Worshippers of Cthulhu zbliża się do premiery – polski city builder w klimacie Lovecrafta

lubiegrac news Worshippers of Cthulhu zbliża się do premiery – polski city builder w klimacie Lovecrafta
Worshippers of Cthulhu zbliża się do premiery – polski city builder w klimacie Lovecrafta



redakcja | 14 kwietnia 2025, 19:00

facebook banner

Studio Crazy Goat Games przygotowuje się do pełnej premiery swojej najnowszej gry Worshippers of Cthulhu – nietypowego city buildera, w którym kierujemy kultystami czczącymi Przedwiecznych. To nie tylko zarządzanie osadą, ale również pogłębianie szaleństwa i budowanie relacji z istotami z innego wymiaru. Produkcja łączy mechaniki strategii z klimatem horroru inspirowanego twórczością H.P. Lovecrafta.

Tytuł trafił do Early Access w październiku 2024 roku i od tamtej pory przeszedł gruntowne zmiany. Gracze mogli już doświadczyć nowych map, trybów gry i fabularnych podrozdziałów, a pełna wersja zadebiutuje już 22 maja 2025 roku.

Przeczytaj także:

Nowy zwiastun i promocja z okazji Lovecraftian Days

14 kwietnia opublikowano nowy trailer, który pokazuje kierunek, w jakim zmierza finalna wersja Worshippers of Cthulhu. Tego dnia ruszyła także specjalna wyprzedaż na Steamie, a gra została wyróżniona podczas wydarzenia Lovecraftian Days – obok innych produkcji czerpiących z mitologii Lovecrafta.

Od Early Access do pełnoprawnego kultu

Od debiutu gra otrzymała cztery duże aktualizacje. Każda z nich wnosiła coś nowego – zarówno w kwestii rozgrywki, jak i narracji. Wprowadzono między innymi nową mapę bagienną, tryb sandbox, większą kontrolę nad rytuałami, a także podrozdziały fabularne jak „Forgotten Passage”, które poszerzają tło opowieści o kulcie.

Dzięki aktualizacji „Mother of All” gracze mogli oddać cześć nowemu Przedwiecznemu – Shub-Niggurath. Z kolei „Realm of Choice” pozwala eksperymentować z rozgrywką na własnych zasadach. Każdy kolejny update sprawiał, że świat gry stawał się bardziej złożony i wciągający.

Co przyniesie premiera?

Pełna wersja gry pojawi się 22 maja i przyniesie ze sobą dwa kolejne fabularne rozdziały oraz nowe mechaniki i scenariusze. Twórcy zapowiadają, że nie skończą na obecnej zawartości – społeczność gry pozostaje aktywna, a pomysły graczy są ważnym elementem dalszego rozwoju.

To nie tylko city builder – to świat, który nagradza eksperymentowanie, wybory i… poświęcenie. Świat, w którym szaleństwo nie jest błędem, a celem.

Choć premiera dopiero przed nami, już teraz Worshippers of Cthulhu oferuje dziesiątki godzin niepokojącej, klimatycznej rozgrywki. Jeśli fascynuje Was połączenie strategii z mrokiem kosmicznego horroru, warto dać tej grze szansę.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: informacja prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners