Vivid Games przedstawiło nowe wyniki potwierdzające coraz lepszą sytuację oraz studia przed kolejnymi premierami!

lubiegrac news Vivid Games przedstawiło nowe wyniki potwierdzające coraz
Vivid Games przedstawiło nowe wyniki potwierdzające coraz lepszą sytuację oraz studia przed kolejnymi premierami!Tamer Adas | 16 sierpnia 2020, 15:45

Vivid Games podzieliło się swoimi wynikami finansowymi wskazują jak w ciągu kolejnych miesięcy sytuacja spółki staje się coraz lepsza przed premierami.
 
Bydgoska spółka podzieliła się wynikami za minione miesiące, dzięki czemu poznaliśmy sporo nowych informacji dotyczących sytuacji firmy, dotychczas znajdującej się w restrukturyzacji.
 
Dzięki wspomnianym działaniom udało się wciągu ostatnich siedmiu miesięcy wygenerować aż 16,2 miliona złotych przychodów, co przy 19 milionach planowanych za cały 2020 rok stanowi znakomity rezultat.
 
Na koniec lipca w kasie firmy znalazło się przeszło 7 milionów złotych, dzięki czemu twórcy mogą z optymizmem spoglądać na przyszłość, w raamch której planowane są premiery nie tylko Knights Fight 2, ale także i tytułów na Nintendo Switch oraz na komputery osobiste. W tym samym miesiącu dokonano także sprzedaży platformy automatycznych testów znanej jako Quasu.
 
 
- Kondycja spółki z miesiąca na miesiąc sukcesywnie się poprawia, a trochę gorsze na poziomie wyniku netto ostatnie dwa miesiące w porównaniu do rekordowego kwietnia i maja to efekt głównie niższej sprzedaży Real Boxing 2 w tym okresie. Stan gotówki po lipcu wzrósł do ponad 7 mln zł - co zapewnia nam już znaczną stabilność i dużą pewność spłaty zobowiązań związanych z przyspieszonym postępowaniem układowym, którego finalizacji oczekujemy. W drugim półroczu odbędą się również premiery nowych gier - w tym mobilnej gry segmentu mid-core Knights Fight 2, wobec której mamy duże oczekiwania, jak również kolejne premiery na platformie Nintendo Switch oraz PC.  - mówi Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games. 
 
– Dla wyniku sprzedaż była praktycznie neutralna w związku z rozliczeniem dotacji i kosztów, tym niemniej najważniejszymi celami była dla nas redukcja kosztów o ok. 1,5 mln zł rocznie, jak również wpływ gotówki z transakcji sprzedaży w wysokości 1 mln zł. - tłumaczy prezes.
  
Vivid Games S.A. obecne jest na parkietach Giełdy Papierów Wartościowych.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Tagi: Vivid Games,
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners