dodano: 2017-03-09 20:15:02

IT for SHE, czyli Intel wesprze kobiety w branży informatycznej!

Autor: AnoX
21°
0
IT for SHE, czyli Intel wesprze kobiety w branży informatycznej!
Wczoraj ruszył nabór do programu, którego celem jest wsparcie młodych studentek informatyki. Intel postanowił wspomóc te inicjatywę.
 
Kobiet w branży informatycznej wciąż jest niewiele, w związku z czym powstają akcje starające się wspomóc płeć piękną i jej szansę na rozwój. W tym celu powstało IT for SHE, dzięki któremu studentki i absolwentki będą miały okazję wziąć udział w programie wolontariatu. Podczas wakacji panie rozjadą się do mniejszych miejscowości nauczać w szkołąch programowania. We wrześniu 120 dziewczyn weźmie udział w czterodniowym wydarzeni - Women in Tech Camp, podczas którego odbędą się wykłady, zajęcia oraz atrakcjach networkingowych.
 
- Intel od lat wyznaje zasadę, że nauki informatyczne nie mają płci. Z drugiej strony zauważalna jest tendencja, że matematyką bardziej interesują się chłopcy - poparte jest to wieloma badaniami. Intel, widząc problem niewielkiego odsetka kobiet zatrudnionych w tej branży, a jednocześnie dostrzegając wartość, jaką wnoszą do branży IT, angażuje się w liczne działania. Jest to zatem naturalne, że wspieramy takie inicjatywy jak program IT for Shekomentuje Aleksandra Bojanowska, PR Manager Poland w Intelu. - Najwyższa pora zadbać o mądre  wykorzystanie potencjału utalentowanych technologicznie, ambitnych, młodych kobiet dla rozwoju gospodarczego Polski, Europy i świata, bo to one tworzyć będą przyszłość nowych technologii – dodaje Aleksandra Bojanowska.
 
IT for SHE ma działać długofalowo, które zapewnią partnerzy dysponujący wielkimi możliwościami. To właśnie dzięki nim młode kobiety będą miały okazję zebrać cenne doświadczenie, wydobyć z siebie potencjał oraz otrzymają szansę na zaprezentowanie się szerszej publiczności. 

Głównymi elementami programu są:

  1. największy w Europie obóz tematyczny dla dziewczyn w IT „Women in Tech Camp”
  2. Program Mentoringowy prowadzony przez przedstawicieli najlepszych firm technologicznych Polsce 
  3. Kampania Wolontariacka zachęcająca kobiety do nauki programowania, skierowana przede wszystkim do mieszkanek małych miejscowości.
 
Jak się okazuje w Polsce jedynie 13% studentów informatyki to kobiety, czego efektem jest niedobór specjalistów na poziomie 50 000. W Europie w okresie do 3 lat będzie to około milion, w związku z czym miejsc pracy z pewnością nie będzie brakować. 
 
Organizatorem programu "IT for SHE" jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy przy wsparciu Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji. Partnerami programu są: Cisco, Fundacja Kronenberga - Citi Handlowy, Ericsson, Goldman Sachs, IGT, Intel, Roche.
 
ogolny

źródło: Informacja Prasowa

Komentarze (0):