Reklama!
Legenda:
FoxTail, to przygodowa gra epizodyczna, która ofiarowywana jest graczom w rozdziałach. Ta pikselowa gra w stylu retro stworzona jest 
przez Gingertips Game Studio i obecnie dostępne są dwa epizody, które zakupicie na GOG.com i Steam.
 
Przygodówka opowiada historię młodej lisicy o imieniu Leah, która po dłuższym okresie nie widzenia się z babcią, zostaje do niej zaproszona na wakacje, co jest nie tylko przypomnieniem beztroskiego dzieciństwa, ale i ukochanego dziadka, który odszedł jakiś czas temu. Niestety wesołe wakacje zostają przerwane przez pogorszenie się zdrowia babuni, która pilnie potrzebuje leku. Jego najważniejszym składnikiem jest grzyb zwany Lisogonem, który musi zdobyć. Dziewczyna rusza zatem w podróż, która ma być ratunkiem dla ukochanej babci, zwiedzając wiele miejsc i przeżywając mnóstwo przygód, zapoczątkowanych w dwóch dostępnych teraz epizodach.
 
FoxTail - wrażenia z pierwszego rozdziału gry
 
Foxtail - wrażenia z drugiego epizodu gry
 
Foxtail jest klasyczną przygodówką skupioną na tradycyjnych rozwiązaniach przygodowych czyli eksploracji, rozmowach, zagadkach przedmiotowych i logicznych. Jest także grą, którą można przejść na różne sposoby, wykonując pewne czynności w nieco inny sposób, co owocuje innym zakończeniem rozdziału. 
 
FoxTail to gra, która dalej jest tworzona, więc pewne jej elementy mogę ulegać drobnym zmianom. Poradnik, w którym aktualnie się znajdujesz zawiera różne możliwości jej przejścia, opisując wszystkie czynności jakie wykonać musi Leah, zarówno słowem, jak i obrazem w formie screenów. Uwagi, które znajdziesz w poradniku, nie tylko pozwolą Ci lepiej zrozumieć rozgrywkę, ale i wyjaśniają dogłębniej pewne czynności, jakimi różni się rozgrywka, znajdziesz je w tekście poradnika. 
 
Istotne elementy zostały w poradniku odpowiednio zaznaczone:
 
- zebrane przedmioty - pogrubienie, kolor czerwony;
- uwagi - kursywa;
- zagadki - pogrubienie
- informacje - kolor zielony 
- różnice w zakończeniu - WIELKA LITERA 
 
Miłej zabawy! 
Reklama!