dodano: 2021-04-08 10:00:01

Apple VR: nowy zestaw słuchawkowy może zmienić Twoje palce w kontrolery holograficzne

Apple VR: nowy zestaw słuchawkowy może zmienić Twoje palce w kontrolery holograficzne
13°
0

Apple uzyskał patent dotyczący modelowania palców w 3D do rozpoznawania gestów w powietrzu - co sugeruje, że może to być funkcja nadchodzącego zestawu słuchawkowego Apple VR. Pomimo, że prace znajdują się na wczesnym etapie, wyniki mogą być dostępne już w przyszłym roku.

Patent, opublikowany przez Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych, szczegółowo opisuje system zdolny do generowania modelu 3D palców, który ma być używany do nawigacji w środowiskach wirtualnych.

Patent odnosi się zarówno do gestów palców, jak i wizualnego wykrywania dotyku, z obrazami postaci przedstawiającymi sposób działania systemu.

diagram 

Na przykład na powyższym obrazku diagram ilustruje potencjalną konfigurację systemu do generowania modelu 3D opuszki palca przy użyciu kombinacji kamer i czujników głębokości. Towarzyszący tekst odnosi się również do algorytmów opartych na wyrównaniu konturów, które można wykorzystać do śledzenia dłoni.

Chociaż to podejście do śledzenia palców może być nowe, rzeczywisty rezultat jest jednak podobny do oprogramowania śledzącego, które znamy z istniejących zestawach VR, takich jak Oculus Quest 2.

Zobacz także:  The Wild Case, klimatyczna przygodówka z tajemnicą w tle zadebiutowała na Steam. Jest też dostępna w wersji demonstracyjnej

Oczywiście te opatentowane przez Apple systemy prawdopodobnie znajdują się na wczesnym etapie rozwoju, ale mimo to oferują ekscytujące spojrzenie na to, czego można się spodziewać po inauguracyjnym zestawie słuchawkowym VR firmy - kiedy tylko się pojawi.

Jeśli chodzi o dalsze szczegóły dotyczące flagowego projektu VR firmy Apple, to w tej chwili jest to mieszanka domysłów i mniej lub bardziej uzasadnionych plotek.

Pojawiały się głosy dotyczące możliwych podwójnych wyświetlaczy 8K, oprogramowania do śledzenia wzroku i czujników skanujących LiDAR w zestawie słuchawkowym, a także kontrolerów dotykowych, które mogłyby służyć jako uzupełnienie opisanego powyżej oprogramowania do modelowania 3D.

Zobacz także: PlayStation Trophy Challenge właśnie wystartowało! Co czeka posiadaczy PlayStation 4 i PlayStation 5?

Usłyszeliśmy też mniej ekscytujące plotki dotyczące ceny zestawu słuchawkowego VR firmy Apple. Chociaż oficjalna liczba oczywiście nie została jeszcze potwierdzona, według raportu The Information urządzenie wyceniono na oszałamiające 3000 dolarów, co w przeliczeniu na złotego daje kwotę 11500.

To liczba potwierdzona przez źródła Bloomberga, które twierdzą, że Apple spodziewa się, że gogle VR będą sprzedawać mniej więcej jedną sztukę w sklepie dziennie.

Warto zauważyć, że ta technologia odnosi się do rzekomego projektu zestawu słuchawkowego VR firmy Apple, a nie do okularów AR, i dlatego potwierdzają się informacje z różnych źródeł, że zestaw słuchawkowy może pojawić się już w 2022 roku.


źródło: https://www.techradar.com/news/apple-vr-headset-could-turn-your-fingers-into-holographic-controllers

Komentarze (0):
Reklama
Reklama