dodano: 2019-11-18 08:35:10
PCNSHPS4PS4 PROXBOX

Fractured Minds, zrozumienie problematyki chorób psychicznych

Autor: agusia16
Fractured Minds, zrozumienie problematyki chorób psychicznych
27°
0

Fractured Minds, króciutka przygodówka młodziutkiej, zaledwie siedemnastoletniej, Emily Mitchell, przybliży graczom problematykę zdrowia psychicznego.
 
Zdrowie psychiczne to na szczęście coraz bardziej popularny temat gier, szczególnie przygodowych. Mieliśmy tego przykład już w rodzimym Indygo Pigmentum Game Studio, którego recenzję i poradnik znajdziecie na stronie. Problem izolacji, odrzucenia i izolacji w wielkomiejskim, korporacyjnym społeczeństwie porusza także zapowiedziane Mosaic.
 
Indygo - recenzja
 
Tym bardziej cieszy, iż w swoich produkcjach tą, jakże trudną tematyką, chcą zająć się nim coraz młodsi twórcy. Jedną z takich osób jest Emily Mitchell, siedemnastolatka, wyróżniona nagrodą BAFTA w kategorii „Young Game Designers Award", za Fractured Minds, przygodówkę pomocną w zrozumieniu problematyki chorób psychicznych i zwiększenie świadomości społecznej.
 
Wydawcą tej niezwykle taniej przygodówki, którą na Steam kupicie w cenie 7,19 złotych, dostępniej w polskiej wersji językowej, w formie napisów, jest Wired Productions, które wspiera Safe In Our World, organizację charytatywną w branży gier komputerowych, szerzącą świadomość na temat zdrowia psychicznego. Część przychodów ze sprzedaży gry, nie tylko pomoże wesprzeć karierę zawodową Emily, ale przyszłe inicjatywy organizacji Safe In Our World.
 
Fractured Minds to zbiór sześciu nastrojowych i zmuszających do myślenia części. Każda z nich porusza zupełnie inny aspekt zdrowia psychicznego. W grze wnikamy w ludzka psychikę, by tam zmierzyć się z wieloma psychicznymi problemami, wśród których znalazły się: izolacja, niepokój oraz zniekształcone nie do poznania codzienne sytuacje.
 
Grając w Fractured Minds gracz buduje w sobie zdolność do empatii i chęć wspierania milionów osób zmagających się z przeróżnymi chorobami psychicznymi, których jak wiecie, jest coraz więcej. 
 
Fractured Minds dostępna jest w wersji na komputery osobiste PC - Steam, a także na konsolach PlayStation 4, Pro, Xbox One i Nintendo Switch. 
 
Kup grę na Steam
 

Galeria:

1
2
3
4
5

Komentarze (0):
Reklama
Reklama