Nadchodzące The Sims 5 zostanie wydane w modelu free to play? Maxis i EA mogą zaskoczyć społeczność bazując na swoim doświadczeniu

lubiegrac news Nadchodzące The Sims 5 zostanie wydane w modelu free to
Nadchodzące The Sims 5 zostanie wydane w modelu free to play? Maxis i EA mogą zaskoczyć społeczność bazując na swoim doświadczeniuTamer Adas | 2 lipca 2023, 14:05

Zbliżające się wielkimi krokami The Sims 5 zostanie grą free to play? Wiele wskazuje na to, że Electronic Arts oraz Maxis zdecydują się skorzystać z doświadczeń poprzedniej odsłony, aby zaoferować jeszcze bardziej atrakcyjną część. Czego się mogą zatem spodziewać gracze tym razem?

The Sims 5 pójdzie śladem Simsów 4?

Maxis i Electronic Arts kilka miesięcy temu zdecydowały się przestawić The Sims 4 na model free to play, znacząco zmieniając dotychczasowy sposób funkcjonowania produkcji, przy okazji ogłaszając oficjalne początek prac nad piątą odsłoną cyklu. To wszystko razem spowodowało, że najnowsze nieoficjalne doniesienia stają się znacząco bardziej prawdopodobne.

Otóż według Insider Gamingu najnowsza propozycja znana za kulisami jako Project Rene ma doczekać się modelu free to play, za co odpowiadać mają ludzie, których Electronic Arts właśnie poszukuje. Specjaliści od monetyzacji i stworzenia platform zakupowych mają zagwarantować odpowiednią podstawę pod usługę pod przykrywką gry.

Zapoznaj się również z: 2 sezon Invincible doczekał się pierwszego zwiastuna i zapowiedzi premiery jeszcze w 2023 roku!

Mikrotransakcje w The Sims 5 w zamian za free-to-play?

W zasadzie już teraz mini zakupy stanowią podstawę The Sims 4, które od modelu tradycyjnego przeszło w zeszłym roku w stronę F2P, jednocześnie płynnie przechodząc na sprzedaż różnego typu aspektów dekoracyjnych, które przecież są istotnym aspektem tego typu projektu. Jednocześnie zdecydowano się postawić również na nieco inny rozwój. Tym razem oferowane są mniejsze pakiety oraz wydawany mniej więcej raz na rok większy dodatek.

Być może właśnie tak będzie się prezentować The Sims 5, które może nawet doczeka się jakiegoś okresu sezonowego, aby móc regularniej dodawać pomniejsze nowości oraz próbować, by skuteczniej utrzymać skuteczność przy produkcji. To wydaje się trend w ostatnich latach, ale przy takiej ilości tytułów coraz więcej graczy zaczyna słusznie narzekać, że wiele firm oparcie próbuje "zabrać" 100% ich czasu wolnego.

Warto także odnotować fakt, że mamy do czynienia z podobnym modelem do nadchodzącego skate., który także ma rozwinąć markę w oparciu o darmowy dostęp do gry oraz zestawu mikrotransakcji oraz liczne zakupy wewnątrz tytułu, które uzupełnione zostaną zapewne poprzez przepustki bojowe.

Kiedy ukaże się The Sims 5?

The Sims 5 nie ma daty premiery, ani platform docelowych. Wiele wskazuje na to, że faktycznie gra doczeka się modelu free-to-play.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://insider-gaming.com/the-sims-5-free-to-play/

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners