Powoli nadciąga AMD FidelityFX Super Resolution 3.0 (FSR 3) wraz z kolejnymi nowościami usprawniającymi działanie

lubiegrac newsy hardware Powoli nadciąga AMD FidelityFX Super Resolution 3.0 (FSR
Powoli nadciąga AMD FidelityFX Super Resolution 3.0 (FSR 3) wraz z kolejnymi nowościami usprawniającymi działanieTamer Adas | 27 sierpnia 2023, 23:50

Rywalizacja w graficznych rozwiązaniach jest kontynuowana wraz z prezentacją AMD FidelityFX Super Resolution 3.0 (FSR 3), kolejnej generacji rozwiązania, które mierzyć się będzie (nie bezpośrednio) z DLSS 3.5. Jakie nowe metody zawarto w znanej technologii? Czego się możemy spodziewać? Gdzie można już teraz sprawdzić nowości graficzne? Jakie gry wspierają lub będą oferować wykorzystania trzeciej generacji?

AMD FidelityFX Super Resolution 3.0 (FSR 3) - Co ulepsza?

Główną zmianą w AMD FidelityFX Super Resolution 3.0 (FSR 3) jest wprowadzenie generacji klatek, technologii bazującej na autorskim rozwiązaniu: AMD Fluid Motion Frames (AFMF) stawiającego na wykorzystanie przepływu optycznego w oparciu o dane takie jak wektory ruchu. W ten sposób możliwe jest wykreowanie dodatkowych klatek od razu w wysokiej jakości, które dodatkowo zwiększają płynność grania. Element ten szczególną wartość nabiera w chwili, gdy gracze zdecydują się na rozgrywkę w rozdzielczości 4K.

Upscaling nowej generacji

Wiele uwagi projektanci wykonali, aby zadbać o to, by nie naruszyć interfejsu oraz jakiekolwiek wpływu, jakie FSR 3 może mieć na rozgrywkę i odbiór zabawy. Technologia doczekała się także wprowadzenia temportal upscalingu znanego z poprzedniczki, dzięki czemu możliwe było przygotowanie nowego natywnego AA trybu jakości, podnoszącego dodatkowo efekty wizualne oraz działanie.

Jeszcze lepsza redukcja opóźnień

Znany już fanom AMD rozwiązanie Radeon Anti-Lag w wersji +, które w swoim ulepszonym wydaniu dostarcza graczom jeszcze płynniejszy obraz. Gdy przekraczamy próg 60 klatek, możemy uzyskać nowe rozwiązania odpowiedzialne za minimalizację opóźnień w przepływie klatek. Połączenie sprzętowego i systemowego systemu ma zapewnić jeszcze lepsze doświadczenie i wrażenia z grania.

Ile można zyskać na AMD FidelityFX Super Resolution 3.0 (FSR 3)?

Producent na przykładzie gry Forspoken wskazuje na to, że o ile bez AMD FidelityFX Super Resolution 3 gra działała na mocnej konfiguracji z AMD Radeon RX 7900 XTX w 4K w 53 klatkach na sekundę, o tyle z aktywnym trybem Wydajności oraz Fram Generation uzyskuje poziom nawet 175 FPS-ów! W trybie Jakości pozyskać można wciąż efektowne 137 kl/s. Warto jednak pamiętać o tym, aby przed aktywowaniem najlepiej jest posiadać stabilny poziom 60, gdyż za ich sprawą system będzie działał najbardziej stabilnie.

Gry wspierające AMD FidelityFX Super Resolution 3.0 (FSR 3)

 • Forspoken
 • Immortals of Aveum

Jakie gry będą w przyszłości wspierać FSR 3?

 • Avatar Frontiers of Pandora
 • Cyberpunk 2077
 • Squad
 • Warhammer 40000 Space Marine 2
 • Frostpunk 2
 • Starship Troopers Extermination
 • Alters
 • Crimson Desert
 • Black Myth Wukong
 • Like a Dragon Infinite Wealth

 

Jakie karty wspierają AMD FidelityFX Super Resolution 3.0 (FSR 3)?

Możliwość pełnego wykorzystania zalet AMD FidelityFX Super Resolution 3.0 (FSR 3) dostępna jest tylko w przypadku kart AMD Radeon RX 570 oraz Nvidia GeForce RTX 20 i ich lepszych/mocniejszych wariantach. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że modele RTX 590 oraz GTX 10 wspierają tylko i wyłącznie upscaling, co i tak jest postępem względem wersji 2.2.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://community.amd.com/t5/gaming/first-look-at-amd-fidelityfx-super-resolution-3/ba-p/626581

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners