Trüberbrook, klasyczna przygodówka utrzymana w klimacie science - fiction, stworzona przez niemieckie studio BTF wystartowała z kampanią finansową na Kickstarterze.
Gra, o której mieliśmy okazję wspominać na stronie już parokrotnie tu, a także tutaj i tu pozwoli nam wcielić się w fizyka, studenta, który trafia do niewielkiej wioski w Niemczech o nazwie Trüberbrook.
Jest rok 1967, świat owładnięty jest zimna wojną, a Wietnam, Rosja i Ameryka prześcigają się w lotach na księżyc. Młodzi Paryżanie wychodzą na ulicę. Jest jednak na świecie takie miejsce, w którym ludzie zdają się nie wiedzieć o problemach innych narodów. Do takiej sennej prowincji, wygrywając wycieczkę na loterii trafia amerykański student, Hans Tannhauser. Wioska Trüberbrook wydaje się być zwykłym, cichym i nudnym miasteczkiem uzdrowiskowym. Jednak zaraz po przybyciu na miejsce wokół naszego bohatera zaczynają dziać się bardzo dziwne rzeczy. Tajemniczy mężczyzna kradnie dokument o fizyce, a otaczający go ludzie, zarówno mieszkańcy Trüberbrook, jak i pensjonariusze uzdrowiska zdają się być bardzo osobliwy. Jedynym normalnym wydaje się być młody antropolog Gretchen Lemke, który bardzo szybko zostaje wspólnikiem Hansa w życiowej przygodzie, które sprowadza się, jak to bywa w przygodówkach, do ratowania świata.
Przygodówka jak już wspominaliśmy w poprzednich newsach stworzona została przy udziale rzeczywistych modeli miniaturowych, uchwyconych za pomocą skanera 3D i wykonywane są w całości ręcznie. Trüberbrook inspirowana jest takimi dziełami filmowymi jak: Twin Peaks, The X-Files, Stranger Things i Star Trek. Rozgrywka ma gwarantować 10 godzin zabawy.
Gra skupiać się ma na opowieści i narracji, ale nie zabraknie w niej typowych zagadek logicznych, które integrować się mają ze wspomnianą narracją. Zagadki skupiać się mają głównie na zadaniach przedmiotowych, ale także wyzwaniach społecznych (takich jak nakłanianie innych postaci) do przechodzenia niepokojących testów psychologicznych.
Trüberbrook zadebiutować ma na systemy Windows, Mac, Linux, Xbox One, PlayStation®4 i Nintendo Switch, a w przyszłości także na urządzenia mobilne.
Premiera gra przewidziana jest na koniec 2018 roku.
Jeśli chcecie wesprzeć projekt na Kickstarterze, to serdecznie zapraszam do odwiedzenia linku poniżej. Zajrzyjcie także na oficjalną stronę gry.
Mariusz Kreską określa się rodzaj rysunku swego rodzaju indywidualny styl rysownika. Np. tak jak zawsze pozna się po rysunku Edwarda Lutczyna, że to jego dzieło ;-)
Dzięki metodzie ze skanowaniem wizualnie ciekawie się to prezętuje, coś ma ten tytuł w sobie zwłaszcza w kwestii wizualnej. Historia taka sobie, możliwe, że będzie to interesujące. Ciekawe jak z łamigłówkami i audio. 10 godzin rozgrywki to dobry wynik zwłaszcza, że to przygodówka i wiele tytułów AAA jest krótszych bądź niewiele dłuższych. Powinni poradzić sobie z zebraniem środków.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Mariusz Kreską określa się rodzaj rysunku swego rodzaju indywidualny styl rysownika. Np. tak jak zawsze pozna się po rysunku Edwarda Lutczyna, że to jego dzieło ;-)