The Uncertain: Episode 1: The Last Quiet Day

Autor: agusia16

Grę rozpoczyna animacja, w ktorej nasz bohater, jakim jest robot inżynieryjny RT dociera do domu, w którym mieszka, a który był kiedyś przebywali ludzie. 

Animacja

Pierwszym zadaniem jakim musi się podjąć gracz wcielający się w robota, to znalezienie drugiej baterii. W grze wiele przedmiotów możemy obejrzeć, ale tylko niektóre z nich zabieramy. Poradnik zawiera jedynie elementy niezbędne do ukończenia gry.

.Zadanie: Włącz radio.

Zanim cokolwiek zrobimy, zabieramy dysk z danymi leżący na skrzynce z prawej strony. Podchodzimy do komody, ma której stoi radio, w którym brakuje baterii, po czym wędrujemy do kuchni . Tam też na stoliku znajdziemy poszukiwaną przez nas baterię

 The_Uncertain_epizod_1_2.jpg

Wracamy z powrotem, podchodzimy do komody, podnosimy radio, klikamy na ikonę z lewej strony, a RT obróci odbiornik radiowy. Otwieramy pokrywę  - miejsce na baterie, klikamy na to miejsce, by robot włożył do środka baterie, zamykamy pokrywę. Pozostaje nam teraz włączenie radia i ustawienie go. W tym celu obracamy radio, klikając tym razem z prawej strony i wciskamy przycisk na górze, by włączyć radio. Przesuwamy suwak z boku z prawej, a potem regulujemy częstotliwość za pomocą przycisku na dole z prawej, tak by ustawić odpowiednie fale radiowe. Aby dostroić radio klikamy na klawisze A i D. 

 The_Uncertain_epizod_1_3.jpg

Wysłuchujemy wiadomości w radiu, po czym podchodzimy do komputera, konsoli.

.Zadanie: Odbierz połączenie.

Klikamy zatem na ikonę "dymka" i odbieramy połączenie.

Rozmawiamy z robotem budowlanym, który zamówił przecinak plazmowy.

W rozmowie wybieramy dowolną opcję dialogową. Po zakończeniu rozmowy, używamy na konsoli uszkodzonego dysku z danymi i czytamy dostępne pliki. 

.Zadanie: Ukończ przecinak plazmowy.

Wracamy do kuchni i klikamy na urządzenie stojące na stoliku. 

 The_Uncertain_epizod_1_4.jpg

Czeka nas zadanie, które musimy wykonać w odpowiednim czasie. Naszym zadaniem jest dobranie ikon parami, tak by tworzyły całość. Zadanie jest losowe, różne dla różnych gier. Każde poprawne połączenie wydłuża nam troszkę czas. 

 The_Uncertain_epizod_1_5.jpg

Gdy wykonamy zadanie przecinak plazmowy będzie już gotowy. 

W między czasie naszemu robotowi zaczyna spadać poziom baterii, którą musi naładować w stacji dokującej.

Podchodzimy zatem do owej stacji znajdującej się w pokoju. Niestety okaże się, że brakuje zasilania, które musimy przywrócić za pomocą tablicy rozdzielczej. Podchodzimy zatem do skrzynki z bezpiecznikami, otwieramy ją a pojawi się kolejne zadanie. 

.Zadanie: Pozbądź się nadmiaru energii w obu źródłach.

Nadmierny poziom energii oznaczony jest kolorem żółtym. Przesuwając suwaki w odpowiedni sposób na prawą i lewą stronę regulujemy poziom energii. 

The_Uncertain_epizod_1_6.jpg 

Po wykonaniu zadania udajemy się do stacji dokującej, klikamy ikonę ręki, by RT naładował baterie.

Animacja

Oglądamy scenkę, w której przed domem rozbija się statek powietrzny.

Idziemy w jego kierunku przecinamy jego blachę za pomocą przecinaka plazmowego, używając w tym celu strzałek w górę, w lewo, w dół, w prawo i w górę, a RT wejdzie do środka. 

Spoglądamy na robota leżącego na podłodze, uszkodzonego wskutek wypadku.

.Zadanie: Znajdź sposób na włączenie robota.

Klikamy zatem na robota, ale nie jesteśmy w stanie mu teraz pomóc. Udajemy się zatem w stronę wyjścia ze statku i otwieramy drzwi prowadzące do magazynu (lewa strona) i zabieramy znajdujące się tu przewody

 The_Uncertain_epizod_1_7.jpg

Wracamy do robota ale nie klikamy na niego, tylko przechodzimy dalej w lewą stronę. Tu przy skrzynkach znajdziemy akumulator, który zabieramy. Jest w nim jeszcze trochę energii. 

 The_Uncertain_epizod_1_8.jpg

Wracamy do robota, na którym używamy akumulatora, po czym otwieramy pokrywę robota, w akumulatorze instalujemy kable, jeden z prawej, drugi z lewej strony, a następnie umieszczamy je w otwartej pokrywie robota, klikając dwa razy.

Robot przemówi, poda nam kod, który składać się ma z czterech cyfr, ale jednej z niej zabraknie, bowiem robot ponownie przestanie działać.

Kod jest losowy dla każdej gry. W moim przypadku brzmiał 652.....

 The_Uncertain_epizod_1_9.jpg

Wchodzimy na górę po schodach, siadamy przy komputerze pokładowym, gdzie klikamy po kolei na wszystkie dostępne opcje:

- diagnostyka;

Strona: «12345»
Legenda:
The Uncertain,  epizodyczna, przygodowa, niezależna gra studia ComonGames, rozgrywająca się w post - apokaliptycznym świecie, w uniwersum science - fiction.
 
W projekcie przenosimy się do świata, w którym rządzi logika, a zasady to jedynie zbiór zer i jedynek. Większość pojęć już nie istnieje, a niektóre z nich nabrały zupełnie innego znaczenia. Na szczęście racjonalnie myśląca istota, bez względu na to, czy jest człowiekiem, czy robotem, zawsze ma jakiś wybór.
 
W pierwszym odcinku The Uncertain, noszącym podtytuł: The Last Quiet Day, wcielamy się w robota, zafascynowanego dawno wymarłym gatunkiem ludzkim, wyniszczonym przez trwającą wiele lat wojnę. Robot inżynieryjny RT-217NP, eksplorując kolejne lokacje, zbierając wskazówki, wykorzystując swoje umiejętności i rozwiązując zagadki, postara się poznać prawdę o człowieku.
 
Grę obsługujemy za pomocą klawiszy WSAD i myszy, rozmawiamy, rozwiązujemy zagadki i zbieramy przedmioty, które trafiają do ekwipunku, a potem od razu używane. 
 
Poradnik zawiera tylko elementy niezbędne do ukończenia gry. Ważne szczegóły zostały w nim odpowiednio zaznaczone:
 
- przedmioty, które zbieramy podczas rozgrywki oznaczone są kolorem czerwonym;
 
 - ważne informacje zostały w poradniku pogrubione;
 
- zadanie do wykonania - pogrubienie, kolor niebieski;
 
- wątek fabularny - kursywa 
Wymieniaj punkty na nagrody