dodano: 2019-10-16 08:00:08

Jak rozmawiać ze zwierzętami? Czyli Doktor Dolittle na zwiastunie

Autor: agusia16
Jak rozmawiać ze zwierzętami? Czyli Doktor Dolittle na zwiastunie
20°
0

Najbardziej rozpoznawalny doktor, obdarzony zdolnością rozmowy ze zwierzętami, powraca w przygodowej produkcji familijnej, Doktor Dolittle. Jest zwiastun!
 
Doktor Dolittle to bohater znanych książek dla dzieci, o takim samym tytule. Postać ta kilka razy była już wykorzystywana na wielkim ekranie. W jego rolę wcielili się między Rex Harrison czy Eddie Murphy. Tym razem najbardziej znanym doktorem od zwierząt, rozumiejącym ich mowę został Robert Downey Jr, który ma na swoim koncie wiele aktorskich ról, ale chyba najbardziej rozpoznawalny jest z roli Sherlocka Holmesa czy Iron Mana
 
Irlandczyk Martina Scorsese z oficjalnym zwiastunem na Netflixie
 
Bohaterem tego familijnego, pełnego przygód filmu jest, jak już wspomniałam doktor i weterynarz John Dolittle, pracujący dla królowej Anglii, Wiktorii. Po śmierci żony zaszywa się w swojej pustelni Dolittle Manor, pełnej egzotycznych zwierząt. Jego izolacja w wielkiej posiadłości kończy się w chwili, gdy docierają do niego wieści o poważnej chorobie młodej królowej (Jessie Buckley). Zmuszony jest zatem ruszyć na mityczną wyspę, na której ponoć znajduje się lekarstwo, które pomoże uleczyć królową. Miejsce to, bogate w przeróżne egzotyczne zwierzęta,  będzie początkiem licznych, również niebezpiecznych przygód. W jego podroży w równie piękne, co groźne miejsce, ekscentrycznemu doktorowi towarzyszyć będzie praktykant (Harry Collett), kaczka (Octavia Spencer), struś (Kumail Nanjiani) i niedźwiedź polarny (John Cena) oraz uparta papug (Emma Thompson).
 
W filmie Doktor Dolittle, w reżyserii Stephena Gaghana, którego producentami są Joeg Roth i Jeff Kirschenbaum (Alicjia w Krainie Czarów i Czarownica) zagrali również: Antonio Banderas, Michael Sheen, Jim Broadbent. W głosowych rolach: Marion Cotillard, Frances de la Tour, Carmen Ejogo, Ralph Fiennes, Selena Gomez, Tom Holland i Craig Robinson.
 
Premiera światowa najnowszej familijnej przygodowy w styczniu 2020 roku. 
 

Komentarze (0):
Reklama
Reklama