Wiedźmin na monetach dzięki Sapkowskiemu i Mennicy Gdańskiej

lubiegrac news Wiedźmin na monetach dzięki Sapkowskiemu i Mennicy Gdańskiej
Wiedźmin na monetach dzięki Sapkowskiemu i Mennicy Gdańskiejnocarz | 8 listopada 2019, 16:00

Geralt z Rivii pojawi się na monetach dzięki współpracy Andrzeja Sapkowskiego i Mennicy Gdańskiej. Jak prezentują się te dedykowane i drogie monety?
 
Seria książek o Wiedźminie przyniosła Andrzejowi Sapkowskiemu nie tylko sławę ale także bardziej wymierne korzyści. Przetłumaczona na kilka języków i co jakiś czas drukowana w nowych odsłonach pozwala zapoznać się z Geraltem kolejnym pokoleniom czytelników. Jednak nowe pokolenie zostało już wychowane na grach komputerowych inspirowanych serią od CD Projektu Red. Warto podkreślić, że większość z graczy jednak sięga po książkę i to chyba najważniejsze.
 
Wokół marki Wiedźmin działa prężnie cały biznes gadżetowy, a niebawem będziemy mieli także i serial od Netflixa. Sam autor jednak dalej sięga i podjął współpracę z Mennicą Gdańską, która niedawno ogłosiła, że przygotowuje serię monet inspirowaną serią o Gerlacie z Rivii. Na chwile obecną w sprzedaży dostępne są dwie monety.
 
Pierwsza z nich dotyczy historii znanej z Ostatniego życzenia, gdzie na rewersie znajduje się walczący Geralt wraz z Yennefer próbujący uratować Jaskra ze szponów zaklęć Dżina. Miecz wiedźmina został pokryty złotem, a Yennefer posiada kulę, które wydrukowano na drukarce 3D. Natomiast awers ukazuje symbole Wiedźmina - wilka i miecze oraz salę tronową w Cintrze. Jej cena promocyjna do 31 stycznia 2020 roku wynosi 1399 złotych, a od 1 lutego będzie dostępna już w cenie regularnej 1600 złotych. Należy się jednak śpieszyć ponieważ wielkość nakładu to tylko 2000 sztuk.
 
ostatnie-zyczenie-wiedzmin
 
Druga moneta dotyczy opowiadania Kwestia ceny gdzie na rewersie ukazano moment uczty kiedy to do królowej Calanthe przybywa Jeż, który żąda ręki jej córki Pavetty. Autorzy zadbali o każdy szczegół tej kilogramowej monety o czym może świadczyć umieszczony agat, który imituje okno. Na awersie zaś uwidoczniono moment przyjazdu Białego Wilka do zamku w Cintrze. Podobnie jak w przypadku poprzedniej monety do końca stycznia można zakupić ją w promocyjnej cenie 13 999 złotych, a od lutego jej cena wzrośnie do 16 tysięcy złotych. Nakład tej monety to tylko 200 sztuk.
  
ostatnie-zyczenie-wiedzmin-1kg

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Mennica Gdańska

Gra: Wiedźmin
Komentarze [1]:
avatar redaktor
dodano: 2019-11-08 16:24:14

Cena jest zabójcza

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners