Top 10 gier jRPG, które zdecydowanie warto sprawdzić nie tylko tego gorącego lata!

lubiegrac publicystyka Top 10 gier jRPG, które zdecydowanie warto sprawdzić nie tylko tego gorącego lata!
Top 10 gier jRPG, które zdecydowanie warto sprawdzić nie tylko tego gorącego lata!Tamer Adas | 8 lipca 2023, 23:50

Powracamy do naszego cyklu Top 10, w którym przyglądamy się grom jRPG. W ostatnich latach na rynku ukazał się szereg japońskich RPG-ów mogących się pochwalić świetną jakością w wielu sferach. Poniżej znajdziecie listę najlepszych gier, dysponujących nie tylko klasyczną turową walką.

Na przestrzeni wielu, wielu lat gatunek jRPGów powrócił do łask szerszej grupy graczy, nie tylko tych z Japonii, zachwycając graczy oraz oferując kolejne niezwykłe opowieści, porywające wydarzenia oraz atrakcyjną rozgrywkę wyróżniającą się szczególnie względem głównego nurtu zachodnich gier AAA.

To wszystko sprawiło, że już nie tylko Final Fantasy czy Nier lepiej się przebijają do świadomości. Jeżeli ktoś z Was zastanawia się, jakie tytuły są najlepsze w tym gatunku, poniższe zestawienie zostało przygotowane właśnie dla Was.

Poniższe zestawienie jest w pełni subiektywne, a kolejność całej listy jest przypadkowa, jeżeli macie swoje, lepsze propozycje śmiało dzielcie się nimi w komentarzach!

Top 10 jRPG

1. Final Fantasy VII Remake

VII Remake, czyli odświeżona wersja klasycznego jRPG, z nowoczesną grafiką i udoskonalonym systemem walki, który nie tylko przywraca klasyczne doświadczenie, ale także dostarcza nowe, nieco inne podejście, dzieląc oryginał aż na 3 projekty. Już pierwsza część okazała się niezwykle jakościową przygodą!

 

2. Persona 5

Po dziś dzień Persona 5 to jeden z najlepszych i najbardziej wyjątkowych jRPG-ów, który doskonale bazuje spektakularne starcia oraz życie ucznia szkoły średniej za dnia. Tego typu miks nie tylko świetnie się uzupełnia, ale i dodatkowo podnosi nasze wrażenia z polowania na demony!

 

3. Dragon Quest XI Echoes of an Elusive Age

Pomimo kilku dobrych lat na rynku, w dalszym ciągu animacje z Dragon Quest XI Echoes of an Elusive Age potrafią zachwycić swoją jakością wykonania oraz pomysłem, tworząc atmosferę niezwykłej przygody z licznymi zwrotami akcji oraz historią godną najlepszych tytułów w klimacie fantasy.

 

4. Xenoblade Chronicles 3

Xenoblade Chronicles 3 od czasu Xenogears minęło wiele lat, ale na ich przestrzeni gracze doczekali się szeregu niezwykłych historii, ostatnimi czasu potrafiących zachwycić na Switchu, dostępnych w ciekawej formie z odważnymi pomysłami na prowadzenie narracji.

 

5. NieR: Automata

Nier Automata nie wszystkim kojarzy się z jRPG-iem jako takim, ale pod górnymi warstwami znajdziemy niezwykłego przedstawiciela tego gatunku z niezwykłym pomysłem na siebie, autorski świat przedstawiony oraz na głównych bohaterów, zmagających się z nie lada wyzwaniami.

 

Zapraszamy również do: TOP 10 RPG-ów ostatnich lat. Jakie produkcje po dziś dzień stanowią absolutną, rynkową czołówkę?

6. Tales of Berseria

Dla wielu Tales of Berseria to pierwsza, niezwykle emocjonująca opowieść o zemście i przebaczeniu, która okazała się nie tylko początkiem, ale także i otwarciem ich świadomości na całą serię z mocnym, japońskim rodowodem i odważnym pomysłem na siebie.

 

7. Octopath Traveler 2

Octopath Traveler II okazało się nie tylko godną kontynuacją, ale i jeszcze lepszą, nieco bardziej spójną opowieścią, którą Square Enix ponownie ubogaciło Nintendo Switcha, dostarczając niezwykłego jRPG-a, przebijającego się nieco poza standard całego gatunku swoją formułą i świeżym pomysłem.

 

8. Final Fantasy XVI

Wspomniane Square Enix zdecydowało się zaryzykować w przypadku Final Fantasy XVI, stawiając teoretycznie na znacznie dynamiczniejszą formułę oraz poruszającą ciekawe wątki propozycja, która... ponownie okazała się super hitem. Walka, która postawiła na akcję i nie zawiodła, a autorzy zachowali co nieco dla graczy, którzy zazwyczaj preferują standardowe dla jRPG-ów turowe i taktyczne podejście.

 

9. Kingdom Hearts III

Kingdom Hearts III to nie tylko jakościowe połączenie postaci i świata Disneya oraz serii Final Fantasy, ale to także niezwykle jakościowy jRPG z niezwykłą opowieścią, poruszającymi wątkami i licznymi zwrotami akcji.

 

10. Fire Emblem: Three Houses

Three Houses to nie tylko świetny jRPG, ale to również to jedna z najlepszych odsłon cyklu Fire Emblem, który oferuje jeszcze jedną, niezwykłą opowieść, szereg ciekawych i wiarygodnie wypadających postaci oraz opowieść, która wciąga na wiele, wiele godzin.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners