dodano: 2021-03-02 08:00:02

Co nam w duszy gra laureatem tegorocznej gali Złotych Globów. Premiera animacji w kinach już 5 marca

Co nam w duszy gra laureatem tegorocznej gali Złotych Globów. Premiera animacji w kinach już 5 marca
14°
0

Co nam w duszy gra, najnowsza produkcja Disney i Pixar laureatem tegorocznej gali Złotych Globów. Premiera urokliwej animacji w kinach już 5 marca. 

Co nam w duszy gra, kolejna animacja od Disney i Pixar już zachwyca. Film animowany został laureatem tegorocznej gali Złotych Globów. Co wiemy o najnowszej produkcji animowanej?

Czytaj również: Piosenka Kuby Bandacha i Aleksandry Kwaśniewskiej w najnowszej animacji Disney i Pixar, Co nam w duszy gra

Co nam w duszy gra - opis animacji

O najnowszej animacji Disney i Pixar mieliśmy okazję już Wam wspominać. Przypominamy tylko, że bohaterem opowieści jest muzyk, nauczyciel muzyki w jednym z gimnazjum w Nowym Jorki, Joe Gardner. Jego marzeniem jest bycie muzykiem jazzowej.

Co nam w duszy gra 1 

Pewnego dnia jego marzenie się spełnia. Dostaje propozycję pracy w klubie jazzowym. Problem w tym, że dopada go pech. Wpada do kanału i umiera. Budzi się w krainie zwanej Przedświatem. Miejsce to jest siedliskiem dusz, która uczą się bycia ludźmi.

Zdeterminowany, by powrócić na ziemię i ponownie zostać człowiekiem, Joe brata się z duszą 22. Problem w tym, że nie ma ona pojęcia o tym co znaczy być człowiekiem. Joe będzie więc musiał jej pokazać co znaczy być człowiekiem i dlaczego warto nim być.

Co nam w duszy gra - nagrodzona animacja

Film animowany Co nam w duszy gra swoją premierę w polskich kinach będzie mieć za kilka dni, a już możemy Was poinformować, że produkcja już została wyróżniona.

Czytaj również: Soul (Co w duszy gra), animacja Pixar i Disney na kolejnym zwiastunie

Disney i Pixar ogłosili iż Co nam w duszy gra zostało laureatem tegorocznej gali Złotych Globów w dwóch kategoriach: Najlepszy film animowany i Najlepsza muzyka.

Od tego się zaczęło. To właśnie ten moment, kiedy nagle zakochałem się w jazzie. Posłuchaj tylko. Muzyka jest jak przynęta, na którą łowisz swoją duszę - Joe Gardner, „Co w duszy gra” 

Co nam w duszy gra - najlepszy film animowany  

Ważny element w animacji stanowi muzyka i jazz, który króluje w Nowym Jorku, w którym rozgrywa się akcja filmu. Animacja powstała zrealizowana na zasadzie kontrastu między zabieganym Nowym Jorkiem a wymyśloną krainą zwaną Przedświaty. Film zainspirowany jest twórczością angielskiego artysty i satyryka Ronalda Searle oraz sposobem animacji, który był zastosowany w disneyowskich 101 dalmatyńczykach z roku 1961. 

Czytaj również: Luca, kolejnym filmem animowanym od Disney i Pixar. Zobaczcie jak prezentuje się zwiastun tej letniej przygody

Searle i 101 dalmatyńczyków wpłynęły na wygląd i efekt Co w duszy gra w niemal każdym aspekcie – od niedoskonałego kształtu budynków, mebli i rekwizytów, po liczbę fałd ubrań postaci. W zakresie animacji wpływy Searle'a widoczne są w wyrazistych i bezpośrednich pozach na tle czystych kompozycji, które prowadzą oko widza poprzez scenę. Studiując 101 dalmatyńczyków przekonaliśmy się, jak istotne jest eksponowanie w danej chwili tylko jednego kluczowego elementu gry postaci. Ułatwia to odbiór najważniejszych scen - mówi kierownik animacji Jude Brownbill

Co nam w duszy gra - najlepszy 

Jazz to istotny aspekt „Co w duszy gra". Nagrano wiele godzin materiałów referencyjnych nagranych na fortepianie, saksofonie, kontrabasie i perkusji.

Producentka Dana Murray mówi:  - Wrażenie autentyczności gry Joego na fortepianie i Dorothei na saksofonie to jeden z najważniejszych punktów występu. Oglądając to można zatracić się w muzyce – a przecież o to głównie chodzi.

Czytaj również: Coco - recenzja animacji Pixara

 Za muzykę w filmie Co w duszy gra« odpowiadają Trent Reznor i Atticus Ross z Nine Inch Nails

Jest taka eteryczna. Ten kontrast jest niezwykle ciekawy. I jest to w przypadku Pixara wybór bardzo nietypowy. Nigdy wcześniej tego nie robiliśmy. To połączenie niezwykle mi się podoba". Według Doctera, ten film potrzebował właśnie niecodziennego podejścia, jakie reprezentują Reznor i Ross. „Chcieliśmy, żeby pod względem muzycznym ten film nie przypominał żadnej innej produkcji Pixara", wyjaśnia reżyser. „Współpraca z Trentem i Atticusem była niezwykle ciekawa, bo wiedzieliśmy, że pójdzie w zupełnie nieznanym dla nas kierunku. Ich wyjątkowe podejście do brzmienia i kreatywne myślenie było niesłychanie inspirujące - mówi dalej Murray.

Co nam w duszy gra - polska wersja językowa, w tym muzyka

W najnowszej animacji Disney i Pixar usłyszymy m.in. piosenkę „Miłość", którą śpiewa Igor Herbut. Za to na napisach końcowych będziemy mogli usłyszeć piosenkę „Liczy się tylko to", Kuby Badacha i Aleksandry Kwaśniewskiej. Kuba Badach skomponował muzykę oraz zaśpiewał piosenkę, do której tekst napisała Aleksandra Kwaśniewska.

Film dostępny jest oczywiście w pełnej polskiej wersji językowej. W roli Joe'go Gardnera usłyszymy Tomasza Kota, zaś w roli duszy 22 Joannę Koroniewską

Co nam w duszy gra 2 

Poza tym w animacji biorą udział: Paweł Domagała, Anna Ułas, Kinga Ilgner, Krzysztof Dracz, Olga Sawicka, Igor Kwiatkowski, Robert Amirian, Danuta Błażejczyk, Blanka Kot, Anna Korcz, Krzysztof Zalewski, Mirian Aleksandrowicz, Jacek Fedorowicz, Ewa Konstancja Bułhak, Marta Markowicz, Jakub Szydłowski, Agata Pruchniewska, Dominika Łakomska, Elżbieta Gaertner, Anna Sroka-Hryń, Wiktoria Gorodeckaja, Laura Bresza, Elisapie Issac, Dariusz Odija, Wojciech Mann, Hieronim Wrona, Piotr "Kedzior" Kedzierski, Marek Niedźwiecki, Krzysztof "Jankes" Jankowski. 

Polska premiera animacji Co nam w duszy gra 5 marca 2021 roku. 


źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):
Reklama
Reklama