dodano: 2020-02-21 14:00:02

Dwie wielkie marki rezygnują z obecności na konferencji GDC 2020!

Dwie wielkie marki rezygnują z obecności na konferencji GDC 2020!
14°
0

Konferencja GDC 2020 odbędzie się już niebawem, tymczasem swoją NIE obecność zgłosiły dwie bardzo duże firmy z branży gier i wokół niej. Kto zrezygnował?
 
PlayStation oraz Facebook ogłosiły, że nie pojawią się na największej konferencji twórców gier na całym świecie, co stanowi kolejną sytuację dla Japońskiej korporacji po MWC 2020 w Barcelonie.
 
Powodem takiej a nie innej sytuacji jest koronawirus, z którym w dalszym ciągu lekarzy na całym świecie sobie nie poradzili, w związku z czym wiele korporacji i spółek stara się unikać sytuacji, w których może pojawić się większe ryzyko zarażenia.
 
Taka a nie inna sytuacja sprawia, że nie mamy co się spodziewać wieści czy ogłoszeń związanych z PlayStation 5 czy nowymi informacjami dotyczącymi firmy Oculus i ich działań w segmencie wirtualnej rzeczywistości.
 
Firmy będą się starały w inny sposób porozumiewać się ze współpracownikami oraz graczami, w końcu Sony Interactive Entertainment nie przyjdzie także na PAX East 2020.
 
W chwili obecnej doczekaliśmy się potwierdzenia, że Oculus będzie starał się intensywnie dzielić istotnymi wiadomościami, natomiast nie wiemy jak i gdzie będzie można uzyskać informacje odnoszące się do The Last of Us Part II, które w Stanach Zjednoczonych miało być dostępne w formie grywalnego dema.
 
GDC 2020 przed nami, ale konferencja już gwarantuje ciekawe informacje
 
Sytuacja w Chinach zwiększyła poziom bezpieczeństwa co można w pełni zrozumieć, niemniej to pokazuje także jak świat stara się reagować na potencjalne niebezpieczeństwo i jak lokalne zdarzenia zyskują w ostatnich latach na znaczeniu.
 
[Komentarz redaktora] Branża gier coraz bardziej wrażliwa staje się na wydarzenia w światowej gospodarce, co zaczyna mieć swoje zalety oraz wady. Te drugie ostatnimi czasy zwiększają swoją ilość i natężenie, a co za tym idzie przyszła generacja konsol może się okazać odmienna względem poprzedniej na kilku poziomach.
 
Konferencja Game Developers Conference 2020 (GDC 2020) odbędzie się od 16 do 20 marca 2020 roku w San Francisco w Stanach Zjednoczonych.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


źródło: gamesindustry.biz/articles/2020-02-20-playstation-and-facebook-cancel-gdc-appearances-citing-coronavirus-concerns

Komentarze (0):
Reklama