dodano: 2020-04-14 23:05:02
ANDIOSPC

Hearthstone Popioły Rubieży - Pierwsze wrażenia z nowego dodatku

Autor: AnoX
Hearthstone Popioły Rubieży - Pierwsze wrażenia z nowego dodatku
30°
0

Hearthstone Popioły Rubieży oficjalnie zagościło przed Świętami Wielkiej Nocy, wprowadzając spore zmiany do rozgrywki! Co się zmieniło? Pierwsze wrażenia z rozgrywki.
 
Blizzard niedawno zapowiedział jakie ma plany wobec Hearthstone na 2020 rok, tymczasem od jakiegoś czasu mogliśmy się zapoznać z prologiem fabularnym Łowcy Demonów, a od zeszłego tygodnia swoją premierę zaliczył kolejny dodatek wprowadzający początek nowości, którymi będziemy raczeni w najbliższych miesiącach. Obecnie skorzystać możemy z szerokiego zakresu kart oraz Illidana Burzogniewnego wraz z kilkoma nowościami, o których wspomnę Wam w poniższym tekście z pierwszymi wrażeniami.
 
W ramach prologu fabularnego możemy postać historię Illidana, po raz pierwszy opowiedzianą z jego własnej perspektywy. Obserwujemy jak młody, ambitny elf zmaga się demonami, które dążą do zniszczenia jego ukochanego domu. Wraz z przyjaciółmi i sojusznikami udaje im się skutecznie postawić opór, lecz nasz protagonista jest przekonany, że trzeba dokonać czegoś więcej, aby móc ostatecznie pokonać zagrożenie. 
 
hs-popioly-rubiezy-opinia-1
 
Postanawia zbliżyć się do demonów, sprawić pozory zdrady i uległości wobec demonicznej mocy i potężnych jej władców. Z czasem udaje mu się stanąć przed próbą i darem, który na zawsze go zmieni. Przeznaczenie uczyniło go potężnym Łowcą Demonów, który utracił wzrok, lecz stał się niezwykle potężnym wojownikiem, który uratował swój świat. Został przez wielu jednak potępiony oraz uznany za wyrzutka... to go jednak wzmocniło, jak nigdy dotąd nie uczynił tego Rdzawy Legion.
 
Przygodówki darmo #12 - The Search, niezależne i inspirowane Myst
 
W ten sposób pozyskujemy nową klasę, pierwszą w zasadzie od premiery gry, co samo w sobie jest wielką i zaskakującą nowością. Łowca Demonów na start trafia do nas z pakietem podstawowej talii oraz prologiem-samouczkiem, wprowadzającym nas w specyfikę tej klasy. Otóż umiejętność bohatera za 1 punkt many zapewnia nam 1 punkt ataku postaci, dzięki czemu możemy bardzo szybko przejść do sprawnej ofensywy. Tę rozwija dodatkowo mechanika "Wyrzutek" skupiająca się na miejscu karty. Gdy ta jest położona najdalej na lewo lub prawo dostarcza jej posiadaczowi dodatkowy efekt. W ten sposób możemy na przykład dobrać kartę i... otrzymać jeszcze jedną.
 
hs-popioly-rubiezy-opinia-2
 
hs-popioly-rubiezy-opinia-3
 
Talia skupia się na demonach i Illidarach za sprawą których będziemy wprowadzić agresywne potyczki stawiające na szybkie wykańczanie przeciwnika. Często dysponujemy słabymi na papierze stronnikami, lecz ich ilość jest na tyle duża, że rywal może natrafić na spore problemy. To jednak nie wszystko, ponieważ do zabawy na poważnie powraca mechanika "Uśpienia", która stała się nieco częstsza i być może będzie istotniejsza w najbliższych miesiącach. 
 
Zdecydowanie możemy poczuć sporą dawkę świeżości, gdyż wiele nowych kart znacząco wpływa obecnie w balans. Ba, nowa talia została błyskawicznie osłabiona, choć interesujące wydają się być także spore zmiany u Kapłana. Ta klasa doczekała się sporego liftingu, w ramach którego skorzystać możemy ze znacząco zmienionych kart klasowych, co zmusiło wielu graczy do zmienienia swoich dotychczasowych strategii. Pomagają w tym stronnicy Prime, którzy po eliminacji powracają do naszej talii w potężniejszej formie.
 
hs-popioly-rubiezy-opinia-4
 
Wprowadzenie nowej klasy postaci okazało się znakomitym ruchem, który wraz z kilkoma nowościami gwarantuje nam sporo przyjemności z Popiołów i Rubieży, które otwierają przed graczami nowe możliwości. W chwili obecnej doskwierała mi jedynie kwestia uśpienia i braku realnej obroni przeciw niej, gdyż w ramach krótkiego okresu oczekiwania ich moce bywają potężnym wzmocnieniem talii graczy. Póki co na serwerach, panuje nieco chaosu i wyraźnie widać, że graczom jeszcze nie do końca wiadomo co z tego wyjdzie, niemniej Popioły Rubieży już zapowiada gigantyczną rewolucję na serwerach gry. W chwili obecnej pewien problem stanowi kolorystyka kart, która w przypadku Łowcy i Łowcy Demonów (tak, nazwa też jest podobna :P) jest niemalże niezauważalna. Jedynie stronnicy doczekali się jaśniejszych elementów.
 
 
W chwili obecnej pozostała jeszcze kwestia premiery przygody Popioły Rubieży, która ma się odbyć za jakiś czas wobec czego, w późniejszym okresie zaprezentujemy Wam nasze wrażenie oraz po premierze wszystkich epizodów także pełnej recenzji Hearthstone Popioły Rubieży.
 
Dziękujemy Blizzard Entertainment za pomoc przy sporządzeniu powyższego tekstu
 
Hearthstone Popioły Rubieży ukazało się 8 kwietnia 2020 roku.
 

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Komentarze (0):
Reklama
Reklama