Reklama!
Legenda:
Tony Tough and the Night of Roasted Moths, polski tytuł - Tony Tough i Noc Pieczonych Ściem to gra stworzona przez niezależne studio Prograph Research, mające na swoim koncie także Tony Tough 2: A Rake's Progress.
 
W tej zabawnej przygodówce w stylu "wskaż i kliknij" wcielamy się w niewielkiego wzrostem detektywa Tony'ego Tougha, który próbuje rozwikłać zagadkowe porwanie jego ukochanego, różowego psa. Wplątany w intrygę trafia do Parku Hallowen. Pierwszym twoim zadaniem jest wybranie opcji zabawy, albo łatwej, albo trudnej. Potem pozostaje tylko zacząć grę.
 
Gra oferuje dość pokręcone zagadki, mnóstwo zadań przedmiotowych i sporą dawkę nieco cynicznego humoru. Wszystko w uroczej, rysunkowej i niezwykle kolorowej formie graficznej.
 
Zanim zaczniemy grę, słów kilka o sterowaniu. Różni się ono znacznie od tego do czego przyzwyczaiły nas gry. Aby zlecić Tony'emu, to co ma zrobić, kliknij PPM i trzymając go, najedź na jedną z czterech opcji, tj: "obejrzyj", "użyj", "porozmawiaj", "podnieś", po czym puść klawisz myszy, a detektyw zrobi co mu karzesz. Dana opcja musi się zaświecić na różowo.
 
Poradnik/solucja, w której się znajdujesz prezentuje sposób przejścia gry, krok po kroku. Szczególnie ważne elementy zostały w nim odpowiednio oznaczone:
 
- zbierane przedmioty - pogrubienie, kolor czerwony;
- zagadki i zadania przedmiotowe - pogrubienie;
- warstwa fabularna - kursywa
 
Miłej gry! 
Reklama!