Pierwsze wrażenia z Wczesnego Dostępu Disney Speedstorm, czyli czy warto wskoczyć do kolejnej zręcznościowej gry wyścigowej?

lubiegrac news Pierwsze wrażenia z Wczesnego Dostępu Disney Speedstorm
Pierwsze wrażenia z Wczesnego Dostępu Disney Speedstorm, czyli czy warto wskoczyć do kolejnej zręcznościowej gry wyścigowej?Tamer Adas | 9 maja 2023, 10:05

W zasadzie nie spodziewałem się, że moje pierwsze oraz dalsze wrażenia z Wczesnego Dostępu gry Disney Speedstorm okażą się aż tak pozytywne. Co prawda rozgrywka jako taka nie jest odkrywcza czy specjalnie porywająca, ale... na rynku zręcznościowych produkcji wyścigowych pojawił się kolejny gracz korzystający ze znanych bohaterów mogący się pochwalić sporym przywiązaniem do detali. Co jeszcze wyróżnia nową propozycję od francuskiego Gameloftu?

Trochę niespodziewanie współpraca pomiędzy francuskim studiem oraz wydawcą i amerykańską korporacją jeszcze mocniej się zacieśniła i po obiecującym, choć i dość specyficznym Disney Dreamlight Valley nadszedł czas na jeszcze jedną, intrygującą propozycję. Otóż już teraz zapoznać się możemy ze... zręcznościową grą wyścigową Disney Speedstorm, która w stylu znanym między innymi z Mario Kart zabiera szereg postaci takich jak Myszka Miki, Kaczor Donald czy Mulan w podróż po szeregu niezwykłych torów!

Tak też nagle na rynku pojawiła się kompetentna u swoich podstaw propozycja, która dość klasycznie stara się zaoferować graczom przyjemny, lekki oraz satysfakcjonujący model ścigania się oraz wykorzystywania specjalnych bonusów i losowych broni, które wprowadzają aspekt sprytnego powstrzymywania rywali, którzy akurat próbują uzyskać sporą przewagę.

Ku mojemu zaskoczeniu już teraz Disney Speedstorm doczekało się kilku trybów zabawy samodzielnych oraz wieloosobowych, także i tych sieciowych, oferujących szereg wyzwań oraz poziomów trudności. W przypadku zabawy dla samotnych wilków krok po kroku podnoszona jest poprzeczka, ale zawsze możemy naszego dzielnego kierowcę ulepszyć oraz wyposażyć w odpowiednie wsparcie, bez którego rywalizacja na późniejszych etapach jest w zasadzie niemożliwa.

Przeczytaj też:

 

Autorzy zdecydowali się spokojnie krok po kroku podnosić wyzwanie, jednocześnie nawet na początku może nas zaskoczyć. Nigdy nie możemy być pewni tego, że osiągniemy łatwe zwycięstwo, gdyż rywale do ostatnich chwil starają się nas powstrzymać. I to jest super, ponieważ nawet bardziej zaawansowane tytuły, w tym i te symulacyjne, potrafią niekiedy nie tylko na niższych segmentach oferować rywalizację jedynie do pewnej chwili wyjścia na prowadzenie.

Przygotowane grono bohaterów służy nie tylko zachęceniu fanów szeregu animacji Disney'a do zakupienia gry, ale także każdy z nich dysponuje odmiennymi umiejętnościami oraz naprawdę delikatnie charakterystyką. Najwięcej dają specjalne umiejętności, które niekiedy oferują równie specjalne przyspieszenia, inne skupiają się na wystrzeleniu w stronę rywali, natomiast pozostałe stanowią nieco inną formę wzmocnienia naszej pozycji. Ta będzie się dynamicznie zmieniać na rozbudowanych trasach, które często mają kilka ścieżek, opcji skorzystania ze skrótu czy możliwości taktycznego zagrania i przechytrzenia rywali. Szkoda jedynie, że poza wizualnymi aspektami brakuje tutaj więcej różnorodności...

Kreskówkowy styl okazał się bardzo dobrym rozwiązaniem skutecznie zapewniającym spójność oprawy oraz narzędziem do przykrycia małych niedociągnięć czy delikatnych braków szczegółowości. Graficznie Disney Speedstorm nie jest żadną perełką, ale poprzez wyraziste barwy, szereg ładnych projektów wozów, ich wariantów oraz sporą ilość efektów dodatków zapewnia ładny obraz. Mnóstwo dzieje się w chwili, gdy wyścig startuje i już od samego początku w ruch wchodzą niespodzianki, bronie oraz pułapki, wtedy wszystko na ekranie zmienia się nie do poznania! Co prawda pojawia się spory chaos, ale... ten zupełnie nam nie przeszkadza, gdyż bardzo szybko zmiany na wyświetlaczu znikają, a nawet małe spowolnienia czasu są na tyle krótkie, aby się jedynie zaakcentować. W związku, z czym bardzo szybko powracamy do ładnych i dość szczegółowych tekstów, detali zawieranych na takich elementach jak opony czy rękawiczki. Dość uboga jest zabawa światłem oraz cieniem, sprowadzająca się głównie do wykreowania odpowiedniej atmosfery poszczególnych tras, nie wychodząc przed szereg w trakcie śmigania przez następujące po sobie zakręty.

Zapoznaj się także z: Nvidia DLSS 3, czyli jak gigant zdecydował się zapewnić jeszcze większą ilość klatek na sekundę

Przyjemnie wypada nie tylko atrakcyjne udźwiękowienie uzupełniające się z wesołymi okrzykami i reakcjami poszczególnych postaci, ale także informacyjnie gra dość skutecznie sygnalizuje, co się dzieje. Być może można by nieco lepiej zaznaczyć moment przed wpadnięcie w płonącego rywala czy chwilę przed trafieniem, wizualnie niestety nie wszystko jest jasne. Świetnie wypada natomiast muzyka, która praktycznie przez cały czas dostarcza oczekiwanych doznań, za każdym razem ładnie akcentując charakter trasy oraz uniwersum, z którego się wywiódł pomysł na taką, a nie inną miejscówkę.

Przyznam się szczerze, że nie spodziewałem się po Disney Speedstorm, że będzie to aż tak dopracowana wersja, która w zasadzie na współczesnym rynku mogłaby już występować jako pełnoprawne wydanie. Autorzy pragną jeszcze mocniej dopracować rozgrywkę, która... jest okej. Nie znajdziemy tutaj żadnych specjalnych rewelacji czy niespodzianek, ale solidność aż bije z poszczególnych aspektów doświadczenia. W zasadzie najlepiej w grze odnajdą się fani postaci Disney'a oraz młodzi gracze, którzy nie tylko spotkają znane sobie twarze, ale w dodatku mogą poznać prostą i jednocześnie satysfakcjonującą propozycję dopracowaną na kilku poziomach. Jeżeli macie ochotę wskoczyć do zabawy już teraz, nie zawiedziecie się moim zdaniem zawartością, szczególnie spoglądając na dopracowanie licznych aspektów. Planowane nowości... obejmować mają w zasadzie dodatkowe atrakcje oraz kosmetykę, która dla wielu nie będzie mieć żadnego znaczenia. Ale cóż, na czymś obie korporacje pragną zarobić...

Dziękujemy Gameloftowi za udostępnienie dostępu do Wczesnego Dostępu Disney Speedstorm!

Omawiana gra Disney Speedstorm trafiła na Xbox Series S, Xbox Series X, Xbox One, komputery osobiste, Nintendo Switch oraz PlayStation 4 i PlayStation 5 we Wczesnym Dostępie w zeszłym miesiącu,18 kwietnia 2023 roku.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

12345678910111213141516171819
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners