Za ile Tencent zakupił Techland? W sieci pojawiła się spora kwota!

lubiegrac giełda Za ile Tencent zakupił Techland? W sieci pojawiła się spora kwota!
Za ile Tencent zakupił Techland? W sieci pojawiła się spora kwota!Tamer Adas | 12 stycznia 2024, 07:15

Jak duże pieniądze musiał wyłożyć chiński Tencent, aby skutecznie zakupić wrocławski Techland? W sieci pojawiła się spora kwota wskazująca na to, że była to największa tego typu transakcja w 2023 roku w Polsce!

Techland niespodziewanie został częścią Tencentu, który w zasadzie w jednej chwili zapisał się w historii całej branży gier, a być może i rynków w ogóle. Zgodnie z informacjami ujawnionymi przez serwis bankier.pl 24 lipca zatwierdzono przejęcie większości akcji, co miało kosztować korporację przeszło 6 miliarda złotych!

Autorzy między innymi Dead Island oraz Dying Light doczekali się zmiany, która jednocześnie stała się największym ruchem nawet po uwzględnieniu wszelkiej maści fuzji. Entain CEE na STS Holding musiało spożytkować prawie 4 miliardy, zatem rozmawiamy o sporej pozycji pomiędzy obiema przejęciami.

Przeczytaj też:

 

Chińska korporacja udowadnia, jak wysoko ceni i wycenia polskie przedsiębiorstwo, które dalej będzie prowadził Paweł Marchewka, tym razem w roli prezesa firmy.

Techland znajdzie się ponownie na radarze, gdyż zapewne tym razem międzynarodowe oczekiwania będą większe, o ile w Polsce już można było odczuć pewne niezadowolenie, o tyle po takim wzmocnieniu z pewnością wiele osób oczekiwać będzie bezwzględnego i jednoznacznego sukcesu kolejnych gier.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Przejecia-Techlandu-i-STS-u-najwiekszymi-transakcjami-Optymistyczne-prognozy-na-2024-rok-8675816.html

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners