W każdy piątek, sobotę i niedzielę kwietnia stacja SundanceTV zaprasza na nowy filmowy cykl "Twarze Sundance, w którym potężna dawka produkcji niezależnych.
Kanał SundanceTV zaprasza widzów w kwietniowe weekendowe wieczory, w piątek, sobotę oraz niedzielę na nowy cykl filmowy, w którym znalazły się filmowe produkcje niezależne, z udziałem wielokrotnie nagradzanych twórców i artystów. Na SundanceTV zagoszczą produkcje filmowe poruszające tematy prowokujące do myślenia, z innym spojrzeniem na codzienność, z angażującymi historiami i znanymi postaciami kina.
Wśród propozycji stacji poruszający dramat Tyranozaur film wyróżniony nagrodą BAFTA dla najlepszego debiutu, a także artystyczny obraz 3 Backyards, który zdobył nagrodę na Festiwalu Filmowym Sundance dla najlepszego reżysera w kategorii dramatu. Widzowie spędzą także miło czas z komedią kryminalną z Aubrey Plazą w filmie Wieczór z Beverlym Luff Linem. Nie zabraknie romansu w produkcji filmowej Głębokie błękitne morze z Rachel Weisz i Tomem Hiddlestonem nominowanymi do Złotego Globu, zwycięzcy nagród TFCA, NYFCC i wielu innych. Miłe chwile przed telewizorem spędzimy także oglądając Sobowtóra, czarną komedię z wątkami dreszczowca, opartą o nowelę Fiodora Dostojewskiego Sobowtór: poemat petersburski. Poniżej pokrótce o weekendowych propozycjach kanału Sundance TV.
Głębokie błękitne morze (The Deep Blue Sea), film powstały na podstawie sztuki Terence’a Rattigana z 1952 roku oraz filmu z 1955 o tym samym
tytule. Premiera 3 kwietnia o godzinie 22:00. Film w reżyserii Terence'a Davies'a. Produkcja nagrodzona - Nominacja do Złotego Globu dla Rachel Weisz oraz do Złotej Muszli na MFF w San Sebastian dla Terence’a Davisa. Nagroda Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych dla Rachel Weisz. Występują: Rachel Weisz, Tom Hiddleston, Simon Russell Beale
Film opowiada historię czterdziestoletniej Hester Collyer (Rachel Weisz), która porzuca męża Sir Williamem Collyerem (Simon Russell Beale) i bogate życie i przenosi się do młodego kochanka, byłego pilota RAF-u, Freddiego Page'ma (Tom Hiddleston). Ich związek nie jest jednak idyllą. Pełna pasji i emocji zażyłość, to także pasmo rozczarowań. Kiedy Freddie zapomina o urodzinach Hester, ta próbuje się zabić. Pojawia się mąż kobiety, który proponuje jej drugą szansę, z której Hester rezygnuje.
Wieczór z Beverlym Luff Linem (An Evening with Beverly Luff Linn), premiera 4 kwietnia o godzinie 22:00. Film w reżyserii Jima Hoskinga. Obraz nominowany do nagród: Americana Film Fest, BIFA, Narcisse na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fantastycznych w Neuchâtel, Big Screen Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie. Otrzymał również nagrodę publiczności na Festiwalu Filmowym Sundance. Występują: Aubrey Plaza, Emile Hirsch, Craig Robinson.
Wieczór z Beverlym Luff Linem to historia zwolnionej z pracy w kawiarni kobiety o imieniu Lulu. Powodem są knowania wiecznie niezadowolonego o podejrzliwego męża. Pewnego dnia w kanale telewizyjnym widzi zapowiedź wydarzenia „An Evening With Beverly Luff Linn For One Magical Night Only”. Pojawić się ma w nim tajemniczy mężczyzna z jej przeszłości. Wykorzystując zamieszanie z jej mężem i jego nieudolną ekipą, Lulu wymyka się i ucieka w poszukiwaniu swojego tajemniczego mężczyzny. Sytuacja zaczyna coraz bardziej się komplikować.
Tyranozaur (Tyrannosaur), premiera na kanale SundanceTV 5 kwietnia p godzinie 22:00. Poruszający dramat filmowy w reżyserii Paddy'ego Considine. Produkcja wyróżniona 21 nagrodami oraz 25 nominacjami. Nagroda BAFTA dla Paddy’ego Considine’a i Diarmida Scrimshawa za najlepszy debiut. Nagroda BIFA dla najlepszego brytyjskiego filmu niezależnego oraz dla Olivii Colman jako najlepszej aktorki, nagroda im. Douglasa Hickoxa dla debiutującego reżysera. Zwycięzca nagród na Festiwalu Filmowym Sundance oraz na międzynarodowych festiwalach, m.in. w Sztokholmie i Monachium.
Jest to historia dwójki samotnych i zranionych ludzi, których połączyły tragiczne losy i okoliczności w jakich się znaleźli. Widzowie śledzić będą losy Josepha, bezrobotnego wdowca i pijaka, człowieka wyniszczonego przez gniew i wybuchy złości oraz Hannah, kobiety na pierwszy rzut oka szczęśliwej, głęboko wierzącej chrześcijanki, pracującej w sklepie charytatywnym. Spotykając Hannah po raz pierwszy, Joseph ma nadzieję, że ta cudowna kobieta złagodzi jego dziką naturę. Niestety z czasem na jaw zaczynają wychodzić głęboko skrywane tajemnice Hanny.
Bernard&Huey, premiera 10 kwietnia o godzinie 22:00. Flm w reżyserii Dana Mirvisha. Autorem scenariusza jest laureat Oskara i Pulitzera, Jules Feiffer. Film zdobył 5 nagród i 23 nominacje, m.in. na festiwalach w St. Louis, Rzymie, Sao Paulo, Cork, MANIFF. Występują: Jim Rash, David Koechner, Mae Whitman
Bernard & Huey to historia dwóch niegrzecznych mężczyzn i mądrych kobiet, które skutecznie temperują ich zachowanie. Akcja filmu rozgrywa się w Nowym Jorku końca lat 80-tych i przedstawia lost zawadiackiego Huey'la i nieporadnego Bernarda, będących w nietypowej studenckiej przyjaźni. Kilkadziesiąt lat później, będący w opłakanym stanie Huey mieszka kątem w ekskluzywnej kawalerce Bernarda. Gdy Huey staje na nogi, jego spokój burzy kobieta, która pojawia się w życiu Bernarda. Ten bowiem zakochuje się w 25-letniej rysowniczce - córce Huey’a o imieniu Zelda.
London Town, premiera 11 kwietnia o godzinie 22:00. Produkcja filmowa w reżyserii Derricka Borte. Występują: Jonathan Rhys Meyers, Daniel Huttlestone, Dougray Scott
Fabuła przenosi widzów na londyńskie przedmieścia roku 1979, do dzielnicy robotniczej, gdzie 14-letni Shay Baker musi radzić sobie z codziennością bardzo szybko dorosnąć, podczas gdy jego ojciec Nigel pracuje na dwa etaty próbując zapewnić byt swojej rodzinie. Pewnego dnia Shay otrzymuje od wyzwolonej matki, która przed laty opuściła rodzinę, by realizować swoje marzenia bycia piosenkarką, paczkę z kasetą. Wtedy to sam zagraca się w muzyce, by po chwili codzienność sprowadziła go na ziemię.
3 Backyards, premiera 12 kwietnia o godzinie 22:00. Film w reżyserii Erica Mendelsohna. Zwycięzca nagród na Festiwalu Filmowym Sundance w kategorii Reżyseria – Dramat oraz na Woodstock Film Festival – Invisible Women Award dla Danai Guriry. Występują: Elias Koteas, Embeth Davidtz, Edie Falco, Danai Gurira
Film w subtelny sposób poprzez obraz i dźwięk oraz światło, opowiada historię bohaterów, którzy wyruszają w podróż, którzy zmienili swoje codzienne życie. Biznesmen z problemami małżeńskimi znika w podróży służbowej na którą nigdy nie wyjechał, a pewna dziewczyna kradnie biżuterię matki, a następnie ponosi wiele związanych z tych dramatycznych konsekwencji. Jest i domowa gosposia, która podwożąc swoją sąsiadkę zbacza z drogi kierując się w niespokojne okolice.
Charlotte Gray, premiera na kanale SundanceTV 17 kwietnia o godzinie 22:00, film w reżyserii Gillian Armstrong. Nominacje do nagród: Satelita, Golden Trailer Awards, Krytyków Filmowych z San Diego oraz Las Vegas. Występują: Cate Blanchett, James Fleet, Rupert Penry-Jones
Rok 1943, czas wojny. Charlotte Gray, młoda Szkotka, zrzucona na południu Francji za liniami wroga ma za zadanie wykonanie podwójnej misji. Na zlecenie rządu brytyjskiego w ramach operacji specjalnej musi zdobyć kontakt z miejscową grupą ruchu oporu, która walczy z okupującą Francję armią niemiecką. Dodatkowo kobieta poszukuje swojego kochanka, Petera, angielskiego lotnika, który zaginął.
Mebelki (Tiny Furniture), emisja na kanale 18 kwietnia o godzinie 22:00. Film w reżyserii Leny Dunham. Produkcja otrzymała nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego na Festiwalu Filmowym SXSW. Zwycięzca nagród Film Independent Spirit Awards oraz Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles. Występują: Lena Dunham, Laurie Simmons, Grace Dunham.
Mebelki to zabawny i ujmujący film, który przybliża nam postać 22-letniej Aury, świeżo upieczonej absolwentki studiów z bezużytecznym dyplomem z teorii filmu. Kobieta przeprowadza się do domu swojej matki, artystki żyjącej w nowojorskiej dzielnicy TriBeCa. Bez celu, osiągnięć i widoków na przyszłość, spotyka ponownie swoją przyjaciółkę z dzieciństwa, która nigdy nie opuściła dawnego mieszkania, w kawiarni za rogiem poszukują pracownika, a romantyczne okazję czają się za rogiem. Tylko kim tak naprawdę chce się stać Aura?
Sobowtór (The Double), premiera 19 kwietnia o godzinie 22:00. Film wyreżyserowany przez Richarda Ayoade'a. Nagroda dla Najlepszego Aktora dla Jesse’go Eisenberga na Abu Dhabi Film Festival, nominacje do nagród BIFA, British Screenwriters Award; nominowany do nagród na festiwalach w Londynie, Tokio, Hamburgu i wielu innych. Występują: Jesse Eisenberg w podwójnej roli, Mia Wasikowska, Wallace Shawn.
Sobowtór to historia nieśmiałego mężczyzny o imieniu Simon, pomijanego w pracy, posiadającego matkę, która z niego szydzi i dziewczynę, która go ignoruje. Pewnego dnia pojawia się w jego życiu współpracownik o imieniu James, który jest sobowtórem Simona, ale jednocześnie kompletnym jego przeciwieństwem, pewnym siebie, charyzmatycznym i dobrze radzącym sobie z kobietami facetem, który wkrótce zaczyna przejmować jego życie.
Moja staruszka (My Old Lady), premiera 24 kwietnia o godzinie 22:00. Produkcja filmowa w reżyserii Israela Horovitza. Nagroda AARP dla Israela Horovitza w kategorii Breakthrough Achievement oraz nominacja dla Maggie Smith. Występują: Maggie Smith, Kevin Kline, Kristin Scott Thomas.
Mathias (Kevin Kline), nowojorczyk bez pieniędzy, udaje się do Paryża, by tam sprzedać ogromne mieszkanie odziedziczone po swym zmarłym ojcu. Niestety na miejscu okazuje się, że mieszka w nim wyrafinowana, staruszka o imieniu Matylda (Maggie Smith) i opiekująca się nią córka Kristin (Scott Thomas). Okazuje się, że zgodnie ze starym francuskim prawem, Mathias nie może otrzymać domu na własność, a tym samym sprzedać, dopóki Matylda nie umrze.
Columbus, premiera 25 kwietnia o godzinie 22:00. Film w reżyserii Kogonada. Dzieło zdobyło 9 nagród i 30 nominacji, m.in. na Festiwalu Filmowym Sundance, na festiwalach w Londynie, Rotterdamie i Seattle; nominowany do nagród Gotham oraz Film Independent Spirit Awards.
Przenosimy się do niewielkiego amerykańskiego miasteczka zbudowanego w duchu modernistycznej architektury. Niechętnie opuszczająca dom 19-latka nawiązuje bliską relację z młodym mężczyzną, który odwiedza umierającego ojca.
Wspaniały rok 1939 (Glorious 39), premiera 26 kwietnia o godzinie 22:00. Film w reżyserii Stephena Poliakoffa. Występują: Romola Garai, Bill Nighy, Julie Christie, Eddie Redmayne, Hugh Bonneville, David Tennant, Christopher Lee.
Brytyjski thriller, którego akcja rozgrywa się w Londynie i sielskich okolicach Norfolk, na skraju wojny, opowiadający historię potężnej rodziny Keyesów, pragnących zachować swój angielski, tradycyjny styl życia. Główną postacią filmowej opowieści jest najstarsza z rodzeństwa, adoptowana Anne, początkującą,
młoda aktorka zakochana w Lawrensie, urzędniku Biura Spraw Zagranicznych. Jest spokojne życie zaczyna się rozpadać gdy dziewczyna natrafia na tajne nagrania, tym samym uruchamiając sieć mrocznych tajemnic. W momencie wybuchu wojny Anne ucieka do Londynu, próbując potwierdzić swoje podejrzenia
panoszącego się wokół zła. Dopiero wtedy zaczyna odkrywać prawdziwy rozmiar zdrady.
Na cykl filmowy „Twarze Sundance” kanał SundanceTV zaprasza w każdy piątek, sobotę i niedzielę o godzinie 22:00.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu