dodano: 2021-08-05 16:35:01

Sony dobrze zabezpieczyło się przed brakami - 22 miliony chipów zabezpieczone dla PlayStation 5

Gra:
Sony dobrze zabezpieczyło się przed brakami - 22 miliony chipów zabezpieczone dla PlayStation 5
14°
0

Sony zabezpieczyło 22 milionów chipów AMD dla konsol PlayStation co pozwoli wyrobić się z zamówieniami na 2021 rok. To dobre wieści, jednak przyszły, 2022 rok, wciąż może być ciężki dla japońskiego producenta, gdyż w dobie kryzysu popyt na konsole nie maleje.

Jak wynika z raportu finansowego Sony opracowanego przez Dyrektora Finansowego, Hiroki Totoki, firma zabezpieczyła 22 miliony półprzewodników AMD dla konsol PlayStation 5. Takie działanie pozwoli firmie na wyrobienie się w terminie (do końca tego roku) z wysyłką konsol w tej właśnie ilości.

Biorąc pod uwagę obecne okoliczności, jest to nie lada osiągnięcie, że Sony dało radę pozyskać aż taką ilość chipów. Spekuluje się, że AMD mogło nadać priorytet produkcji układów konsolowych nad własnymi procesorami, a zwłaszcza kartami graficznymi opartymi na RDNA 2. To wyjaśniałoby, dlaczego NVIDIA była w stanie całkowicie zdominować AMD pod względem udziału w rynku GPU przez cały rok.

Zobacz także: Letnia Wyprzedaż w PlayStation Store 21 trwa dalej, oferując jeszcze większą porcję przecenionych gier

Pomimo tych dobrych wieści Sony poinformowało, że przewiduje kłopoty z uzupełnieniem asortymentu PS5 na 2022 rok, gdyż popyt na konsole jest ogromny.

Niemniej jednak są to wciąż dobre wiadomości i może wniosą nieco optymizmu na przyszły rok.


źródło: https://www.tomshardware.com/news/sony-secures-22-million-chips-ps5

Komentarze (0):
Reklama
Reklama