Two Falls (Nishu Takuatshina), narracyjna gra historyczna, z perspektywy dwóch odmiennych postaci z wstępną datą

lubiegrac news Two Falls (Nishu Takuatshina), narracyjna gra historyczna
Two Falls (Nishu Takuatshina), narracyjna gra historyczna, z perspektywy dwóch odmiennych postaci z wstępną datąAgata Dudek | 19 kwietnia 2024, 17:20

Jeszcze w tym roku zanurzyć się będziemy mieli okazję w opowieść w narracyjnym, ale i historycznym stylu, snuta przez twórców z poziomu dwóch jakże różnych postaci. Gra o tytule Two Falls (Nishu Takuatshina) ma swoje miejsce na platformie Steam, posiada także wstępną, jesienną datę premiery. Zanim zanurzymy się w tę opowieść, pora sprawdzić jak prezentuje się na zwiastunie. 

Two Falls (Nishu Takuatshina) to gra stworzona, jak i wydana przez studio Unreliable Narrators, które zachciało opowiedzieć graczom fabułę rozgrywającą się w XVII-wiecznej kanadyjskiej dziczy, widzianą z perspektywy młodej Francuski oraz rdzennego mieszkańca.

Zapoznaj się także z: Trap, thriller od Warner Bros pokazany na pierwszym zwiastunie. Znamy także datę premiery

Two Falls (Nishu Takuatshina) to gra liniowa, w narracyjnym stylu, w której przenosimy się do XVII wielu, do kanadyjskiej dziczy. Poznajemy tam i śledzimy losy, ale i kierujemy dwoma postaciami. Pierwszą z nich jest Jeanne, córka francuskiego, która oddaliła się od francuskich kolonii, zaś drugą Maikan, młody myśliwy Innu, próbujący odkryć to, co niepokoi jego rodzimy las, krainę jego przodków.

Dziewczyna pewnego dnia udała się do kolonii Nouvelle-France w nadziei na rozpoczęcie lepszego życia za granicą. Ale kiedy jej statek osiada na mieliźnie, wraz ze swoim psem, owczarkiem angielskim Capitaine, wychodzi na ląd. Będzie musiała stawić czoła kanadyjskiej dziczy, a jej wiara w Boga zostaje wystawiona na poważną próbę. Maikan to natomiast młody łowca i zbieracz, żyjący w odizolowanej społeczności Innu, prawnuk szamana, któremu nie dane było wiedzieć życia przed przybyciem do jego kraju białych. Pewnego dnia odkrywa złowrogie zjawisko, które zagraża jego ludowi. Rusza więc na zachód, by je zbadać.

Mechanika gry opiera się na narracji, z detektywistycznymi elementami, i eksploracji świata siedemnastego wieku. Ważnym elementem w rozgrywce są podejmowane przez gracza decyzję, które pozwalają wgłębić się w fabułę, kwestionując własne przekonania i całkowicie zanurzając się w historycznych inspiracjach gry.

Przeczytaj także:

 

Two Falls to gra o historiach rdzennych mieszkańców, stworzona we współpracy z twórczymi umysłami rdzennych mieszkańców. Kompozytor (Eadsé), dyrektor artystyczny, pisarz, niektórzy aktorzy i artyści 3D pochodzą z różnych społeczności rdzennych mieszkańców Kanady. Autorzy gry współpracują również z Radą Starszych złożoną z członków Pierwszych Narodów, którzy doradzają, prowadzą i wyjaśniają, jakie wersje historii chcą przedstawić.

Gra zmierza na Xbox Series S, Xbox Series X, komputery osobiste oraz PlayStation 5. Premiera przewidziana w trzecim kwartale 2024 roku.

Karta Steam

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

123456789101112
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners