dodano: 2019-07-10 23:40:05

Google Stadia - Data premiery, cena, gry, możliwości, podstawowe informacje o usłudze grania w chmurze

Google Stadia - Data premiery, cena, gry, możliwości,  podstawowe informacje o usłudze grania w chmurze
95°
0

Google Stadia to obiecująca platforma przesyłu gier z chmury, która doczekała się już daty premiery, ceny startowej i dodatkowych zalet i narzędzi.
 
Monopolista na kilku rynkach postanowił rozszerzyć swoją działalność także na rynek gier, gdzie firma chce wykorzystać swoje serwery do dostarczenia wysokiej jakości doświadczenie skoncentrowane na przesyle gier i dostarczaniu jej na wszystkich urządzeń, które są stanie odebrać obraz oraz obsługują określone aplikacje, w tym nawet przeglądarkę Google Chrome. Dlatego tym bardziej warto być świadomym co to jest za platforma i co ona potrafi. Warto sięblizej zapoznać z tę propozycją ze względu na czekające już za rogiem konsole PlayStation 5 i Project Scarlett.

Na czym polega przesyłanie gier z serwerów/granie w chmurze?

Obecnie najbardziej popularną metodą grania jest zakupienie odpowiedniego sprzętu, który umożliwi nam uruchomienie oraz granie w na dowolnym urządzeniu spełniającym minimalne wymagania w postaci posiadania przeglądarki Chrome czy określonej aplikacji. To z jej pomocą będziemy mogli połączyć ontroler oraz wsiąknąć do świata gry.
 
"Magia" realizuje się poprzez posiadanie potężnych serwerów, z których dostarczana jest nam gra w ramach określonej wydajności, która u nas zależna będzie przede wszystkim od stabilności i szybkości połączenia. Najłatwiej jest sobie to porównać do kwestii usług streamingowych związanych z serialami oraz filmami. Jakość może być wyśmienita, ale jeżeli pojawią się jakieś problemy to może się okazać, że pojawi się tak zwana "pikseloza".
 

Jaką jakość zaoferuje Google?

Firma przedstawiła warunki i możliwości w ramach których otrzymamy określoną jakość wizualną. Firma w ramach sugerowanych minimalnych wymagań określa prędkość 10 Mbps zapewniającą rozdzielczość 720p oraz 60 klatek na sekundę z dźwiękiem stereo. 
 
Jeżeli dysponować będziemy stałym łączem 20 Mbps to uzyskamy rozdziałkę 1080p, 60 klatek na sekundę, wsparcie dla HDR Video oraz dźwięk przestrzenny 5.1 surround.
 
W przypadku 30 Mbps zapewnione mamy doznania w 4K z 60 klatkami na sekundę, wsparciem dla HDR Video oraz przestrzennym dźwiękiem 5.1 surround.
 
Ostatnia z możliwości stanowi w tej chwili najlepszy poziom audio-wizualny, dzięki czemu możemy być pewni, że rozgrywka będzie pod względem technicznym na najwyższym poziomie.

Gry dostępne na Google Stadia:

Nowa platforma ma zapewnić graczom dostęp do sporej ilości gier, które będziemy mogli sprawdzić w ramach abonamentu lub bezpośrednio je kupując i korzystając na wielu urządzeniach.

Dostępne na początek usługi:

 
 
Firma zapewnia, że w przypadku problemów licencyjnych, produkty które zakupimy będziemy posiadać na zawsze i nie grozi nam ich utrata. Ponadto dowiedzieliśmy się, że cena gier będzie się kształtować na poziomie konsolowych odpowiedników.

Cena Google Stadia, abonamentu i Founder's Edition

Na początku skorzystać możemy z pakietu Stadia Founder’s Edition, który zagwarantuje nam kontroler, Chromecast Ultra, 3 miesiące abonamentu na gry, kopię oraz Destiny 2 za 129 dolarów amerykańskich. Opłata za sam abonament wyniesie 10 dolarów miesięcznie. Do 2020 roku będzie można za darmo skorzystać z miesiąca próbnego.
 
Za abonament Google Stadia Pro zapłacimy niecałe 10 dolarów, automatycznie naliczająca się co miesiąc. W razie co możemy w każdej chwili zrezygnować z usługi.
 
stadia-data-center-81220

Data premiery Google Stadia

Google zamierza początkowo zaliczyło premierę w listopadzie 2019 roku w 14 wybranych państwach, gdzie będzie można się zapoznać z możliwościami. W przyszłości planowane będzie wejście na kolejne rynki.

Data premiery Google Stadia w Polsce

W dniu 7 grudnia 2020 roku Google oficjalnie ogłosiło, że ich usługa Google Stadia oficjalnie zagościła w Polsce oraz siedmiu pozostałych państwach, dzięki czemu gracze mogą w naszej ojczyźnie skorzystać z oferty oraz możliwości tej inicjatywy grania w chmurze.

Ważna uwaga na premierę Google Stadia 

Jeżeli przebywacie za granicą i chcecie od pierwszego dnia korzystać z usługi to musicie pamiętać o jednej bardzo ważnej kwestii. Otóż początkowo możliwość skorzystania z tej platformy będzie realizowana tylko i wyłącznie z przypadku posiadania Zestawu Startowego znanego jako Founder's Edition, który zawiera urządzenie Google Chromecast Ultra.
 
Google Stadia ukazało się w listopadzie 2019 roku i okazało się sporym zawodem oraz spektakularną porażką. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


Komentarze (0):
Reklama