Sklep Google Play to setki aplikacji i gier mobilnych, które są zarówno płatne jak i darmowe. To tyczy się także aplikacji szachowych, które są graficznie proste lub olśniewające grafiką 3D.
Jedną z takich aplikacji są Warcaby, które stworzył Łukasz Oktaba. Tym razem stworzył kolejną aplikację i ma nadzieję, że powtórzy sukces poprzedniej produkcji (Warcaby ściągnęło 45 mln ludzi). Warcaby musiały trafić w końcu do użytkowników urządzeń mobilnych i należało tą grę specjalnie zaadaptować.
Produkcja Łukasza Oktaby trafiła do sklepu Google Play ponad trzy lata temu i jest jedną z najpopularniejszych gier mobilnych w Polsce, a także poza granicami naszego kraju od Ghany po Kazachstan oraz od Brazylii po Holandię. Autor po tym sukcesie stworzył mały zespół programistów i zaczął pracę nad kolejną królewską grą.
Ze sklepu można, od kilu dni, pobrać Szachy. Aplikacja jest prosta i bardzo łatwo pozwala zacząć przygodę z tą niesamowitą grą. Apka pozwala nie tylko rozegrać całą partię, ale też ostatnie ruchy w formie pewnego typu wyzwań. Szachy Oktaby stawiają przede wszystkim na edukację, a nie na rywalizację pomiędzy graczami. Oczywiście taka opcja tez istnieje w grze jednak nie jest najważniejsza. Stawiając pierwsze kroki w szachach, ci mniej śmiali gracze mogą korzystać z podpowiedzi, a silnik gry podrzuci gotowe posunięcie.
Zasady korzystania z podpowiedzi i reklam:
Jednak tylko pierwsze pięć podpowiedzi jest bezpłatnych, a kolejne pięć można otrzymać po oglądnięciu reklamy. Wykupując wersję premium ukrywamy wszystkie reklamy i otrzymujemy dostęp do Wyzwań.
- Wyzwania są doskonałe dla osób, które chciałyby wejść do szachowego świata na chwilę, pijąc poranna kawę czy wracając tramwajem z pracy. To krótkie, ale niekoniecznie proste zadania. Polegają na tym, by zakończyć partię zwycięskim matem za pomocą dwóch-trzech posunięć - wyjaśnia Łukasz Oktaba.
Na chwilę obecną moc silnika nie jest jeszcze wykorzystana w pełni, grę można prowadzić na razie na jednym z pięciu poziomów, jednak z czasem i kolejnymi aktualizacjami sytuacja się zmieni. Autorem silnika jest znawca szachów i twórca świetnych programów szachowych Paweł Kozioł, który swego czasu stworzył inny silnik szachowy o nazwie Rodent.
- Docelowo chcemy też wprowadzić możliwość gry online z innymi osobami, a także rankingi Użytkowników. Na razie zachęcamy do szlifowania swoich umiejętności w starciu ze sztuczną inteligencją. Chcielibyśmy, by trafiła do kółek szachowych i młodzi fani tej gry mogli dzięki naszej aplikacji rozwijać swój talent - opowiada Łukasz Oktaba.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu