Under The Waves, retro-futurystyczna podwodna przygodówka w alternatywnym świecie, już po swojej premierze

lubiegrac news Under The Waves, retro-futurystyczna podwodna przygodówka
Under The Waves, retro-futurystyczna podwodna przygodówka w alternatywnym świecie, już po swojej premierzeAgata Dudek | 4 września 2023, 19:00

Under The Waves, retro-futurystyczna podwodna przygodowa w alternatywnym świecie jest już po swojej premierze. Gra dostępna na komputery oraz na konsole zostala przy okazji premiery zaprezentowana na premierowym zwiastunie. 

Parallel Studio oraz Quantic Dream i Spotlight by Guantic Dream ogłaszają premierę swojego najnowszego growego projektu, narracyjnej gry przygodowej rozgrywającej się w podwodnym, alternatywnym świecie. Under The Waves zadebiutowało w wersji cyfrowej, a także w specjalnie przygotowanym pudełku. Twórcy pokazali rozgrywkę także na nowym zwiastunie. 

Zapoznaj się także z: Arcane, w drugim sezonie otrzymało wstępną datę premiery. Kiedy możemy spodziewać się kontynuacji produkcji Netflix?

Za sobą mamy premierę nietypowej przygodówki, w której przenosimy się do alternatywnej rzeczywistości, zanurzając się w narracyjną opowieść, w sposób dosłowny, pod wodę. Poetycka opowieść o stracie i żałobie dostępna jest w wersji cyfrowej na komputerach i konsolach. Można ją zakupić także w specjalnej wersji fizycznej Deluxe. Under The Waves w takiej wersji zawiera artbook i ekskluzywny zestaw naklejek. 

Under the Waves to gra Kid Katana Records, które współpracuje z Quantic Dream i Parallel Studio, tworzą minimalistyczną ścieżkę dźwiękową. Została ona skomponowana przez Nicolasa Bredina. Na ścieżkę dźwiękową wpływ mieli tacy artyści jak: Valgeir Sigurdsson i Ólafur Arnalds, a także zespoły post-rockowe, takie jak Mogwai, Sigur Ros i Radiohead. Muzyka stanowi głębokie ucieleśnienie narracji gry.

Opowieść osadzona jest w retro-futurystycznym świecie, w alternatywnym roku 1979, w głębinach Morza Północnego. Jej bohaterem jest profesjonalny nurek, imieniem Stan, pracujący dla  firmy naftowej przy pracach konserwacyjnych. jest to dla niego ucieczka przed dramatem, jaki go dotknął. Pewnego dnia dziwne wydarzenia, jakich będzie świadkiem doprowadzą Stana do zakwestionowania własnej rzeczywistości. 

Przeczytaj także:

"Prawie 20 lat temu nieświadomie tworzyłem pierwsze zarysy projektu przy świetle mojej małej lampki nocnej w szkole artystycznej. W weekendy grałem w grę, która sprawiła, że chciałem robić to, co robię dzisiaj: Omikron The Nomad Soul. Czuję, że spełniłem kilka marzeń dzięki Under The Waves, pracując nad istotnym tytułem z utalentowanym zespołem, w szczególności we współpracy z Surfrider Foundation Europe i Quantic Dream. Te 3 lata produkcji były niezwykłym, bogatym w emocje doświadczeniem. Od narodzin projektu, przez okres COVID, odizolowanie w naszych mieszkaniach, zdalne spotkania ze scenarzystą/reżyserem Quantic Dream Davidem Cage'em w celu omówienia naszej narracji, spotkania z Surfrider definiujące kluczowe przesłanie naszej historii, a następnie fazy przechwytywania ruchu, nagrywania głosu i dostosowywania oświetlenia pod fachowym okiem zespołów Quantic Dream. Doświadczyliśmy i nauczyliśmy się tak wielu rzeczy, dzięki którym powstało Under The Waves, narracyjna gra przygodowa. To owoc ciężkiej pracy zespołu niezależnych deweloperów, którzy chcieli stworzyć oryginalne, znaczące i wciągające doświadczenie. Mamy nadzieję, że gracze będą poruszeni przygodą, którą tworzyliśmy z pasją, hojnością i szczerością - Ronan Coiffec, co-founder i Game Director w Parallel Studio

Po ponad roku ścisłej współpracy jesteśmy bardzo dumni, że Under The Waves ujrzało światło dzienne - mówi Rémi Touja, Digital Marketing Manager w Surfrider Foundation Europe. Jako zapalony gracz zainteresowany opowiadaniem historii, z przyjemnością zaangażowałem się w to partnerstwo, aby zaprezentować przesłanie Surfrider Foundation Europe nowej publiczności. Gra daje nam wyjątkową możliwość mówienia o kwestiach związanych z oceanami w zupełnie nowy sposób, poprzez subtelne i naturalne włączenie ich do przygody Stana, bez moralizatorstwa i wymuszania przekazu. Jesteśmy przekonani, że dzięki takiemu podejściu gracze będą bardziej wrażliwi na nasze przesłanie i kto wie, może zainspiruje ich to do podjęcia pierwszych działań, takich jak podniesienie odpadów podczas kolejnej wizyty na plaży. Cały zespół z niecierpliwością czeka na owocną współpracę i odkrycie wpływu, jaki Under The Waves będzie miało na graczy.

To projekt, w którym zakochaliśmy się natychmiast, gdy zaczęliśmy budować nasz katalog wydawniczy. Niezależnie od tego, czy chodzi o fabułę, kierunek artystyczny, czy też zaangażowanie zespołu deweloperskiego, Under The Waves reprezentuje to, w co wierzymy w Quantic Dream: wyjątkowe i niezapomniane interaktywne doświadczenie, które emocjonalnie poruszy graczy. Jesteśmy również bardzo dumni, że mogliśmy wesprzeć Surfrider Foundation Europe i przyczynić się do tego, by ich bardzo ważne działania na rzecz ochrony oceanów dotarły do szerszej publiczności - Guillaume de Fondaumière, CEO i Head of Publishing w Quantic Dream

 Gra zadebiutowała na Xbox Series S, Xbox Series X, Xbox One, komputery osobiste oraz PlayStation 4 i PlayStation 5, w wersji cyfrowej. A także na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series S/X i Xbox One w fizycznej edycji Deluxe. Premiera miała miejsce 29 sierpnia 2023 roku. 

Karta Steam

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners