dodano: 2020-08-18 01:15:01
ANDIOSPC

Hearthstone Scholomancjum - Zaskakujący dodatek, wprowadzający nowe sfery taktyczne, opinia dotycząca

Autor: AnoX
Hearthstone Scholomancjum - Zaskakujący dodatek, wprowadzający nowe sfery taktyczne, opinia dotycząca
0

Hearthstone Scholomancjum jest już od kilku dni, a my dzięki uprzejmości twórców mieliśmy okazję zapoznać się z nowym dodatkiem. Co słychać w szkole magii?
 
Po bardzo dobrym dodatku Popioły Rubieży nadszedł czas na znacząco zmianę klimatu, przy zachowaniu dobrego trendu wprowadzania sporej dawki zupełnie nowych mechanizmów oraz pomysłów, dzięki którym zabawa stała się jeszcze przyjemniejsza oraz bardziej satysfakcjonująca. Po raz pierwszy w historii gry zdecydowano się dodać karty dwuklasowe, dzięki czemu sprawdzimy szerszy zakres taktycznych opcji.
 
Najbardziej popularna karcianka po raz kolejny została rozszerzona poprzez nowe zajęcia na uniwersytecie. Ten jest absolutnie wyjątkowy, ponieważ prowadzi go sam Kel'Thuzad, kojarzony przez graczy ze swojej wyjątkowej karty z okresu Naxxramas. Tym razem ujrzeć go możemy w ludzkiej formie, gdzie jako rektor na uniwersytecie magii pilnuje, aby umiejętności adeptów odpowiednio się rozwijały. Nie jest to jednoznaczna opcja, a nowe zwiastuny zapowiadają nam ciekawe drugie dno tego instytucji.
 
Hearthstone_Screenshot_08_17_20_23.25.39_P
 
Hearthstone_Screenshot_08_13_20_12.36.04_P
 
O tym jak potoczy się fabuła przekonamy się dopiero za jakiś czas co tam się tak naprawdę stanie, niemniej nieco już na ten temat wiemy lub możemy się domyślać. Obecnie, w zasadzie to tradycyjnie już, zabawa rozpoczyna się od wprowadzenia szeregu zupełnie nowych kart wraz z pakietami oferującymi graczom dodatkową dawkę treści natury kosmetycznej.
 
Podwójna specjalizacja, czyli karty dwuklasowe obecne są w liczbie 40. dzięki czemu nasza zabawa staje się jeszcze bardziej satysfakcjonująca już na etapie budowania idealnej talii. Do tego doszło także słowo Erupcja magii, przypisywana do stronników którzy zapewnią nam dodatkowe efekty po rzuceniu zaklęcia (na przykład dobierzemy jeszcze dwie dodatkowe karty z talii). Karty studiów to nowy typ zaklęć, który koszt obniżać się będzie podczas wykorzystywana kart ze słowem "Odkryj".
 
Nowe karty studiów sprawiają, że będziemy mogli kreować całe kombinacje poszczególnych czarów z "Odkryciem", mogąc w ten sposób szybko opróżnić rękę, jednocześnie zyskując przewagę w zabawie w kilka chwil. Erupcja magii aktywuje się po rzuceniu zaklęcia, wobec czego pojawia się już bazowe ryzyko, wykorzystać całość czy zaryzykować utratę stronnika oraz jego efektu Póki co gracze korzystają z tego elementu dość defensywnie, jednakże niektóre efekty są naprawdę mocarne, dzięki czemu nasza ofensywa może nadejść za tydzień czy dwa.
 
Hearthstone_Screenshot_08_17_20_22.05.00_P
 
Hearthstone_Screenshot_08_17_20_22.45.29_P
 
Szkolno-magiczna atmosfera okazuje się świetnie kontrastować z wcześniejszymi, mrocznymi klimatami, wprowadzając lubiany humor oraz lekkość. Rozgrywka wyraźnie się zmieniła, a nowe karty i ich wizualne oraz rozgrywkowe elementu wnoszą jeszcze więcej świeżości. W ten sposób Hearthstone po raz kolejny oferuje ciekawe pomysły, jednocześnie goniąc Magic'a czy Gwinta w dziedzinie właśnie dwuklasowych kart. To dobry początek dla rozszerzenia, które we wszystkich trybach, włączając w to Ustawkę!
 
Scholomancjum na ten moment okazuje się być sporym zaskoczeniem ze względu na nową, zauważalną porcję nowości, które po wprowadzeniu Łowcy Demonów nie były przez wielu wyczekiwane. Blizzard nieźle wykorzystuje ostatnie tygodnie oraz miesiące, serwując kolejne atrakcyjne rozwiązania taktyczne, znacząco zmieniające dotychczasowe przyzwyczajenia oraz pomysły znacząco wpływające na rywalizację. Na ten moment cieszyć się możemy nowymi kartami, zagraniami oraz wielką ilością opcji, które rozwinięte zostaną przy okazji kolejnej Przygody.
 
Dziękujemy Blizzard Entertainment za pomoc przy sporządzeniu powyższego tekstu
 
Hearthstone Scholomancjum jest już dostępny w Hearthstone na komputerach osobistych oraz urządzeniach mobilnych z iOS oraz Androidem.
 

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

Komentarze (0):
Reklama
Reklama