PlayStation 5 i produkcje z PS4 oraz PS3/2/X? Czy będziemy mogli w nie zagać?

lubiegrac news PlayStation 5 i produkcje z PS4 oraz PS3/2/X? Czy będziemy mogli w nie zagać?
PlayStation 5 i produkcje  z PS4 oraz PS3/2/X? Czy będziemy mogli w nie zagać?Tamer Adas | 22 marca 2020, 07:10

Ostatnia prezentacja PS5 narobiła Sony Interactive Entertainment sprawiło firmie więcej problemu. Jak to jest ze Wsteczną Kompatybilnością na PS4/3/2/X?
 
Podczas wystąpienia Mark Cerny nieco rzucił okiem na Wsteczną Kompatybilnością PlayStation 5, niestety czyniąc to w dosyć niezgrabny sposób, przez co pojawiły się problemy.
 
Otóż na internetowym show padło sformułowanie o 100 sprawdzonych grach, co mocno zdenerwowało graczy. Niemniej wczoraj pojawiło się sprostowanie tłumaczące, że funkcjonuje już przeszło 4000 tytułów z PS4, ale są one w trakcie testów.
 
Niemniej w dalszym ciągu zabrakło jasne informacji wskazujące czy będzie powiązanie bezpośrednie z PlayStation 3, PlayStation 2 oraz PlayStation.
 
 
Jason Schreier nie jest tego taki pewien, ponieważ osoby z którymi rozmawiał i gwarantowały mu pewne wiadomości, w tej kwestii nie są pewne.
 
Reakcje są ewidentnie dość niepewne, tajemnicze i sprawiają wrażenie raczej krycia czegoś. Być może faktycznie pojawi się pełna sprawność, jednakże są na to dość niepewne szanse.
 
Zwrócić uwagę warto jednak na to, że jak często wspomniany Cerny przytaczał przykłady starszych gier, włączając w to legendarnego Dead Space'a.
 
Problem polega na znacznej zmianie architektury, jednakże od czasu PlayStation 3 minęło naprawdę wiele czasu, a co za tym idzie być może firma zdecyduje się na zaskoczenie nas i wykorzystanie również wspominanego procesora Cell, który był prawdziwą rewolucją łączącą procesor i kartę graficzną w pewnego typu hybrydę.
 
Na ten moment (marzec 2020 roku) niestety nie wiemy nic na 100%, jednakże będziemy się starali Was na bieżąco informować o zmianach w tej dziedzinie.
 
 
[Aktualizacja - czerwiec 2020] Zgodnie ze wskazaniami wysyłanymi przez Sony Interactive Entertainment WSZYSTKIE gry wydawane od lipca 2020 roku na PlayStation 4 mają być obowiązkowo w pełni kompatybilne z PlayStation 5. W związku z czym zakładać możemy, że wiele propozycji będzie bez większych problemów działać na obu generacjach.
 
[Aktualizacja - wrzesień 2020] Sony oficjalnie ogłosiło, że Wsteczna kompatybilność w PlayStation 5 obejmować będzie 99% gier z PlayStation 4, natomiast konsola nie będzie wspierać tej technologii w przypadku tytułów z PlayStation, PlayStation 2 oraz PlayStation 3.
 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners