Zalman: Jakiego chłodzenia potrzebuję i jak mądrze dokonać zakupu?

lubiegrac news Zalman: Jakiego chłodzenia potrzebuję i jak mądrze dokonać zakupu?
Zalman: Jakiego chłodzenia potrzebuję i jak mądrze dokonać zakupu?Tamer Adas | 27 czerwca 2017, 08:05

Zalman ma w swojej ofercie wiele unikatowych urządzeń, które najlepiej spisują się w określonych warunkach. Producent doradza jak dokonać mądrego zakupu.
 
Zacznijmy najpierw od wyjaśnienia jednej kwestii - dlaczego moje bazowe chłodzenie dodane przez Intela i AMD miałby sobie niby nie radzić? Otóż sprzęt ten kierowany jest dla osób wykorzystujących procesor jedynie do pracy biurowej w związku z czym jego użycie rzadko kiedy osiąga maksymalny poziom. Z czasem nawet przy takim wykorzystywaniu następuje pewien problem - zużycie daje im się szybko we znaki i doprowadza do znacznego zwiększenia się poziomu hałasu oraz zmniejszenia wydajności
 
Nowoczesne chłodzenia mają na celu utrzymanie wysokiej pracy, a co za tym idzie wysokiej wydajności przy niskim poziomie głośności. Rzecz jasna niską temperaturę można wykorzystać chociażby do polepszenia wydajności procesora za sprawą overclockingu. Z resztą obecnie już nie tylko osiągi, ale także design staje się istotny i choćby z tego powodu warto zastanowić się nad zmianą. 
 
Pomimo, że obecnie w dużej mierze wagę przykłada się do miedzianych elementów, które lepiej oddają ciepło wciąż nie brakuje rozwiązań aluminiowych, takich jak Zalman CNP S80F. Jeżeli wybierzemy takie urządzenie to możemy być spokojni o nasz procesor i3 oraz i5, gdyż nie jest to w zasadzie wyzwanie dla tego modelu. 
 
Jeśli mamy jakiś mocniejszy model to warto zainwestować w coś opierającego się na pipe-heatach i aluminiowych żebrach, gdyż dzięki nim z pewnością wiele ciepła zostanie oddane. Rzecz jasna nie możemy zapominać o wentylatorach, które na wydajności zyskują wraz ze wzrostem rozmiaru stają się coraz bardziej wydajne. Zalman CNS7X LED+ to doskonały wybór w takim wypadku.
 
Samodzielne chłodzenie pasywne jest mało wydajne, choć doskonale spisuje się w kwestii hałasu, w związku z czym to najlepszy wybór do biura gdzie nie potrzebujemy wielkiej wydajności, a zarazem ciepły wydzielane jest małe. Gdybyśmy dodali do tego wentylator to otrzymujemy najlepsze połączenie, jednakże ciecz to wciąż rozwiązanie dla najbardziej hardcore'owych użytkowników. 
 
Producent w tym wszystkim zapewnia, że oferuje naprawdę zróżnicowaną ofertę, gdyż modele są kompatybilne ze wszystkimi modelami Intela i AMD. Rzecz jasna będziemy musieli zweryfikować co pasuje z czym, jednakże długi cykl żywotności i współpracy pozwala rozważać zakup tego typu sprzętu na kilka dobrych lat. 
 
Przy wyborze istotnym elementem jest również rozmiar, tak wiemy, że to coś oczywistego jednakże w szale zakupowym łatwo zapomnieć o czymś tak oczywistym. Spore radiatory i heat-pipe'y znacząco zwiększają rozmiar chłodzenia, a przez to możemy mieć problem z zamknięciem wszystkiego w małych obudowach. 
 
Na koniec zostało TDP (Thermal Design Power) określające max. wydzielane ciepło przez procesor. Ten wskaźnik najlepiej by był wyższy niż TDP procesora, gdyż w ten sposób będziemy mieli pewność odnośnie jego wytrzymałości. A nie oszukujmy się, nikt nie chce mieć przegrzanego sprzętu, gdyż każdy z nas wie do czego to może doprowadzić...

ogolny

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja Prasowa

12345
Komentarze [1]:
avatar Mariusz
dodano: 2017-07-27 18:43:49

Często podzespoły są nieprawidłowo dobrane i nie osiągają maksymalnych możliwość.

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners