Xbox Game Pass - Czym jest? Co oferuje? Jakie są warianty? Czym jest Ultimate? Jest wersja na PC? XGP na Androidzie? Cena, dostępność, oferta

lubiegrac publicystyka Xbox Game Pass - Czym jest? Co oferuje? Jakie są warianty
Xbox Game Pass - Czym jest? Co oferuje? Jakie są warianty? Czym jest Ultimate? Jest wersja na PC? XGP na Androidzie? Cena, dostępność, ofertaTamer Adas | 3 maja 2020, 22:15

Abonament Xbox Game Pass od pewnego czasu jest obecny na rynku, przy okazji rozwijając się w imponujący sposób. Czym jest? Co oferuje? Jakie są warianty?

Microsoft w trakcie ósmej generacji konsol wykonał bezwzględnie najlepszy krok, ujawniając oraz udostępniając abonament Xbox Game Pass, dzięki czemu możemy się zapoznać z atrakcyjną dla graczy i twórców usługą abonamentową. Ten element okazał się świetnym krokiem, dzięki któremu będziemy się mogli cieszyć z lepszej sprzedaży konsol Xbox One oraz Xbox One X. Dość szybko oferta trafiła także na komputery osobiste, gdzie nabyć go możemy w wersji na komputery osobiste, przy czym tutaj odbyło się to w wersji beta. Microsoft zdecydował się także połączyć Game Passa wraz z wcześniejszą usługą Xbox Live Gold. Trochę się tego narobiło, prawda? W związku, z czym zdecydowaliśmy się uszeregować wszystko dla Was, ubierając to w formę poniższego wpisu.

 

Czym jest Xbox Game Pass?

Abonament Xbox Game Pass to dostęp do zmieniającej się biblioteki przeszło 100 gier początkowo na konsole Xbox One, a z czasem także na komputerach osobistych oraz niebawem także na Xbox X, najnowszej konsoli Giganta z Redmond. To wszystko możemy mieć do dyspozycji po jednej opłacie, funkcjonującej usłudze na wzór Neflixa, HBO GO czy Disney+.
 
Gdy mamy aktywny abonament możemy w każdej chwili pobrać dowolną grę, delektując się nią bez ograniczeń, dopóki jest ona obecna w ofercie. Ponadto gry produkowane przez Xbox Game Studios dostępne są w dniu premiery właśnie w XGP. Tego typu zaleta dostępna jest także przy wybranych tytułach zewnętrznych firm.
 

Xbox Game Pass na PC w wersji beta

Z czasem usługa trafiła także na komputery osobiste, gdzie Microsoft postanowił trochę mocniej rozszerzyć swoje usługi i infrastrukturę, dzięki której będziemy się mogli delektować coraz lepszą obsługą gier z poziomu wciąż nieszczęsnego Microsoft Store z dodatkiem w postaci Xbox Game Bar.
 
Z racji prowadzonych prac, firma zdecydowała się zaoferować tę usługę w atrakcyjnej cenie wynoszącej mniej więcej 50% ceny dostępnej na konsolach Xbox One.
 
Dlaczego warto wybrać Xbox Game Pass na PC? Odpowiedzi udzielamy w osobnej publikacji na naszych łamach!
 
xbox-game-pass-tekst

Xbox Game Pass Ultimate - Co to?

W pewnej chwili dział Xbox zdecydował się połączyć swoje dwie dotychczasowe usługi - Xbox Live Gold oraz Xbox Game Pass, które złożyły się na Xbox Game Pass Ultimate, który podjął także Game Passa także w wersji na komputery osobiste.

Dzięki Ultimate'owi możemy cieszyć się nie tylko ze wszystkich gier na obu platformach, ale także możemy cieszyć się gier z Game With Gold, dostępem do rywalizacji w sieci oraz dodatków, zniżek oraz bonusów bez dodatkowych opłat.

Xbox Game Pass Ultimate to: 

  • Xbox Game Pass,
  • Xbox Game Pass na PC,
  • Xbox Live Gold,
  • Games With Gold,
  • Dodatki specjalne.

Cena Xbox Game Pass. Dostępne warianty usługi.

Na konsoli za Xbox Game Pass zapłacimy 40 złotych miesięcznie, za Xbox Game Pass na PC zapłacimy 18,99 złotych (w ramach obowiązujących beta testów), natomiast za Xbox Game Pass Ultimate przyjdzie nam przeznaczyć 54,99 złotych. 

Microsoft bardzo często oferuje abonament w atrakcyjnych pakietach miesięcznych, dzięki czemu moglibyśmy nacieszyć się także sporą oszczędnością w dłuższej perspektywie czasu.

Warto pamiętać o tym, abyśmy mogli się cieszyć z krótkich okresów, przy czym należy pamiętać o tym, aby wyłączyć automatyczne się odnawianie.

Ile gier zawiera Xbox Game Pass?

Podstawowym celem Microsoftu było zapewnienie przeszło 100 gier dostępnych na obsługiwanych platformach, jednakże wraz ze współpracą z Electronic Arts, uzyskano poziom przeszło 160 tytułów (w przypadku Xbox Game Pass Ultimate). Obecnie nie podawane są konkretne liczby, oferta stale się zmienia, ale operuje właśnie na poziomie wspomnianych progów.

 

Dostępność abonamentu Xbox Game Pass

Abonament Xbox Game Pass jest dostępny na konsolach Xbox One, będzie dostępny w dniu premiery Xbox Series X i Xbox Series S. Usługa jest dostępna także na komputerach osobistych w wersji beta. Xbox Game Pass Ultimate jest już również dostępny.

Usługa trafiła także na urządzenia mobilne z systemem Android, gdzie możemy w wybranych państwach, w tym w Polsce, zapoznać się równolegle ze strumieniowej technologii grania w chmurze.

Xbox Game Pass zostanie połączony z Project xCloud

Podczas zapowiedzi inicjatywy Xbox 20/20 dowiedzieliśmy się także o tym, że korporacja ma w planach połączenie ze sobą abonamentu Xbox Game Pass wraz z usługą strumieniowania Project xCloud, przy czym szczegóły nie są nam jeszcze znane.

 
 

Xbox Game Pass z EA Play!

We wrześniu 2020 roku Electronic Arts i Microsoft poinformowały, że w ramach abonamentu Xbox Game Pass Ultimate będziemy mogli liczyć na dostęp do zasobów EA Play, dostępnymi w ramach bazowej oferty usługi EA. Oferta przeszło 100 gier przełożyła się zasadniczo na przeszło 160 produkcji, dostępnych bez konieczności zakupu dwóch osobnych usług.

 
 

Zapraszamy również tutaj: Jak przez Xbox Game Pass skorzystać z EA Play? - Mini poradnik, jak skorzystać z pełni Ultimate'a

Xbox Game Pass z Disney+!

Microsoft nie połączył wszystkich abonamentów, jednakże osoby, które zdecydują się na zakup Xbox Game Pass Ultimate będą mogły liczyć także na miesiąc dostępu do usługi strumieniowej Disney+ z wieloma produkcjami Disney'a!

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

123456
Tagi: xbox, cena, xbox, Microsoft, xbox,
Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners