Top 10: Przygodówki z motywem śmierci, czyli mroczne, a także zabawne i logiczne tytuły o życiu po życiu

lubiegrac publicystyka Top 10: Przygodówki z motywem śmierci, czyli mroczne,
Top 10: Przygodówki z motywem śmierci, czyli mroczne, a także zabawne i logiczne tytuły o życiu po życiuAgata Dudek | 15 maja 2022, 19:00

Przygodówki z motywem śmierci, czyli mroczne, a także zabawne i logiczne tytuły przygodowe opowiadające o życiu po życiu, świecie zmarłych i duchów. 

Top 10: Przygodówki z motywem śmierci

Śmierć, umieranie, ale i świat umarłych to dość popularny motyw z grach, także w tytułach przygodowych. Wśród takich tytułów są gry dramatyczne, opowiadające o zombie, ale także zabawne i pełne bardzo ciekawych łamigłówek.

Zapoznaj się również z: Disney+ ma prawie 140 milionów subskrybentów! Platforma już niedługo pojawi się w Polsce

Wszystkie te gry łączy jedna tematyka, ale dzieli wiele, w tym sposób opowiadanej historii, grafika, styl wykonania a nawet forma. Dziś przedstawiamy dziesięć takich tytułów. Jednocześnie zaznaczamy, że ich kolejność jest raczej przypadkowa, a w naszym rankingu TOP 10 nie sugerujemy się tym, która gra jest najlepsza, a która najgorsza. Kolejność przygodówek jest bardzo indywidualna. Oto kilka gier z motywem śmierci. 

1. GOETIA

Zaczynamy od gry, która z motywem śmierci się najbardziej kojarzy, bo opowiada historię kobiety, które pewnego dnia budzi się z grobu. W tej narracyjnej przygodówce logicznej, o bardzo ciekawym klimacie, która doczeka się wkrótce w kolejnej odsłonie przenosimy się do posiadłości Blackwood Manor. W grze Goetia, której szczegółowy poradnik znajdziecie na stronie, wcielamy się w świetlistą kulę, ducha Abigail Balckwood, który po czterdziestu latach zostaje zbudzony, i rusza do posiadłości, by poznać przyczynę swojej śmierci i tajemnicę rodziny. 

2. THE WALKING DEAD (seria gier)

Na drugim miejscu umieściliśmy kilka gier, serię The Walking Dead, jedne z najbardziej rozpoznawalnych gier przygodowych akcji, których opowieść zapoczątkowało amerykańskie studio Talltale Games, które w międzyczasie miało wielkie problemy i upadło, by po latach powstać z grobu, jak skądinąd tematyka ich gier. W serii bowiem śledzimy losy wielu bohaterów, począwszy od Lee i Clementine, po wiele innych postaci, dotykając tematyki śmierci bardzo dobitnie i często. Opowieść skupia się na post-apokaliptycznym świecie zarazy zombie, opiera się na emocjonującej opowieści, licznych śmierciach i decyzjach graczy. 

3. PRIM

W nieco inny, mroczny, ale jednocześnie zabawny sposób tematykę śmierci podnosi tworząca się obecnie gra, o tytule PRIM, która tworzona jest przez studio Common Colors, a jej wydanie, w roku 2023 zajmie się Application Systems Heidelberg. Tak jak już wspominaliśmy gra jest zarówno mroczna, jak i nie pozbawiona humoru i licznych nawiązań. O stylu i jakości gry, która wykonana jest w czarno-białej grafice, możecie przeczytać w naszych wrażeniach z wersji demonstracyjnej. Gra opowiada historię tytułowej Prim, córki śmierci, która dręczona snem o ludzkim dziecku oczekującym pomocy, postanawia uciec tatusiowi z Krainy Śmierci i wyjaśnić zagadkę chłopca. 

Przeczytaj również: Voodoo Detective, ręcznie rysowana przygodówka w stylu noir z majową datą premiery

4. GRIM FANDANGO 

O śmierci, przenosząc nas również do Krainy Umarłym opowiada Grim Fandango i odnowiona wersja gry, zatytułowana Grim Fandango Remastered, gra Double Fine Productions, Inc., w której wcielamy się w Manulea "Manny’ego" Calavere, pracownika Departamentu Śmierci, który odsyła ludzi, którzy zakończyli swoje doczesne życie, po prostu umarli i mają udać się dalej, na tamten świat. Problem w tym, że pewnego dnia do jego gabinetu przychodzi Mercedes "Meche" Colomar, która mimo dobrego życia, za sprawą decyzji władz departamentu nie zostaje wysłana do nieba. 

Zapoznaj się również z: Pierwsze chwile z Wczesnym Dostępem Achilles Legends Untold trochę mnie zawiodły...

5. THE LAST OF US

Tematykę śmierci, choć podobnie jak w przypadku serii The Walking Dead skupionej na apokalipsie, tym razem przerażającej epidemii dziesiątkującej społeczeństwo, porusza przygodowa gra akcji w narracyjnej i eksploracyjnej formie, zatytułowana The Last of Us, od studia Naughty Dog. Ta survivalowa gra, w której kierujemy dwójką bohaterów, mającym ponad 40 lat przemytnikiem broni i narkotyków imieniem Joel oraz nastoletnią sierotą Ellie, która może być ratunkiem dla umierającej ludzkości, doczeka się serialu od HBO.

6. FELIX THE REAPER

Kolejna gra, która ze śmiercią ma bardzo dużo wspólnego to właściwie gatunkowy miks, bo gra łącząca elementy przygodowe, platformowe, logiczne a nawet muzyczne. Przygodowy projekt nosi tytuł Felix: the Reaper i jest grą autorstwa studia Konga Orange, w której manipulując cieniem wcielamy się w żniwiarza pracującego Ministerstwie Śmierci, zakochanego Betty The Maiden z Ministerstwa Życia. Felix wierzy, że gdy przeniknie d jej świata i wykonana zadania należącego do ponurego żniwiarza, to kiedyś ją spotka. 

7. BLACKWELL (seria gier)

Kolejnym tytułem, a właściwie serią gier jest klasyczna, wykonana w stylu grafiki retro, w pikselowym stylu, przygodowa seria Blackwell, która została stworzona przez bardzo znane studio Wadjet Eye Games. W skład serii przygodówek, które są klasycznymi grami typu point and click, w których poznajemy dość nietypowe postaci. Są to dziennikarka, będąca medium, która kiedyś chciała zostać pisarką, Rosangela Blackwell. Towarzyszy jej duchowy przewodnik, nawiedzający ją od zawsze, duch Joeya Malone’a, który towarzyszy nie tylko jej, ale i jej rodzinie od wielu pokoleń. W całej serii, która nawiedza rodzinę bohaterki od pokoleń. Razem rozwiązują zagadki i tajemnice miasteczka, w którym przyszło im żyć, nawet po śmierci. W skład serii wchodzą: The Blackwell Legacy, The Blackwell Unbound, The Blackwell Convergence, The Blackwell Deception, The Blackwell Epiphany.

Przeczytaj również: Slavic Land: Nightfall, przygodowa klasyka wyjęta rodem z słowiańskich mitów, gra od rodzimego studia

8. DEATH CORP

Również jak PRIM, dopiero tworzoną grą, która jeszcze nie ma daty premiery, a która przenosi nas w korporacyjny świat, w którym szefem jest sama Śmierć, przenosimy się w grze Death Corp, grze od niezależnego twórcy Alberto Costy, w której wcielamy się w młodego absolwenta college'u, szukającego swojej pierwszej pracy. Pewnego dnia, na pewnej rozmowie o pracy, szanowna komisja rekrutacyjna zaczyna umierać, a zdolności Arta zostają zauważone przez samą Śmierć, która zatrudnia naszego delikwenta w swojej korporacji. Gra charakteryzuje się czarnym humorem, rysunkowym stylem i wieloma nawiązaniami. 

9. GHOST ON THE SHORE

W klimat świata duchów i życie po życiu przenosi gracza kolejna przygodowa i narracyjna, ale przede wszystkim eksploracyjna gra przygodowa, określana jako "symulator chodzenia". Gra została stworzona przez nagradzane i niezależne belgijskie studio like Charlie, a jej wydaniem, podobnie jak w przypadku PRIM zajęła się niemiecka firma deweloperska Application Systems Heidelberg. W grze o tytule Ghost on the Shore, wcielamy się w młodą kobietę, która uciekając od przeszłości wsiada na motorówkę i wskutek szalejącej burzy trafia na niewielką, samotną wyspę Rogue Island, na której zostaje nawiedzona przez ducha mężczyzny imieniem Josh. Dzięki rozmowie z nim, przedmiotom i notatkom, ale także innym duchom, Riley poznaje tajemnicę śmierci Josha oraz samą siebie. 

10. ETERNAL THREADS 

Kończymy naszą listę przygodową grą z motywem śledztwa i manipulacją czasem, autorstwa Cosmonaut Studios, wydaną dzięki Secret Mode, o tytule Eternal Threads. Wcielamy się w niej w tajnego agenta, który ma naprawić zaburzony strumień czasu. Przybywamy w tym celu do pewnego domu Anglii Północnej, gdy sześć osób zginęło w pożarze domu, próbując odmienić ich los i uratować ich życie. 

Przeczytaj również: Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit na nowym zwiastunie prezentującym postacie, fabułę i zagadki

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners