Legenda:

Blackwood Crossing, to przygodowa gra stworzona przez niezależne studio deweloperskiego PeperSeven, powstałe z byłych pracowników Black Rock Studio. Jest to  gra nastawiona na fabułę i wzbudzanie w graczach wszelakich emocji.

Wcielamy się w niej w dwójkę osieroconego rodzeństwa, dorastającą rudowłosą Scarlett i jej sporo młodszego brata, Finna. Z powodu życiowych zawirowań i z pewnością różnicy wieku, dzieciaki oddalają się od siebie. W pociągu, który okaże się być magiczny, spotykają równie magiczną, tajemniczą postać chłopca/królika. Podróż zbliży ich ponownie do siebie i odbuduje przerwaną, emocjonalną więź.

Gra nie jest klasycznym point and clickiem. Obsługujemy ją za pomocą klawiszy WSAD. Nieliczne przedmioty trafiają do niewidocznego graczom ekwipunku, który otwierany jest za pomocą przycisków strzałek. Moce Scarlett, którą jedynie sterujemy, aktywujemy za pomocą przycisków Q i E

Blackwood Crossing jest grą łatwą. Poradnik, który właśnie przeglądasz pomoże Ci jednak przejść grę w razie jakiś problemów. Istotne dla rozgrywki elementy zostały odpowiednio zaznaczone:

- zbierane przedmioty - pogrubienie, kolor czerwony;

- łączenie dialogów między postaciami -  pogrubienie, kolor zielony;

- zagadki - pogrubienie