Under the Waves, nowa poetycka przygodówka od Parallel Studio i Quantic Dream ujawniona podczas targów Gamescom

lubiegrac news Under the Waves, nowa poetycka przygodówka od Parallel
Under the Waves, nowa poetycka przygodówka od Parallel Studio i Quantic Dream ujawniona podczas targów GamescomAgata Dudek | 27 sierpnia 2022, 19:00

Under the Waves, nowa poetycka przygodówka od Parallel Studio i Quantic Dream ujawniona podczas targów Gamescom. Do oceanu zanurzymy się w przyszłym roku.

Na tegorocznym Gamescom poznaliśmy wspólny projekt Parallel Studio i Quantic Dream, które to studia ogłosiły prace nad przygodówką narracyjno-eksploracyjną, w poetyckim stylu, rozgrywającą się w oceanie. Gra nosi tytuł Under The Waves i została pokazana na zwiastunie, posiada też wstępną datę premiery. 

Zapoznaj się także z: Bandit, kryminał oparty na faktach z Melem Gibsonem w roli głównej pokazany na zwiastunie

Podczas otwarcia tegorocznych growych targów Gamescom 2022, ujawniona została jednoosobowa gra przygodowa nastawiona na narrację , przenosząca nas do techno-futurystycznych lat 70-tych, o tytule Under the Waves. W grze zanurzamy się w głębinach Morza Północnego, przejmując kontrolę nad Stanem, profesjonalnym nurkiem, który pracuje dla firmy naftowej. W glębinach przyjdzie mu stawić czoła wielkiej izolacji, a wkrótce także serii dziwnych wydarzeń. 

By gra stała się realistyczna i mogła być w głębi zrealizowana, wydawca projektu, Quantic Dream dało twórcom możliwość dostęp do narzędzi twórczych, takich jak motion capture, nagrywanie głosu, animacja, testy czy lokalizacja. 

Przeczytaj również:

 

Jednocześnie Parallel Studio i Quantic Dream ogłaszają partnerstwo z Surfrider Foundation Europe, stowarzyszeniem non-profit, które jest  odpowiedzialne za ochronę i poprawę stanu jezior, rzek, oceanów, fal i linii brzegowych. Quantic Dream jest zaangażowane w finansowe wsparcie organizacji poprzez darowiznę i będzie aktywnie prowadzić działania wspierające sprawę podczas i po zakończeniu kampanii. Wszystko na rzecz działania w ochronie oceanów. 

To najbardziej osobiste i intensywne dzieło, jakie kiedykolwiek wykonaliśmy jako studio” - mówi Ronan Coiffec, CEO  i Game Director w Parallel Studio. Jesteśmy kilkunastoosobowym zespołem indie i wszystko, co chcemy przekazać, przelewamy w tę grę, wkładając w to całą naszą pasję. Od kreacji do pisania, od projektowania dźwięku do technologii, wszyscy mieliśmy szansę zostawić swój ślad w Under The Waves. Mamy szczerą nadzieję, że gra spodoba się wam tak bardzo, jak my kochaliśmy ją tworzyć!. 

Jeszcze w 2021 roku, kiedy ogłosiliśmy naszą współpracę ze studiem Parallel, nie mogliśmy się doczekać, aż gracze odkryją ich dzieło - mówi Guillaume de Fondaumière, co-CEO Quantic Dream. Dziś jesteśmy podekscytowani, że możemy zaprezentować światu Under The Waves, wyjątkowe doświadczenie stworzone przez pełen pasji niezależny zespół z Paryża. Ściśle współpracowaliśmy, aby udostępnić im wszystkie środki, których potrzebowali do stworzenia gry, która spełniła ich oczekiwania jak również do zrealizowania ich najbardziej ambitnego projektu do tej pory. Jesteśmy także bardzo dumni ze wspierania organizacji Surfrider Foundation Europe, której przesłanie i działania są kluczowe dla tematyki Under The Waves. 

Jesteśmy zachwyceni, że możemy współpracować z Quantic Dream przy wydaniu gry Under the Waves, mówi Pénélope Giroud, Marketing and Communication Manager Surfrider Foundation Europe. Od 30 lat Surfrider Foundation Europe pracuje nad ochroną oceanów, uświadamiając ogółowi społeczeństwa wszystkie zagrożenia, które na nich ciążą. Gra daje nam ogromną możliwość edukowania graczy na temat ich kruchości, szczególnie poprzez wpływ odwiertów morskich, ale także na różne inne tematy. Cieszymy się, że możemy wspierać twórców gry w przekazywaniu właściwych i skutecznych wiadomości oraz mieć pewność, że idealnie pasują one do fabuły gry. Nie możemy się doczekać jej wydania! 

Gra zmierza na Xbox Series SXbox Series X, Xbox One, komputery osobiste oraz PlayStation 4 i PlayStation 5. Premiera przewidziana jest w 2023 roku. 

Karta gry na Steam

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

12345678910
Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners