Vivid Games ze specjalnym wnioskiem oraz sukcesem z QubicGames

lubiegrac news Vivid Games ze specjalnym wnioskiem oraz sukcesem z QubicGames
Vivid Games ze specjalnym wnioskiem oraz sukcesem z QubicGamesTamer Adas | 20 kwietnia 2020, 19:25

Vivid Games oficjalnie ogłosiło, że  złoży wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego oraz może świętować sukces z QubicGames.
 
Vivid Games oficjalnie ogłosiło, że zamierza złożyć w trybie niezwłocznym wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego (PPU) z układem częściowym obejmującym jedynie wierzytelności wynikające z obligacji serii A w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy.
 
Powodem tej decyzji są problemy wynikające z niewystarczającej frekwencji do przegłosowania spłaty obligacji serii A na raty na WZO, co miało nastąpić za trzy dni (23 kwietnia 2020 roku).
 
Główne propozycje układowe są tożsame wraz z zaproponowanym obligatariuszom wspomnianych obligacji serii A, w ogłoszeniu zwołaniu zgromadzenia obligatariuszy, na co zarejestrowane osoby zadeklarowały zgodę na proponowane rozwiązania.
 
Propozycje zakładają rozłożenie wierzytelności na dwanaście równych kwartalnych rat, przy zapewnieniu wypłaty odsetek o identycznej wysokości do czasu spłacenia całej wierzytelności.
 
W ramach PPU spodziewane jest zamknięte linii biznesowej QUASU, z możliwością sprzedaży składników majątkowych. Spodziewać się można 1,5 miliona złotych oszczędności. W ten sposób możliwe jest także udzielenie konwersji pożyczek na akcje spółki nowej emisji, co powinno wynieść 2 miliony złotych.
 
– Niestety pomimo dołożenia wszelkich starań z naszej strony, obligatariusze nie skorzystali z możliwości przegłosowania zmian na WZO. Nie udało zmobilizować ich w stopniu wystarczającym do zebrania wymaganego kworum 50% kapitału obligacji. Swoje pełnomocnictwa na WZO przekazali obligatariusze reprezentujący ok. 25% kapitału obligacji. Nie bez znaczenia na potencjalną frekwencje miała też sytuacja związana z COVID-19. W związku z tym Zgromadzenie Obligatariuszy, które planowane było na 23 kwietnia br.  nie odbędzie się. Sytuacja ta zmusza nas do niezwłocznego złożenia wniosku o przyspieszone postępowanie układowe, które w optymalny sposób zabezpieczy interesy spółki jednocześnie pozwalając obligatariuszom obligacji serii A na uzyskanie pełnej spłaty ich wierzytelności wraz z odsetkami - tłumaczy Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.
 
-  Chcemy zapewnić akcjonariuszy, że PPU nie będzie miało negatywnego wpływu na działalność operacyjną spółki czy realizacje prognoz. Od trzech kwartałów generujemy zysk netto, w tym 1 mln w I kwartale.  Kolejne miesiące, dzięki silnym i długotrwałym wzrostom przychodów z Real Boxing 2 i Gravity Rider Zero na platformach mobilnych oraz kolejnym udanym premierom na Nintendo Switch zapowiadają się bardzo dobrze. Już niedługo czekają nas premiery kolejnych dużych gier: Overdrive Racing (multiplayerowej wersji gry Gravity Rider Zero), Smooths: Summer Games, Amusing Heroes oraz Knight Fights 2. W produkcji znajduje się również kilka gier segmentu casual. - podkreśla Kościelny.
 
 
Spółka może czuć się zadowolona ze współpracy z QubicGames, ponieważ ich wspólny projekt na Nintendo Switch - Pocket Mini Golf osiągnął sukces przedając się w przeszło 115 tysiącach sztuk! Udzielona Qubic licencja przyniosła obu spółkom świetne rezultaty, przekładające się dokładnie na 12-krotność przychodów względem poniesionych kosztów produkcji wersji na konsolę Wielkiego N. 
 
Rodzima gra od kilku tygodni w dalszym ciągu niezmiennie piastuje wysokie miejsce w TOP 15 najczęściej kupowanych cyfrowo gier w Ameryce Północnej, Europie i Australii. Już wkrótce zakończone zostaną prace nad japońską wersją gry z dodatkową zawartością w formie płatnego DLC, dzięki czemu monetyzacja zapewni nam lepszy rezultat.
 
Produkcja niebawem doczeka się także płatnego dodatku, dzięki któremu gracze będą mogli delektować się świeżą dawką treści. W chwili obecnej QubicGames wydało 3 gry firmy Vivid Games.
 
- Liczba sprzedanych sztuk wczoraj na koniec dnia przekroczyła 115.000 co przekłada się na najlepszy debiut gry QubicGames na platformie Nintendo Switch zarówno pod względem ilościowym, przychodowym, jak i zysku ze sprzedaży wygenerowanego przez grę w pierwszym miesiącu sprzedaży. - komentuje Jakub Pieczykolan, prezes QubicGames.
 
- W przeciągu roku od premiery sprzedaż Pocket Mini Golf na platformie Nintendo Switch powinna osiągnąć ponad 500.000 sztuk, czyli ponad dwa razy więcej niż jakikolwiek tytuł QubicGames uzyskał w pierwszych 12 miesiącach sprzedaży do tej pory. W połączeniu z płatnym DLC daje to bardzo duży potencjał przychodowy przy niewielkich kosztach dalszego rozwoju projektu. - podkreśla Jakub Pieczykolan.
 
- Decyzja wydania naszych gier na Nintendo Switch we współpracy z QubicGames była bardzo dobrym wyborem. Dotychczas na Switcha trafiły trzy tytuły, a do końca 2020 roku na rynku powinno pojawić się kolejnych 10 produkcji, m.in. Gravity Rider Zero, Mayhem Combat, Real Boxing 2 oraz Calm Colors. Już teraz myślimy o rozszerzeniu współpracy - zapowiada Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.
 
Vivid Games S.A. obecne jest na parkietach Giełdy Papierów Wartościowych, natomiast QubicGames S.A. to jeden z kilku wydawców i producentów gier obecnych na NewConnect.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners