A oto i nowa Lara Croft! Crystal Dynamics nie działa jednak na jej korzyść, atakując oryginalnych twórców i Remaster

lubiegrac publicystyka A oto i nowa Lara Croft! Crystal Dynamics nie działa jednak
A oto i nowa Lara Croft! Crystal Dynamics nie działa jednak na jej korzyść, atakując oryginalnych twórców i RemasterTamer Adas | 16 lutego 2024, 07:15

A oto i zupełnie nowa Lara Croft! Studio Crystal Dynamics nie działa jednak w ostatnim czasie na jej korzyść. Wypuszczone oświadczenie jest de facto ohydnym atakiem skierowanym w stronę oryginalnych twórców, autorów Remastera czy w grupę fanów oczekujących powrotu do korzeni marki oraz oryginalnego wizerunku i charakteru bohaterki.

Poznaliśmy nową Larę Croft!

Crystal Dynamics zdecydowało się oficjalnie zaprezentować fanom wizerunek nowej Lary Croft (zdjęcie u góry), którą gracze będą mieli okazję ujrzeć w nowym Tomb Raiderze, który napędzać będzie silnik Unreal Engine 5. Po krytyce ze strony najwierniejszych fanów, tym razem zdecydowano się mocniej skierować w stronę oryginalnej postaci.

Przeczytaj też: Niebawem poznamy odpowiedź na pytanie Jak powstawał Tomb Raider? Książka wkrótce zadebiutuje w Polsce!

Teoretycznie aktualni autorzy skierowali się w stronę łowczyni doskonale znanej z produkcji Core Design, ale są pewne "ale". W dalszym ciągu niestety mamy do czynienia z protagonistką, która nie ma iście amazońskiej budowy ciała, a jej twarz przypomina tę z DLC-ka do Call of Duty Modern Warfare II.

Jeżeli spojrzymy na samą twarz... ta jest naprawdę męska i niemalże w niczym nie przypominająca oryginalnej damy. Jak na wiele miesięcy pracy efekty są mało porywające i zdają się pasować nie do dziedzictwa, a jedynie do aktualnej grupy mogącej korzystać z praw do marki.

O niebo lepszą robotę wykonał... nasz rodak Konrad Majewski, który poza swoimi szkicami w sieci był także odpowiedzialny za growa legendę w wydanym niedawno Tomb Raider I-III Remastered.

 

 

 

 

Spójność potwierdza pogłoski?

Od pewnego czasu w sieci krążyły plotki dotyczące planów Crystal Dynamics na opracowanie Lary Coft, która miałaby odwoływać się do pierwszych gier, ale osadzona by została w pomysłach deweloperów. Ci mają bazować na współczesnym podejściu, co zdaje się osiągnięto całkowicie. Nowy Tomb Raider może okazać się kolejnym rozdziałem wpływającym na kolejne projekty, zatem odświeżenie wizerunku oraz efekty prac zdają się oddawać to, co najwyraźniej wyciekło z samego studia.

Oddzielenie się od faktu, że Lara Croft jest symbolem, podobnym do między innymi Super Mana ze świata DC świadczy o tym, że podejmowane są działania mające jedynie pozornie zadowolić fanów.

Zapoznaj się także z: Embracer Group nie tylko anulował aż 29 gier, ale zwolnił dotychczas 1400 pracowników!

Czy Crystal Dynamics szkodzi Tomb Raiderowi?

Co prawda jeszcze nie wiemy jak Crystal poradzi sobie z nowym tytułem, szczególnie wobec zwolnień dokonywanych przez Embracer Group, ale zmiany inspirowane "nowoczesnością" są wyraźnie wdrażane. Prowadzona narracja o Stowarzyszeniu Łowców Skarbów (Society of Raiders) sugeruje, że dojdzie także do istotnych modyfikacji sposobu działania słynnej bohaterki.

Konflikt najwyraźniej będzie narastał, szczególnie pod tym jak de facto zaatakowano ich wraz z deweloperami z Core Design oraz autorami z Aspyr Media, który zajęli się wspomnianym odświeżeniem. Oświadczenie napisane w tonie sugerującym, że pierwsze odsłony zawierają niewiarygodną dawkę rasizmu, nienawiści czy uprzedzeń są paskudnym ciosem skierowanym w stronę fanów pierwszych gier.

Tego typu działania zawarte jedynie w grze świadczą o tym, że zdawano sobie w pełni sprawę z tego, że w sieci pojawi się spory i w pełni uzasadniony gniew. Tymczasowo operujący prawami do IP ludzie w wyjątkowo tchórzliwy sposób się zachowali, wykorzystując określenia o wielkiej wadze, jako pałkę do uderzenia w innych. To nie powinno mieć miejsca, jest wyjątkowo niegrzeczne oraz wskazuje na to, że sytuacja będzie się jedynie pogarszać...

W dłuższej perspektywie czasu może się okazać, że różnic w postrzeganiu będzie więcej, a nowa gra może i doczeka się sporej jakości technicznej, ale zawiedzie w sferze fabularnej oraz niepotrzebnego upolitycznienia opowieści, która spokojnie bez żadnych wątków powszechnie nazywanych "społecznymi" mogłaby sobie poradzić, niczego przy tym nie tracąc.

 

 

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://www.ign.com/articles/tomb-raider-dev-reveals-lara-crofts-official-redesign https://www.tombraider.com/news/video-games/everything-we-announced-on-laras-birthday

Komentarze [1]:
avatar redaktor
dodano: 2024-02-17 10:35:35

Zagrywałem się w pierwsze części, może będzie można pokazać dzieciom bez wypalania oczu :)

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners