dodano: 2023-01-23 11:50:01
aktualności news GTA Online: konta i komputery graczy mogą być zagrożone

GTA Online: konta i komputery graczy mogą być zagrożone! W sieci pojawiły się ostrzeżenia przed działaniem hakerów

GTA Online: konta i komputery graczy mogą być zagrożone! W sieci pojawiły się ostrzeżenia przed działaniem hakerów
14°
0

W sieci pojawiły się niepokojące informacje dla aktywnych graczy GTA Online. Hakerzy mogą wykorzystywać niebezpieczny exploit, który pozwala na modyfikacje statystyk czy usunięcie konta. Na razie zaleca się wstrzymać logowanie do gry.

Odnotowano niebezpieczny ruch w GTA Online. Użytkownicy odkryli exploit, który jest wykorzystywany przez hakerów do zmieniania ustawień kont graczy, w tym modyfikacji statystyk. Zagrożony może być także sam komputer.

Zapoznaj się także z: The Last of Us - 3 odcinek, co się wydarzy po odcinku Zarażeni? Nadszedł czas na spotkanie z Billem!

Jako jeden z pierwszych ostrzegł społeczność Tez2 na Twitterze. Napisał on, że pojawił się ekstremalny exploit, który pozwala hakerom na dodawanie i usuwanie wszystkich statystyk w grze albo trwałe usunięcie konta. Na koniec wspomniał, że warto zabezpieczyć się firewallem lub na jakiś czas całkowicie zrezygnować z gry.

Później Tez2 powiadomił, że Rockstar jest świadome problemu i zaczęło już obserwować pierwsze zainfekowane konta. W kolejnym wpisie dodał, że expoilt może okazać się groźniejszy i wychodzić poza samą grę. To oznacza, że w niebezpieczeństwie może być nawet sam komputer gracza.

Do tej pory nie ma oficjalnego komunikatu Rockstar Games w tej sprawie. Miejmy nadzieję, że studio poradzi sobie z tym problemem w miarę szybko i gracze znowu będą mogli swobodnie wrócić do rozgrywki.

GTA Online zadebiutowało pierwotnie w 2013 roku na PlayStation 3 i Xbox 360. Gra jest dostępna na Xbox Series S, Xbox Series X, Xbox One, komputery osobiste oraz PlayStation 4 i PlayStation 5.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


źródło: https://gamerant.com/gta-online-pc-hack-corrupting-data/

Komentarze (0):
Reklama