This War of Mine rodzimego 11 bit studios dokonało kolejnego wielkiego osiągnięcia, stając się pierwszą grą stającą się lekturą szkolną w Polsce!
Polski hit doczekał się niezwykłego spotkania i wyróżnienia ze strony Premiera Mateusza Morawieckiego, który odwiedził niezwykle utalentowane studio i wydawnictwo, zapowiadając jednocześnie coś, co dziś stało się faktem!
Gra This War of Mine oficjalnie odłączyła do grona lektur szkolnych, zaliczając w tej dziedzinie swój debiut od roku szkolnego 2020/2021! Oryginalna gra niezależna w dniu swojej premiery zdobyła serca graczy, jednocześnie zapisując się mocno w historii gier wideo w ogóle.
Produkcja będzie możliwa do wybrania przez pełnoletnich uczniów szkół średnich ze względu na klasyfikację PEGI z kategorii "od 18 lat". Gra lekturą stała się za sprawą wsparcia ze strony właśnie Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwa Edukacji.
Gra będzie polecana w procesie nauczania kilku przedmiotów humanistycznych - socjologii, etyki, filozofii, historii, jednakże zapoznać się z nią będzie można w polskich szkołach średnich bez dodatkowych kosztów.
Światowy fenomen z czasem doczekał się trzech dodatków - Father's Promise, Fading Embers oraz The Last Broadcast, za sprawą której w nieco krótszej formie będzie można lepiej poznać wydarzenia dziejące się równolegle w Podgoricach.
Wcześniej nasi rodacy zdecydowali się rozszerzyć grę o mini rozszerzenie - The Little Ones, skupiające swoją uwagę na dzieciach mierzących się z trudami wojskowych warunków. Oryginalnie wydane This War of Mine dostępny jest obecnie jako This War of Mine Vanilla Version.
This War of Mine to tytuł koncentrujący się na losach grupki osób, które są zwykłymi cywilami próbującymi przetrwać w trakcie konfliktu dziejącego się w mieście. Codzienność zmieniła się nie do poznania, a naszym jako graczy zadaniem jest utrzymanie wszystkich w zdrowiu i bezpieczeństwu, pomimo trwającego konfliktu.
Wspomniana decyzja pozwoli także poczuć się lepiej uczniom szkół średni, którzy będą mogli powołać się na This War of Mine na maturze. Zdarzenie może być wielkim otwarciem także dla kilku innych gier, które mogą za jakiś czas dołączyć do produkcji 11 bit studios. A przecież w kolejne z samej Polski ustawić się spokojnie mogą chociażby Frostpunk, My Memory of Us czy Indygo.
Prezes zarządu 11 bit studios Grzegorz Miechowski, zgadzając się z Premierem Morawieckim, mówi - Gry bez wątpienia są dziełem kultury. Nowoczesnym, naturalnym i atrakcyjnym dla młodego odbiorcy, ponieważ operują językiem natychmiastowo dla niego zrozumiałym. I tym językiem gry mogą opowiadać o wszystkim - emocjach, prawdzie, walce dobra ze złem, cierpieniu i wreszcie samej istocie ludzkości. Pod tym względem gry są podobne do literatury, jednak używają wspomnianego języka interakcji. Oczywiście, wykorzystywano je już w edukacji, do nauczania matematykii, chemii czy rozwijania zdolności poznawczych, ale nie sądzę, by jakakolwiek została ofijcalnie włączona do programu nauczania na poziomie ogólnokrajowym. Jestem dumny z faktu, że to właśnie produkcja 11 bit studios dołoży swoją cegiełkę do rozwoju edukacji i kultury w naszym kraju. To może być przełomowy moment dla wszystkich artystów tworzących gry na całym świecie. -
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu