TOP 10 RPG-ów ostatnich lat. Jakie produkcje po dziś dzień stanowią absolutną, rynkową czołówkę?

lubiegrac publicystyka TOP 10 RPG-ów ostatnich lat. Jakie produkcje po dziś dzień
TOP 10 RPG-ów ostatnich lat. Jakie produkcje po dziś dzień stanowią absolutną, rynkową czołówkę?Tamer Adas | 6 lipca 2022, 06:00

Zapraszamy Was do kolejnego w tym tygodniu zestawienia Top 10, w którym na warsztat bierzemy tym razem... najlepsze RPG-i! Jakie hiciory wydano w ostatnich latach? Co zwyczajnie trzeba ograć lub chociaż sprawdzić? Jakie gry powinny zagwarantować masę zabawy?

W ciągu ostatnich lat nie tylko doczekaliśmy się kilku wyśmienitych RPG-ów, ale i... naprawdę niewielką ilość premier z najwyższego segmentu. Gigantyczne i rozbudowane produkcje w ostatnich dwóch lat zdecydowanie nie miały łatwe, co widać właśnie po tym gatunku.

Z tego też względu zdecydowaliśmy się przygotować zestawienie Top 10 cyfrowych gier RPG, które nie tylko tego lata mogą zapewnić Wam masę doskonałej zabawy, operującej nie tylko w segmencie akcji czy zabawach ze statystykami.

Siłą rzeczy trudno by było zebrać takie zestawienie sprzed nawet dwóch lat, choć i takich propozycji tu nie brakuje. Zadbałem nieco o balans, choć... bez względu na rok produkcji, w zasadzie każdy z poniższych tytułów zagwarantuje Wam mnóstwo godzin doskonałej zabawy.

Dobór gier w poniższym zestawieniu TOP 10 jest subiektywne oraz dobrane zgodnie z moimi odczuciami. Kolejność jest w zasadzie przypadkowa i stanowi podstawę pod generalny przegląd ostatnich kilku lat oraz największych hitów, które ujrzały światło dzienne.

Top 10 RPG-ów do 2022 roku

1. Wiedźmin 3 Dziki Gon

CD Projekt RED kilka lat temu wyznaczył standardy, które po dziś dzień w zasadzie nikomu nie udało się zrealizować na równie wysokim poziomie. W tym roku mamy otrzymać ulepszenie graficzne, nim ono jednak nadejdzie, bez dwóch zdań warto choćby na chwilę powrócić do Wiedźmina 3, aby przekonać się, że to dalej mega tytuł.

 

2. ELDEN RING

From Software w tym roku zaoferowało kolejny hicior z BANDAI NAMCO Entertainment, a poprzez ELDEN RING udowodniło, że w ramach swojej formuły, można było podziałać wiele. Otwarty świat oraz szereg pomocy dla osób niezaznajomionych z soulslike'ami to pakiet, który zdecydowanie zapewni nam wiele godzin udanej zabawy!

 

3. Assassin's Creed Valhalla

Ubisoft poprzez AC Valhalla ogłosił, że ze swoim cyklem wszedł w rynek RPG-ów. Trochę to naciągane, ale... trochę to faktycznie bardziej Wiedźmin czy stary dobry Assassyn. Ostatnia odsłona pojawiła się w ofercie abonamentu PlayStation Plus Extra (wcześniej też oczywiście w Ubisoft+), zatem wakacje to dobry czas, aby sprawdzić, czy ta formuła nam odpowiada.

 

4. Pillars of Eternity

Pierwszy Pillars of Eternity to tytuł, który w dalszym ciągu jest jednym z najlepszych, nowoczesnych... staroszkolnych RPG-ów. Klasyka we współczesnym wydaniu to czysta gwarancja satysfakcji z licznych doznań tego typu!

 

5. Final Fantasy VII Remake

Square Enix znakomicie się spisało, odświeżając Final Fantasy VII, przygotowany remake pod wieloma względami stał na najwyższym poziomie, jednocześnie... budząc jednak pewnie kontrowersje. Jeżeli nigdy nie mieliście okazji skosztować marki, to właśnie nowa "Siódemka" jest do tego idealną okazją!

 

Zapoznaj się również z:

6. Divinity Original Sin 2

Larian Studios pokazało klasę, oferując Divinity Grzech Pierworodny 2, to szczyt szczytów pod względem humoru, sposobu pisania fabuły RPG-ów oraz poszczególnych mechanik, które  zapewnia Wam przykładowe wykonanie wielu elementów. Nie może zatem nikogo dziwić, że to właśnie oni mają przygotować nowego Baldur's Gate'a.

 

7. Mass Effect Edycja legendarna

Edycja Legendarna okazała się najlepszym, co spotkało markę Mass Effect na przestrzeni ostatnich miesięcy. Trzeba BioWare oddać, że tego typu pakiet to doskonała okazja, aby ujrzeć, jak potrafiły się zmieniać strzelankowe RPG-i akcji.

 

8. The Elder Scrolls V Skyrim

Skyrim, Skyrim, Skyrim... tak, kolejna generacja również doczekała się swojej wersji Skyrima: The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition. Nie wiem, czy jest sens opisywać ten superhit Bethesdy, który jest już absolutnym klasykiem pierwszoosobowych RPG-ów.

 

9. Disco Elysium

Fani oryginalnych i niekonwencjonalnych gier, bez dwóch zdań będą zadowoleni z Disco Elysium, RPG-a w niezwykłym świecie, z dziwnymi motywami, efektowną oprawą graficzną oraz historią z mocnym filozoficzno-psychologiczno-ideologicznym sznytem, z dystansem spoglądającym na świat.

 

10. Undertale

Jeżeli chcielibyście skosztować jakiegoś cRPG-a, to bez dwóch zdań UNDERTALE to nie tylko doskonały reprezentant takiego podgatunku, to również jedna z najbardziej odświeżającej propozycji. W tej grze nic nie jest oczywiste, a ilość rozwiązań jest w zasadzie wzorową!

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: fot. Lucas Santos on Unsplash

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners