Zwiastun Forspoken zawierał przeinaczone słowa dziennikarzy? Sprawdzono oryginalne artykuły o grze

lubiegrac news Zwiastun Forspoken zawierał przeinaczone słowa dziennikarzy
Zwiastun Forspoken zawierał przeinaczone słowa dziennikarzy? Sprawdzono oryginalne artykuły o grzeMaciej Gaffke | 24 stycznia 2023, 12:00

Zwiastun Forspoken, który ukazał się kilka dni temu, zawierał sporo chwalących cytatów. Jak się okazuje, wiele z nich to wyrwane z kontekstu słowa. Udowodnił to jeden z użytkowników TikToka. Materiał trafił również do innych mediów społecznościowych.

Forspoken debiutuje właśnie dzisiaj, ale gra popsuła sobie opinię już kilka dni wcześniej. Stało się to za sprawą zwiastuna, który wypełniony był przeinaczonymi cytatami składającymi się z jednego lub dwóch słów. Użytkownik TikTota, Derek Lieu, postanowił sprawdzić źródła tych pochwał.

Zapoznaj się także z: Wczoraj wyruszyła najnowsza wyprzedaż Festiwal Budowania Baz na platformie Steam 2023!

Okazało się, że wiele z nich jest wyrwanych z kontekstu. Przykładowo – cytowane słowo „piękna" w źródle (Distractify) nie chwali całej produkcji. Pełne zdanie brzmi: „produkcja ma potencjał do bycia piękną historią". Square Enix zatem zmanipulowało tę wypowiedź, aby bardziej wypromować Forspoken.

Innym przykładem jest cytat „Imponujące" z Game Informera. W oryginalne napisano jednak, że „umiejętności Frey są imponujące". Widać więc wyraźnie, że Square Enix nie było uczciwe w zapowiedzi Forspoken.

Po opublikowaniu filmu przez Dereka, informacja o przeinaczeniu zamieszczonych w zwiastunie opinii szybko rozeszła się wśród społeczności. Aktualnie materiał promocyjny produkcji ma niecałe 5 tysięcy ocen, z czego ponad połowa jest negatywna. Zobaczymy, jak wpłynie to na samą grę. 

Forspoken debiutuje 24 stycznia 2023 roku. Gra jest dostępna na komputery osobiste oraz PlayStation 5.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://kotaku.com/forspoken-reviews-square-enix-trailer-tiktok-lies-1850018495

Gra: Forspoken
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners