Xbox Series S (Xbox S) - Kiedy? Za ile? Co oferuje? Data premiery, cena, podzespoły, wydajność, rozmiar, zamówienia przedpremierowe, gry

lubiegrac publicystyka Xbox Series S (Xbox S) - Kiedy? Za ile? Co oferuje? Data
Xbox Series S (Xbox S) - Kiedy? Za ile? Co oferuje? Data premiery, cena, podzespoły, wydajność, rozmiar, zamówienia przedpremierowe, gryTamer Adas | 10 września 2020, 01:50

W wyniku wycieków, zdecydowano się zapowiedzieć Xbox Series S, najnowszą konsolę Microsoftu towarzyszącą Xbox Series X. To najmniejsza konsola firmy!
 
Sieć jest bezlitosna, a najnowsze plotki spowodowały, że Microsoft zdecydował się wykonać krok do przodu, aby uniknąć wycieku wszystkich najważniejszych informacji dotyczących słabszej siostry Xbox Series X. W przypadku modelu oznaczonego literką "S" mamy mieć do czynienia ze słabszym wariantem, który ujęty ma być w najmniejszej w historii marki Xbox obudowie!

Mniejsza, biała konsola...

W przypadku nowej, słabszej konsoli możemy liczyć na wyraźnie mniejszy rozmiar, który wraz z atrakcyjną ceną ma być powodem przyciągającym uwagę graczy. Warto uwagę zwrócić także na fakt, że mamy w tym wypadku do czynienia z białą konsolą, dzięki której Series S wyraźnie się będzie prezentował w sklepach. Spore koło w kolorze czarnym w chwili obecnej budzi kontrowersje i zwyczajnie prezentuje się dość dziwnie pod wieloma względami.
 
xss_ogloszenie_2_

Rozmiar Xbox Series S

Słabsza, nowa konsola Microsoftu charakteryzuje się wyraźnie malutki rozmiarem, producent zapewnia, że jest to jego najmniejsza w historii konsola, charakteryzująca się następującym rozmiarem - 15,1 × 6,5 × 27,5 centymetrów oraz wagą wynoszącą jedynie 1,93 kilograma. Nawet na papierze całość wygląda na malutką, z resztą Phil Spencer ukazał nam sprzęt dużo wcześniej względem oficjalnej zapowiedzi, skutecznie kryjąc sprzęt... na półce z książkami!

Biały kontroler? Tak, potwierdził się!

Już jakiś czas temu w sieci pojawiały się grafiki prezentujące białego pada, który początkowo wielu uznało za pada do Xbox Series X, jednakże potem już obecna była jasna sugestia, że jest to propozycja skierowana bazowo do Xbox Series S. Tak się faktycznie stało, dzięki czemu możemy delektować się równie efektowną propozycją.
 

Czy Xbox Series S ma napęd na płyty?

Nie, Microsoft w przypadku tego urządzenia zdecydował się postawić na w pełni cyfrowe urządzenie mogące się pochwalić ładnym projektem wizualnym. Niestety w tym wypadku niemożliwe będzie chociażby pożyczanie czy dzielenie się grami.
 

Podzespoły Xbox Series S

  • Procesor: Ośmierodzeniony AMD Zen 2 CPU @ 3.6GHz 3.4 GHz/ SMT Enabled
  • Karta graficzna: AMD RDNA 2 GPU 20 CUs @ 1.565GHz
  • Moc karty graficznej: 4 teraflopy
  • Proces technologiczny: Autorski 7nm Enhanced SoC
  • Pamięć RAM: 10 GB (8GB @ 224GB/s i 2GB @ 56GB/s)
  • Pamięć: 512GB PCIe Gen 4 NVME SSD 2.3 GB/sec (dla plików nieskompresowanych) i 4.8GB/sec (dla plików skompresowanych)
  • Napęd: brak, konsola w pełni wspiera treści cyfrowe
  • Złącze: HDMI 2.1
  • Wsteczna kompatybilność: pełna

Jaka będzie wydajność Xbox S?

Zgodnie z zapewnieniami producenta mamy liczyć na rozgrywkę w optymalnym wariancie rozdzielczości 1440p przy odświeżaniu na poziomie 60 klatek na sekundę. Co ważne, ponoć sprzęt ma sobie radzić także ze 120 klatkami na sekundę.

Zalety Xbox Velocity Architecture w Xbox Series S

Microsoft oficjalnie zaprezentował na czym polegać będzie przewaga konsoli Xbox Series S, względem Xbox One S, w postaci znacznie niższych czasów ładowania czy możliwości błyskawicznego powrotu do rozgrywki w wybranym momencie.
 
 

Gry na Xbox Series S

Xbox zapewnia, że posiadacze konsol Series S będą mogli liczyć na pełen zestaw tytułów dostępnych także na Series X. Naszą listę gier na Xbox Series X, znajdziecie w osobnej publikacji.
 
Produkcje będzie dostępne do ogrania, jednakże tytuły będzie można ogrywać z niższą rozdzielczością oraz płynnością.
 
xss_ogloszenie_7_

Data premiery Xbox Series S

Konsola Xbox Series S zadebiutuje 10 listopada 2020 roku, równolegle z drugą, mocniejszą propozycją w postaci Xbox Series X.
 
 

Cena konsoli Xbox Series S

Microsoft zdecydował się wycenić Xbox Series S na 1349 złotych. Sprzęt będziemy mogli nabyć także w ramach specjalnej oferty abonamentowej Xbox All Access, która dostępna będzie za pośrednictwem sklepu Media Expert. Polska dzięki jej decyzji znalazła się w ekskluzywnym obecnie gronie 12 państw wspierających tę opcję!
 
Zgodnie z ofertą marketu za Xbox Series S w tym wariancie przyjdzie nam zapłacić 111 złotych miesięcznie przez 24 miesiące, a w przypadku Xbox Series X mowa jest o kwocie 148 złotych miesięcznie przez 24 miesiące.
 

Zamówienia przedpremierowe Xbox S

Zamówienia przedpremierowego wystartują już 22 września 2020 roku o godzinie 9:00.
 
 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

1234567
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners