dodano: 2019-04-20 22:40:02

Game Jame Square 2019 - Czego się można spodziewać po wydarzeniu?

Autor: AnoX
Game Jame Square 2019 - Czego się można spodziewać po wydarzeniu?
29°
0

Game Jame Square 2019 odbędzie się już za tydzień, tymczasem poznaliśmy atrakcje, które będą dostępne w trakcie tego wydarzenia.
 
Już za sześć dni w Warszawie odbędzie się kolejne interesujące wydarzenie, które zgromadzi nie tylko twórców gier, ale także fanów szeroko rozumianej branży gier. Przez trzy dni deweloperzy będą tworzyć swoje przyszłe hity, tymczasem inni uczestnicy będą mogli wziąć udział w licznych atrakcjach, nie wspominając już o zawodach e-sportowych.
 
W piątek 26 kwietnia rozpocznie się Game Jame Square 2019 i zakończy się w niedzielę, co oznacza że przez 40 godzin hackathonu, podczas którego twórcy spróbują stworzyć swoją nową grę i wygrać nagrody z puli aż 250 tysięcy złotych. 
 
Rekrutacja do redakcji - Kwiecień 2019 roku
 
Na Torze Służewiec w Warszawie ogłoszony zostanie temat, wokół którego zbudowane zostaną nowe proste produkcje. Zaproszone jury wybierze najlepsze tytuły z kategorii Best Game Play, Best 2D Art, Best 3D Art, Best Audio, Best Story, Best Small Team, Best Multiplayer Game. Wytypowane zostaną Gran Prix oraz dwa wyróżnienia równorzędne.
 
Na miejscu będzie można ujrzeć także polskich e-sportów, którzy będą rywalizować w zawodach w Counter-Strike: Global Offensive, które wsparte zostały przez Totalizator Sportowy. 
 
Wspomniany hackathon będzie zamknięty dla widzów, ale przebieg będzie można śledzić za sprawą specjalnych transmisji na żywo.
 
Impreza organizowana jest przez Agencję Rozwoju Przemysłu i ARP Games. Partnerami Wydarzenia są Totalizator Sportowy i Polska Fundacja Narodowa, a partnerem technologicznym wydarzenia jest AMD oraz Actina. 
 
 

- Według raportu Forbesa polska branża gier jest warta 26 mld zł, co daje jej 23. miejsce na świecie. Newzoo i Wargaming wskazują Polskę jako 8. na świecie pod względem wydatków na gry. Ale jedną z barier rozwoju, na którą wskazało badanie przeprowadzone przez Krakowski Park Technologiczny jest brak właściwych kompetencji na rynku talentów w obszarze GameDevu. Dlatego jako ARP Games zaangażowaliśmy się w stworzenie game jamu z atrakcyjną pulą nagród. Jest to okazja dla twórców gier, by z jednej strony zaprezentować swoją kreatywność i specjalistyczne umiejętności, a z drugiej pracować pod dużą presją czasu - mówi Remigiusz Kopoczek, prezes ARP Games.

- Sektor gier jest szczególny, bo bazuje na konkretnych, ludzkich umiejętnościach, które są dużo ważniejsze niż kapitał finansowy. Inwestowanie w „ludzi” jest naturalnym kierunkiem dla naszej gospodarki, między innymi dlatego powołaliśmy spółkę ARP Games. Jej celem jest nie tylko wsparcie finansowe młodych twórców gier wideo, ale także merytoryczna opieka mentorów z branży – mówi Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

- Sukces polskich gier obudził ambicje w młodych, ambitnych ludziach. Codziennie przed komputerami starają się spełnić swoje marzenia i stworzyć nowego Wiedźmina. Każdego dnia dopisują nowy kod, często w wirtualnych zespołach, połączonych przez sieć. Wierzymy w sieć, ale spotkanie twarzą w twarz z innym deweloperami i użytkownikami z pewnością ma co najmniej taką samą wartość! Dlatego zaprosiliśmy twórców gier na te kilka dni na warszawski Służewiec. Jestem przekonany, że to wyjątkowe miejsce będzie źródłem inspiracji dla uczestników Game Jame Square dodaje Śliwowski.

źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):
Reklama
Reklama