oraz Linux, na Steam.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu