Intel XeSS znakomicie wypada w testach! Portal Digital Foundry sprawdził tę technologię

lubiegrac newsy hardware Intel XeSS znakomicie wypada w testach! Portal Digital Foundry sprawdził tę technologię
Intel XeSS znakomicie wypada w testach! Portal Digital Foundry sprawdził tę technologięMaciej Gaffke | 15 września 2022, 20:00

Digital Foundry sprawdziło Intel XeSS i podzieliło się wynikami przeprowadzonych testów. Technologia Niebieskich wypada bardzo dobrze i można ją porównywać do DLSS od Nvidii. Intel XeSS znajdzie się między innymiw nadchodzącym Call of Duty: Modern Warfare II.

Technologia Intel XeSS została zastosowana w kartach graficznych Arc z serii Alchemist i znajdzie się w kilkunastu tytułach w momencie ich premiery. Testy przeprowadzono w różnych trybach działania, a wykorzystano do tego grę Shadow of the Tomb Raider.

Technologia skalowania obrazu XeSS obejmuje 4 tryby: Ultra Quality, Quality, Balanced oraz Performance. Sprawdzono je na obrazie w jakości 1080p, 1440p i 4K. W tej ostatniej XeSS ma aż o 177% lepsze osiągi w trybie Performance, a w Ultra Quality o 57%. Digital Foundry zauważyło, że współczynnik wzrasta, jeśli dane gry mają efekty typu Raytracing. 

W samej grze Shadow of the Tomb Raider, XeSS gwarantuje wzrost o 88% osiągów w trybie Performance oraz o 23% w ultra Quality. Takie wyniki pozwalają Intelowi na wyrównaną konkurencję z Nvidią oraz AMD. Porównując XeSS z DLSS od Nvidii, Digital Foundry nie zauważyło znaczących różnic między tymi technologiami. 

Niektóre gry zostaną zaktualizowane o technologię XeSS, a w innych znajdzie się ona w momencie premiery. Dotyczy to takich tytułów jak Call of Duty Modern Warfare II, Death Stranding: Director's Cut, Gotham Knights czy Super People.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://wccftech.com/intel-xess-shines-in-first-independent-tests-better-than-native-more-comparable-to-nvidia-dlss-2-3-than-amd-fsr-2-0/

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners