Uniwersum Endless - Jak narodził się fenomen serii Amplitiude Studios?

lubiegrac publicystyka Uniwersum Endless - Jak narodził się fenomen serii Amplitiude Studios?
Uniwersum Endless - Jak narodził się fenomen serii Amplitiude Studios?Tamer Adas | 6 marca 2022, 12:00

Amplitiude Studios mogło się zupełnie nie spodziewać, że projektując i wypuszczając pierwsze Endless Space, doprowadzi do powstania Uniwersum Endless.

Historia Uniwersum Endless

Początki Endless, sięgają jeszcze bardzo odległych czasów, gdy ekipa Amplitude, znane ze współpracy przy takich markach jak Ghost Recon, Rayman, Call of Juarez, Battlefield czy Might & Magic, zdecydowała się podążyć samodzielną drogą. Z tego też względu ekipa z Paryża założyła inicjatywę GAMES2GETHER, w której planowana tworzyć swoje autorskie projekty, od początku projektowane ze społecznością. Tak też powstało pierwsze Endless Space, które rozpoczęło fenomen.

Najlepszy okres Uniwersum Endless

Autorskie uniwersum dopiero się rozwija, niemniej za najlepszy dotychczas jego rok należy zapewne uznać 2014 rok, gdy na rynku  pojawiły się dwa nieco inne projekty: Endless Legend oraz Dungeon of the Endless, bazującego na tym samym świecie przedstawionym. Były to pierwsze próby Amplitude, aby nieco inaczej ugryźć swoją markę. Studio we współpracy z SEGĄ, rozpoczęło powolne budowanie uniwersum, które ma zapewnić atrakcyjne doznania, oferujące już nawet odmienne strategicznie doświadczenia, dotykające inne gatunki.

Teraźniejszość serii Uniwersum Endless

Po udanej premierze nowej marki studia, HUMANKIND, w chwili obecnej dalej toczą się prace nad wcześniej zapowiedzianym Endless Dungeon, które wciąż nie zadebiutowało na rynku. Od ostatnich materiałów minęło sporo czasu, ale ewidentnie twórcy chcą zaoferować jak najlepszy projekt, który ma trafić również na wszystkie konsole. To wymaga odpowiedniej ilości czasu oraz szlifów, które trzeba wykonać, aby spełnić oczekiwania.

Główne części serii Uniwersum Endless?

Co złożyło się na sukces marki Uniwersum Endless?

Endless jest ciekawym przypadkiem, jak kreatywne próby rozwijania się potrafią błyskawicznie zmieniać się w rozbudowane i ciekawe światy, mogące zaskoczyć społeczność na wiele sposobów. To udaje się z każdą zapowiedzią oraz premierą uczynić, choć często zdecydowanie nie jest łatwo.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners