Wrażenia z początkowej fazy Wczesnego Dostępu EVERSPACE 2 - Malutka zawartość rozgrywki zupełnie nowej generacji?

lubiegrac publicystyka Wrażenia z początkowej fazy Wczesnego Dostępu EVERSPACE
Wrażenia z początkowej fazy Wczesnego Dostępu EVERSPACE 2 - Malutka zawartość rozgrywki zupełnie nowej generacji?Tamer Adas | 7 lutego 2021, 01:05

Studio ROCKFISH Games oficjalnie udostępniło EVERSPACE 2 w ramach Wczesnego Dostępu, który zadziwia i niestety także negatywnie zaskakuje zawartością....

Początek 2021 roku był w końcu terminem, gdy gracze mogli wsiąknąć do kontynuacji niezwykle udanego rogalika EVERSPACE, który swego czasu zdobył serca wielu graczy. Kontynuacja długi czas uciekała przed Cyberpunkiem 2077, ostatecznie ukazując się na rynku. Ku mojemu, a także wielu innych graczy, zaskoczeniu, druga odsłona jest już tytułem wyraźnie odmiennym. Twórcy zdecydowali się nieco zmienić formułę. O nowym pomyśle miałem przyjemność zapoznać się dzięki GOG.com, gdzie tytuł jest już obecnie dostępny w ramach programu Gra w Produkcji. Czy gra jest już obecnie warta swojej ceny?

Zapoznaj się także z: Recenzja pełnej wersji gry EVERSPACE 2

Już od pierwszych chwil byłem zdziwiony tym w jakim kierunku zdecydowano się umieścić drugą odsłonę, która już od samiutkiego początku oferuje nam podgląd do... fabuły. Tak, tak, pierwsza odsłona miała jej zarysy, jednakże w tym przypadku mowa jest o pełnoprawnej opowieści ze scenkami kreującymi opowieść z nagranymi dialogami. Te realizują się poprzez opracowane wcześniej plansze, ładnie narysowane. Nie są to najlepsze tego typu rysunki, lecz solidnie pełnią one swoją rolę.

Everspace_2_wczesny_dostep_poczatek_7_ 

Everspace_2_wczesny_dostep_poczatek_9_ 

Następnie w zasadzie standardowo wskakujemy do zabawy, bazującej w sporej mierze na znanych nam mechanizmach oraz systemach. Wyraźnie widać to chociażby na poziomie latania czy strzelania. Są one proste do opanowania i wywodzą się z całej historii gatunku zręcznościowych symulatorów statków kosmicznych. Tak też jest z wieloma innymi aspektami szczegółowymi, obejmując w tym nawet takie zagadnienia jak zakup czy wykreowanie ulepszeń i udoskonaleń naszego okrętu. Ten otrzymujemy na start, wraz z kilkoma misjami, po których zmieniamy naszą maszynę oraz otwieramy się na.... pustkę. Otóż po głównym wątku zostajemy pozostawieni sami ze sobą i z bardzo, bardzo małą zwartością dostępną do sprawdzenia. Aktywności jest mało, nawet bazowe zadanie poboczne jest zablokowane i niedostępne, możemy sobie trochę polatać, powalczyć, odkrywać różne miejscówki w dostępnym obszarze oraz... to w zasadzie tyle. 

Mechanicznie wszystko funkcjonuje jak należy, nie poczujemy się zawiedzeni poziomem wykonania, wszystko działa jak należy, choć ewidentnie nie działa to jakoś rewelacyjnie, brakuje szlifów, przy których czerpalibyśmy satysfakcję z poszczególnych strzałów, uników czy efektownych akcji. To było mocną stroną dema dostępnego na PGA 2019. Wtedy byłem niezwykle zadowolony z dostępnej zawartości, obecnie czuję zawód, ponieważ w tej chwili zawartość odstaje jakością szczegółów i wykończeń. Widać, że studio podjęło określone i ważne dla produkcji decyzje, których w chwili obecnej nie możemy poczuć w pełni.

Everspace_2_wczesny_dostep_poczatek_2_ 

Everspace_2_wczesny_dostep_poczatek_15_ 

Oprawa audio-wizualna stoi na solidnym poziomie nawet na niskich ustawieniach projekt charakteryzuje się sporą dawką solidności. Duża ilość obiektów, dopracowanych efektów wizualnych, wypełnionych detalami obiektów oraz przedmiotów. W chwili pojedynków wszystko wokół nas żyje, masa jednostek walczy, a lasery i innego typu pociski przelatują z każdej strony. To robi spore wrażenie, podobnie imponujące do przemykanie przez zamknięte korytarze satelit naturalnych czy zbiorów skał, gdzie destrukcja i odblokowywanie sobie nowych ścieżek wiąże się z miłymi akcentami. Udźwiękowienie jest niezłe, choć do rewelacyjnych nie możemy go zaliczyć, podobnie jak elektryczna muzyka dobrze budująca klimat oraz nasze nastawienie do poszczególnych scen.

Na tę chwilę nie mogę polecić nawet ograniczonej zawartości w formie Gra w Produkcji gry EVERSPACE 2, za którą musimy sporo zapłacić, co jak na tak małą zawartość jest nawet oburzające. Zabawy jest niewiele, satysfakcji z tego nie ma wiele (by nie powiedzieć, że nie ma wcale), a do tego wszystkie dochodzi historia opóźnień, przez które ciężko jest nam wierzyć w to, że systematycznie zawartość na tym etapie będzie rozszerzana. Z pewnością za szybko nie wrócę do "dwójki"....

Dziękujemy GOG-owi za udostępnienie Wczesnego Dostępu Everspace 2!

Gra uruchamiana była na niskich ustawieniach.

EVERSPACE 2 ukaże się w 2022 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5, PlayStation 4 i Xbox One, Xbox S oraz Xbox X.
 
 
 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

123456789101112131415
Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners