Timefilp2 - hackujemy czas!

lubiegrac newsy hardware Timefilp2 - hackujemy czas!
Timefilp2 - hackujemy czas!redaktor | 31 sierpnia 2022, 07:10

Kto dziś nie żyję w pośpiechu? Kto nie narzeka na brak czasu i chciałbym przedłużyć dobę o parę godzin? Każdy poradnik podpowiada Ci, abyś lepiej zarządzał swoim czasem! I też dobrze wiemy, że nie da się zarządzać czasem przez telefon. To jest zbyt upierdliwe!

Zhakuj swój czas, takie hasło jest na pudełku TIMEFLIP2, czyli gadżetu do zarządzania czasem. Narzędziu, które ma zastąpić wszystkie dziwne aplikacji i ułatwić organizację czasu pracy i normalnego życia dzięki prostej operacji obracania kostki.

TIMEFLIP2 to kostka 12 ścienna często spotykana w grach RPG, choć jest zdecydowanie większa od tych spotykanych w świecie gier fabularnych. Wymiary to 71x71x71 mm i waży niecałe 120g bez baterii. Zasilana jest dwoma bateriami AA. Podobno mają starczać na rok, u mnie się nie udało.

IMG_2079 

Kostka jest biała jak na zdjęciu, ale jest w tym cel. Plastik jest półprzezroczysty i przepuszcza inne kolory, które możemy definiować w skali 256 kolorów.

No ale o co chodzi z tą całą kostką? Po co ci to ? Wyobraź sobie, że chcesz zoptymalizować swoją pracę, ale aby to zrobić najpierw musisz ją zmierzyć. Wiesz, że za każdym razem jak przełączasz się między czynnościami wyciąganie telefonu i klikanie w aplikacji jest totalnie nieproduktywne i irytujące.  Wypadku TIMEFLIP2 aplikacja to dodatek, twój pomiar czasu odbywa się za pomocą kostki. Wystarczy, że obrócisz ją na zdefiniowaną stronę, a zliczanie czasu zostanie przyporządkowane odpowiedniej akcji. Dzięki temu po całym dniu pracy możesz zsynchronizować kostkę z aplikacją i zobaczyć jak minął ci dzień pracy. Zobaczysz jak dużo razy przełaczałeś się między zadaniami albo jak dużo czasu poświęcałeś na “przerwy”

Tylko tyle i aż tyle. Dodatkowa funkcjonalność to jeszcze możliwość eksportu danych do google calendar, apple albo outlook. Do zadań też można przypisywać stawki i jeśli jesteś freelancerem, możesz przypisać zadania do klientów i rozliczać ich dokładnie za poświęcony czas.

 

timeflip2_app1 timeflip2_app2

Jak sprawdził się TimeFilp2 u mnie? Nie sprawdził się, ponieważ każdy projekt, nad którym pracuje mam swój własny system wew. zliczania czasu. Choć TimeFilp2 jest otwartym projektem i można myśleć o integracji z zew. systemami, to na tę chwilę tego nie ćwiczyłem. W obecnym kształcie zaznaczyłem czas w 3 różnych miejscach i po miesiącu doszedłem do wniosku, że nie ma to sensu.

Nie oceniam pracy z tym urządzeniem źle. Nawet uważam, że sam zamysł jest fajny. Gdyby nie pracował w tak zaawansowanych środowiskach/projektach zapewne używałbym więcej tego typu gadżetu. Teraz to był dodatkowy tracker bez większego zastosowania, może kiedyś w przyszłości spróbuję podejść do tego jeszcze raz.

W moim przypadku wyszedł jeszcze jeden minus, urządzenia nie da się transportować. Jako że pracuje w trzech miejscach, po każdej migracji musiałem czyścić logi z niechcianych akcji, co było lekko irytujące. A nie można kilku urządzeń podpiąć pod jedno konto.

TimeFilp kosztuje $69 i to jedyna opłata, aplikacja jest darmowa. Problemem jest tylko czas oczekiwania na przesyłkę, ja czekałem ponad 2 miesiące. Po przybyciu ładnego pudełka wyskoczył jeszcze jeden problem, złożenie kostki na początku wymaga bardzo dużo siły i samozaparcia, nawet support przesyła ekstra filmiki jak to zrobić. Jak kostka się wyrobi, nie stanowi to już problemu.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners